Komiksový mikroskop (30. 1. – 5. 2. 2012)

Tak to tady máte! Kolik z vás zimomilců se modlilo za tuhle kosu a sníh?! To není, jako když na to koukáte nebo to čtete, co? Tak přestaňte fňukat, chtěli jste to. Radši si zalezte k počítači, udělejte si kafe, čaj nebo si dejte štopečku něčeho vostřejšího a čtěte další mikroskop.

Winter Soldier

Winter Soldier – Zimní voják je zpět

Zimní voják, winter soldier. To je postava, se kterou by měl být už velice dobře seznámený i český čtenář. Tím myslím ne Čech, který umí číst, ale Čech, který čte česky přeložené komiksy v Čechách s českýma trenclema na hlavě nebo kdekoliv jinde. Správně je to Bucky, tedy po tom, co ho údajně zabili sověti (i když přišel jen o ruku), využili jeho ztráty paměti, tu trochu přiživili svými technikami a využívali ho jako svou tajnou zbraň schovanou v hibernační kádi, ještě dlooouho po studené válce. Každopádně pokud to nevíte, první omnibus Captain America vám to poví.

Od té doby Bucky stihl získat zpět paměť, nahradil Steva v jeho superhrdinské roli a znovu rádoby umřel, i když to není to tak úplně pravda. Jeden z nejlepších komiksových autorů historie nám Buckyho vrací pod jeho starým jménem ve špionážní akci, která má opravdu, jak se říká, koule.

Bucky se vydává po stopách sovětského programu Winter Soldier, kterého byl součástí. Nebyl totiž jediným speciálním agentem v kádi zeleného hnusu, který sloužil sovětské věci. To, že po hibernujících chodících zbraních nepasou žádná béčka, je určitě všem jasné. Již v prvním čísle po boku Buckymu stojí i jeho přítelkyně, neméně schopná Natasha známá též jako Black Widow aka Černá vdova, a příděl akce se tím jen násobí. Velice příjemná syrová kresba ve studených barevných odstínech vše perfektně doplňuje. Navíc se Winter Soldier pyšní obálkou od božského Lee Bermeja, tak mi řekněte, co víc si přát?

Magic The Gathering – Karetní hra v obrazech

Ne, nebojte se. Ačkoliv to podle titulku tak může vypadat, Mtg od IDW rozhodně není manuál ke hře ve formě komiksu.

Příběh prvního sešitu nás přivádí do Ravnicy, obřího města rozkládajícího se na povrchu celé planety, v jehož ulicích momentálně běží chlápek (ne liška) s pytlem přes rameno. To by asi nebylo nic tak nevídaného, zvlášť ve městě, kde lítají draci, chodí obří kyklopové stromy a po nebi si to čas od času prosviští i nějaký ten anděl, pokud tedy zrovna nezabíjí hybridy květin a zombií (to myslím vážně). Co už je zarážející, je fakt, že ho nahání celá kohorta vyznavačů kultu Rakhdos a démon ne zrovna malých proporcí; takové je mimochodem i jeho planoucí kladivo. Nu a tak si to zlodějíček běží s lupem, schová se v komůrce a místo, aby byl v pasti, uteče do jiného „plánu“ aka vemíru.

Znalým pozadí legendární sběratelské karetní hry už musí být jasné, že se jedná o nesmírně mocného mága Planeswalkera. Během prvního sešitu jsem však nabyl jakési podezření, že se jedná o nejneschopnějšího Planeswalkera všech dob. Dostává na zadek, kde to jde, neumí si ani vyléčit zranění a podobně. Je to taková komická postavička, dokud nevyjde najevo jeho opravdové nadání. Dokáže zjišťovat výjevy z minulosti předmětů. Kdo byl jejich majitel, kde předmět byl a podobně. A to se mu rozhodně bude hodit v jeho honbě za pomstou. Koneckonců proto přeci kradl uvnitř svatyně Démonského kultu.

Pro fantasy fanouška, který nemá rád superhrdiny, se tak Mtg komiks stane solidním zpestřením a pro fandu Magiců je toto povinnost.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď