Želvy Ninja jsou zpátky: v Čechách vychází původní komiks pro dospělé

Známe je všichni. Známe je ale doopravdy? Leonardo, Rafael, Michelangelo a Donatello se v Čechách proslavili jako hrdinové kresleného seriálu pro děti. Původní komiks Želvy Ninja, určený dospělým, ale u nás vychází až teď. Generaci dnešních třicátníků přenese zpátky do doby bez tabletů a dálkových ovladačů a jejich děti se s želvami poznají rovnou v podobě, která obrovský fenomén odstartovala.

__elvy_Ninja__Me_5559e0280726d

Původně vznikly Želvy Ninja jako undergroundový komiks pro dospělé. Vymysleli si je „doma na koleni“ mladí talentovaní umělci Kevin Eastman a Peter Laird, kteří si v té době na tisk prvního sešitu půjčovali tisíc dolarů a distribuci do obchodů museli řešit sami. Kreslené příběhy o čtyřech antropomorfních želvích mutantech a jejich učiteli Mistru Třískovi si záhy oblíbila řada čtenářů a všimli si jich i filmoví producenti. Ti „Želvy“ přizpůsobili dětským divákům a zahájili tak jejich vítězné tažení celým světem a napříč generacemi.

“Je překvapující, že i třicet let poté je tu taková spousta fanoušků. S Želvami přišel do styku každý jinak – ať už to byl původní komiks, videohry, kreslené série anebo zfilmované verze. Když jsme někde na vystoupení, chodí za námi pro podpisy dospělí lidé s hračkami z dob, kdy jim bylo šest let. Na našich akcích potkáváme rodiče, letité fanoušky Želv, i jejich děti, které Želvy teprve objevují. A všichni na sobě mají ty kostýmy! To je naprosto ohromující,“ říká jeden z autorů kultovního komiksu Eastman.

Američtí diváci se poprvé s Želvami Ninja setkali v roce 1987. Na první, pětidílnou sérii navazovala další a další pokračování a tak se na začátku 90. let rozrostl seriál do více než sedmdesáti epizod. Na ty se pokusil navázat film (od roku 1990 dodnes jich bylo natočeno pět) i tvůrci videoher.

zelvy_soubor_40

Také u nás, i když o něco později, v roce 1991, se „Želvy“ proslavily díky seriálu. Ten byl pro českého diváka naprostou novinkou především formou zpracování. Kreslené sci-fi zaměřené na starší děti si získalo tak velkou oblibu, až Želvy Ninja přerostly v absolutní kult. A ten svoji sílu neztrácí ani po letech. Zasáhl několik generací a stěží byste našli někoho, kdo „Želvy“ nezná.

Čeština je prvním neanglickým jazykem, ve kterém se kolorovaná verze původního komiksu Želvy Ninja objeví. Svazků komiksu Želvy Ninja bude celkem 40 a vycházet budou postupně. Komu se podaří pořídit kompletní sérii, může se těšit na hřbet, na kterém se objeví po správném seřazení jednotlivých svazků portrét hlavních hrdinů.

Pozor, jednička vychází už v úterý 2. června! K dostání bude v e-shopu vydavatelství Comics Centrum, v knihkupectvích a v trafikách.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

22 komentářů

 1. Jasnačka, tohle už mám dávno objednáno přes CC, nebylo proč váhat.

 2. Je to na cestě
  Mě dorazí první kniha želv společně s Kolosálním Conanem. Takže na konci měsíce. Nemůžu se dočkat.

 3. Jsem samozřejmě nadšen!
  Takže doufám, že po zkompletování české verze, získám na hřbetu alespoň celé chodidlo krajního želváka…Kolik tomu dáváte, lidi? Čtyři čísla?

 4. Já bych té desítky i věřil. Když se prodává i druhé UKK 🙂

 5. to Satyr: Jenže UKK je již částečně v LK, tak uvidíme jak se mu bude dařit nadále.

  to Ogre: A to jsem nadsadil! Ale pokud můj odhad nevyjde, tak budu jenom rád!!

  Nevím proč, ale nadšeným přístupem mi to připomíná Nový komiks. Pamatujete?

 6. to KarelC
  Ale asi jenom málokde, třeba u nás jsem UKK v LK neviděl, ba jsem kolikrát musel oblítat víc trafik ještě v den prodeje. A určité díly se na aukru i po antikvariátech objevují za pěkně kulaté sumičky. Čímž nechci říct, že ta bublina nesplaskne, naopak. Podle mě Želvy zatím těží z nostalgie lidí, co pamatujou devadesátky. Otázka je, co bude až otevřeme první číslo 🙂 Zatím je ale zájem takový, že už byl potvrzen dotisk.

 7. Osobne si myslým, že kvôli rešpektu k tunajšej tradícii, by sa to malo volať Mladé ninja korytnačky! Lebo majster Splinter bola moja najobľúbenejšia postava slovenskéj televízie!

 8. to Satyr:
  To bylo u nás v Semilasu. Asi tři nebo čtyři díly. Takže asi někde krachnul nějakej sklad, nebo knihkupectví a ocitlo se to tam.

  Já na ten americký superhrdinský komiks od Marvelu, nebo DC až tak moc nejsem. Kupuju, když u není co jiného kupovat. 🙂

 9. náhoda?
  Asi tak týden zpátky jsem začal znovu sledovat seriál z roku 1987 (nalezeno asi 50 dílů ve starém počítači). Musel jsem na to kouknout, protože to je mé dětství a navíc jsou to nejlepší želvy pod sluncem – a to i přes některé úsměvné situace a hlášky. Takže tenhle komiks musím zkusit.

 10. to pííís
  A víš, že je to nejen jiná liga, ale i úplně jinej sport, tenhle komiks? 🙂 To jen aby ses vyhnul zbytečnému zklamání.

 11. Kolik let si počkáme, než to celé vyjde??
  Zamysleli jste se někdo nad tím, kolik let si počkáme, než to celé vyjde? Jeden díl za čtvrt roku? Posledních dílů se ani nedožiji 🙂

 12. to Anonym:
  Já bych jim samozřejmě velice přál, aby se to tady chytlo. Leč jsem trochu skeptický. Kdysi jsem to četl v američtině a pro fanouška žánru je to prostě povinnost. Nicméně žhavá novinka to zrovna není, tak jsem zvědav, jak to zaujme mladší čtenáře. Nás šest tady to nevytrhne.

  Přeci jen mám v dobré paměti, jak to dopadlo se sérií Parchanti a Solomon Kane od tohoto vydavatele.

 13. to KarelC
  Na druhou stranu, Comics Centrum to teď hezky zkouší s tou edicí na přání. Nebyl jsem z toho nadšený, ale když si vezmu přístup BB Artu k Planetary nebo Americkému upírovi, najednou to doceňuju. Je to alespoň nějaká šance. A jestli holt čtenáři fakt nejsou, naše škoda. Byť bych kacířsky byl možná radši, kdyby zrovna Comics Centrum zvolnilo s extra projekty a hodilo na trh vyprodané díly Hellboye.

 14. to Satyr:
  Určitě! Za to jim patří palec nahoru! Jsem velký příznivce. Navíc ani ta cena není přemrštěná. Osobně bych i u těch želváků ocenil spíš nějaký podobný integrál, než to vydávat jednotlivě. Ale samozřejmě kupovat budu.

 15. Přiznám se, že mě tenhle krok taky překvapil – ve světle toho, jak dopadl Ultimate Spider-Man a spol. Ale zjevně želvám CC věří a minimálně hukot kolem prvního čísla jim zatím dává za pravdu. Na druhou stranu, je známým faktem, že první čísla se vždycky prodávají nejlíp.

 16. to Satyr:
  A to se Ultimate Spider-Man držel docela dlouho. Budeme jim prostě přát, aby se dařilo a doufat, že když to nevyjde, tak z toho alespoň udělají integrál.

  Ta cena je tuším ještě o půl sta větší, než byla u toho Ultimate Spider-Mana. Bavil jsem se o tom jednou s paní trafikantkou a říkala, že z časáků nad sto pade se nejlíp prodává akorát Score, díky mega herní příloze. Zbytek spíš vrací.
  Je prý zajímavé, že spousta lidí si tam koupí několik časáků naráz v ceně překračující ty dvě stovky, ale jeden časák v téže ceně většinou omrknou a vrací do regálu. Ještě prý jdou ty modelářský co se staví postupně tank Tiger, nebo Bismark, ale to už je spíš hračka než časák.

 17. Toto jde do trafik, nebo jak?
  Toto jde do trafik, nebo jak? Ja cekal knihkupectvi.

 18. to Anonym
  Má to být v trafikách (viz seznam na webu CC), myslím, že i normálně v knihkupectvích, která berou komiks – a v neposlední řadě to jsem samozřejmě objednat v e-shopu CC. Což se mi jeví jako nejjistější s ohledem na to, že v trafikách se po tom prý zaprášilo.

 19. Vcelku dobré
  Tak mi to dorazilo a je to vcelku dobré. Čekal jsem nějakou blbůstku a minimálně první příběh je docela kvalitní dílo. Na to, že to vytvořili na koleně je to lepší, jak ledaskterej Marvel.

 20. Moncler Jackets
  Not exactly a love Tiffany And Co letter, Karl Lagerfeld is too Michael Kors Outlet clever emotions, but Chanel Outlet collection he showed today, he acknowledged that French vision of France who believe Longchamp Outlet an alien is not so bad . The French themselves Ray Ban Sunglasses become increasingly tired of Oakley Outlet the drip drip drip of negative cynical, too. So you can UGG Outlet almost interpret the last Louis Vuitton Outlet Online three collections of Louis Vuitton Outlet Stores clothing Lagerfeld for Chanel Handbags as poor uncynical celebrate France (for a day pass without protest) in SUPERMARKET, expressions, but now bistro. Brasserie Louis Vuitton Outlet Gabriel says. The Grand Palais Tiffany Outlet in Paris, the biggest sales exhibition space has been turned into Longchamp Handbags the kind of day, the leather bench Celine bags Ed Wenner – and – dinner, you can find True Religion Jeans almost every street corner in Paris. Caution: Space Michael Kors Outlet is too vast to communicate real Cheap Ray Ban Sunglasses mistake bistro charm, Coach Outlet Store Online even those as large as the entire Local Dome, Balzar and Bofinger, frequented Lagerfeld, when the tavern is Moncler Jackets the melting pot of culture. (This was long ago since become a selfie, crazy, will not wait until he swallowed his food, Moncler Outlet before they invade his space, it is http://www.truereligion-outlet.us.com impossible for him http://www.oakleysunglassess.us.com to eat.) So, this is in fact usually a time incredibly Michael Kors Handbags ambitious notion of Chanel show stumble.
  But the original idea came from a place of love, Roger Vivier Outlet so easily overlooked stumble. Especially since the collection UGG Boots Outlet itself is the strongest Chanel RTW show at a time. It has a solid foundation. The whole show Christian Louboutin Outlet staged in one style of shoes, toe-capped, http://www.christianlouboutin-shoes.us.com in the local argument heel slingback-Nerdy, because Celine Handbags it is so bourgeois, but Lagerfeld as athletic, confident, relaxed and free, he given his model. And a degree of Cheap UGG Boots comfort and stability of bourgeois dress code, Coach Factory Outlet in a dozen directions hovering collection. At least 97 of Coach Outlet the outside, which is a huge playground, but with enough recovery Chanel tweed its core.
  Imagine a man in the crowded press bistros of Christian Louboutin Shoes Paris, approximate age, Lagerfeld was such a joint visit. There is the kind of diversity here. A look so simple, because a tweed coat on the needs of fashion Coach Black Friday every day Chidori skirt nails. In addition, it has a solid cover checks, named http://www.longchamp-outlet.us.com Donald good after the Scot who weave them. The details of this approachable does not really look like http://www.uggboots-blackfriday.com a Lagerfeld thing, but this is because Roger Vivier Shoes the world does not know everything about him.
  But one thing is to know his UGG Black Friday future is a prominent curiosity …… close call, Cheap Oakley Sunglasses not Freakazoid cybernetics, but subtle changes now. And delivery in this collection and look like Coach Outlet scales effect polyhedron. They will head scratcher in this collection. They are actually a number of http://www.coach—outlet.com bows and arrows, a strange proof Lagerfeld UGG Boots pursuit of an idea, be it traditional or not beautiful.
  Tavern scene cleverly leaked to nice details, like a handbag that looks like http://www.celine–handbags.us.com ceramic plates, scarves Jamie Bochert surrounded skirts stack looks fine True Religion Outlet linen towel …… piles. This is how the texture Lagerfeld’s inspiration. And Tiffany Jewellery it will be a revelation to see the French media in response to them.

Zanechat odpověď