MPH: Co dokáže superdroga Marka Millara?

MillarWorld je název pro comicsové universum autora Marka Millara. Navzdory tomu, že se v tomto vesmíru mají odehrávat některé z jeho comicsů (Kick-Ass, Superior), se tato díla nijak neovlivňují a provázanost se tak zdá být spíš jen společným logem na obálce. To však má změnit novinka MPH.

Mark Millar - MPH

Začalo to před třiceti lety. Tehdy se objevil první super člověk. Nikdo to nečekal a nejmíň ze všech to nejspíš čekal on, protože přeběhl během několika minut přes pár států takovou rychlostí, že za ním zůstala doslova ohnivá čára a všudypřítomná destrukce. Když se zastavil, sebrala ho armáda, ale dotyčného už schopnosti opustily. Jediné, co u něj našli, byla prázdná lahvička s nápisem MPH.

Přesuneme se do současnosti. Mladík jménem Roscoe pracuje v gangu pro bosse Samuraje Hala. Ovšem jen dočasně. Má plán, jak se svou přítelkyní odjede na jih a tam rozjede vlastní byznys. A i když ho na poslední akci podrazí a on se dostane do basy, vezme si s sebou svůj optimismus, že brzo bude venku a plán znovu rozjede. Vypadá to, že Roscoea nemůže nic rozhodit – dokud mu nezavolá kámoš, že to byl právě Samuraj Hal, kdo ho podrazil a udělal to, aby se dostal k jeho holce. Tehdy se Roscoeův život začne obracet a optimismus mizet. A úlevou od problémů by mohla být tajuplná lahvička plná tablet s nápisem MPH.

Mark Millar je autor oblíbený, přestože má na kontě solidní průser Nemesis. Ale čtenáři mu díky Kick-Ass odpustí nejspíš cokoliv. Nikoliv já. Po zmíněném průšvihu mi zůstala u Millara silná pachuť a každou jeho novinku tak měřím přísnějším metrem. I přesto ovšem vychází MPH vítězně. Comics má solidní tempo, kde nechybí i trocha akce. Výborně vede k poznání hlavního hrdiny a především první číslo zakončí mistrovským cliffhangerem.

MPH je comics, který má začít tam, kde Kick-Ass 3 skončí, ale vzhledem k tomu, že Mark je lenoch, nikdo neví, kdy to bude. Ale nemějte strach, protože zážitek z MPH vám nezkazí ani naprostá neznalost „Nakopávače řití.“ Takže ono to zatím asi nebude s tím MillarWorldem tak horký. Pokud máte chuť na solidní a nápaditou jízdu, pak je MPH jasná volba.

Komiksový mikroskop je pravidelná rubrika Fantasy Planet, ve které každou středu představujeme ty nejžhavější aktuální komiksy zpoza Atlantiku. Kdoví, třeba se jednou dostanou i k nám do Česka.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď