Legenda Scratch Wars (ve slušivém komiksovém zpracování)

Když už se pustíte do tvorby hry, tak ať to stojí za to. Tvůrci Scratch Wars se rozhodli, že pozadí své hry zpracují nejen písemně, ale aby oslovili více případných zájemců, udělají pěkný barevný komiks, který vše osvětlí a přiblíží. A my se na tohle dílo v rámci našeho miniseriálu o tom, jak začít se Scratch Wars, podíváme.

Jméno scénáristy Michala Opitze nejspíš mnohým ze čtenářů nic neřekne. Pravda, měl trochu nevděčnou roli, protože zpracovával předem dané téma a nedostal příliš prostoru pro kreativitu… Ale to, že Legendu Overcorneru, jak se komiksové zpracování legendy Scratch Wars nazývá, nakreslil Dan Černý, už může být pro mnohé milovníky obrázků s bublinami slušným lákadlem.

Příběh komiksu je ve své podstatě jednoduchý: svět zvaný Overcorner, na který útočí démonický Pelikamort, potřebuje hrdiny. Což o to, on by jich byl plný, ale má to jednu malou chybičku: téměř všichni jsou zakletí. Za jejich zbabělost v předchozím boji s Pelicamortem byli potrestání chrabrými mágy zkameněním. A osvobodit je mohou jen lidé z jiné dimenze, kteří jim dají šanci prokázat svoji statečnost.

Účelem komiksu je vysvětlit provázanost mezi pozemskou karetní hrou a světem Overcorneru. Těmi, kteří mohou osvobodit hrdiny, mají být hráči Scratch Wars. V reálu si hrdinu vyškrábete z karty – tím je osvobozen a může ožít.

Díky spojení s naším reálným světem se na Overcorner dostane zamilovaná pozemská dvojice, Ondra a Bára. Tedy – oni jsou přivoláni kouzelníky, takzvanými Overgamery, pomocí magických krystalů pro komunikaci mezi dimenzemi, po kterých pase i sám Pelicamort. Namísto romantických líbánek mladý pár čeká pořádné dobrodružství, které má (povětšinou) k romantice sakra daleko. Oni se totiž mají stát těmi, kdo probudí hrdiny ze zakletí a dají jim druhou šanci ukázat co v nich je. Velmi letmo se seznámíte s obyvateli jednotlivých ostrovů (tedy frakcemi) a další herní terminologií a náplní. Legenda Overcorneru ale nijak netlačí na pilu, snaží se čtenáře především pobavit.

I když dostanete možnost nahlédnout v podstatě pouze na dvě herní frakce, nebude obtížné všimnout si jejich odlišnosti, zcela jiného zaměření i odlišných zbraní. Jen horké hlavy jsou na obou stranách stejné, což vede buď k bitkám nebo ztřeštěným situacím, případně ke kombinace obého.

Troufnu si říct, že příběh osloví nejspíše jen zainteresované a potenciální hráče, pro ostatní bude bohužel příliš úzce specializovaný. Pokud se ovšem Notre Game něco podařilo, pak zadání kresby Danu Černému. Obrázky doslova žijí, jsou příjemně rozmařilé a téměř v každém panelu najdete nějakou tu kravinku, legrácku, narážku…  I nevážná stylizace celého příběhu se s vyzněním kresby dobře doplňují.  Komiks je svým zpracováním přístupný i dětem, vše je příjemně barevné, font je čitelný a kresba (i humor) lehce infantilní – což je ovšem v duchu stylizace celých Scratch Wars.

Výsledkem je vizuálně příjemná, byť útlá, kniha ve slušivých pevných deskách. Je vidět, že Notre Game si na tomhle kousku dali záležet a nebáli se svoji legendu vizuálně opravdu vymazlit a připravit reprezentativní komiks.

V doslovu najdete ještě pár dalších drobností k legendě Overcorneru, upoutávky na Scratch Wars a také skicář Dana Černého, ve kterém tento populární kreslíř přibližuje jak takový komiks vlastně vzniká.

Jako představení legendy na pozadí karetní hry jsou Scratch Wars: Legenda Overcorneru opravdu luxusní záležitostí. Fungují i jako samostatný komiks, ale pro čtenáře neznalého hry bude tahákem je spíše kresba než samotný příběh. Ale zájem o Scratch Wars rozhodně tento komiks vzbudí!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď