Scratch Wars: A co to má být?

Máte rádi sběratelské karetní hry? Rádi si zahrajete ve volných chvílích s kamarády u dobrého pití nebo naopak preferujete hraní výhradně po síti v pohodlí domova a karty vás vůbec nezajímají? Přišel čas objevit Scratch Wars, protože tahle hra má co nabídnout každému. Stačí jediné – mít chuť (si) hrát a objevovat.

Dnes představíme Scratch Wars pouze v krátkosti a jednotlivým možnostem se pak budeme věnovat obšírněji v samostatných článcích. A začneme tím, že motem téhle hry je Stále máš co objevovat – a přesně to hra sama splňuje do puntíku. Objevováním to totiž začíná!

Jak to všechno začalo

Kromě toho je tato hra ryze česká. V roce 2017 s ní na trh přišla společnost Notre Game. Duchovním otcem hry je Jiří Mikoláš, grafickou tvář pak hrdinům i jejich zbraním propůjčila Martina Kutálková. A protože záměrem nebylo vytvořit „jen“ další hru, ale spíše komunitu nadšenců a důstojnou konkurenci zavedeným sběratelským karetním hrám, hned od začátku se tvůrci rozhodli přidat ono potřebné něco navíc.

Scratch Wars mají na pozadí legendu (o té bude také řeč v samostatném článku), která vystihuje základní myšlenku hry. Pokud si říkáte, co znamená ono anglické Scratch (tedy škrábat) v názvu hry, pak vězte, že po otevření boosteru s kartami si svého hrdinu budete muset nejdřív odklít – tedy podobně jako stírací los kartu setřít, abyste odhalili její obsah; a podobným způsobem budete objevovat i zbraně.

Celá hra je roztomile komiksově stylizována, každá postava má svůj malý příběh podobně jako zbraň. Princip hry je jasný – dvojice hráčů nebo i dva větší týmy se snaží navzájem porazit. Hra je tedy kompetitivní, nikoliv kooperativní. Boj sám není žádné zběsilé bum bum, i když i s takovou taktikou lze samozřejmě hrát; je třeba přemýšlet. Každý z hráčů bude volit různé strategie v závislosti na zvoleném hrdinovi i dostupném arsenálu zbraní. Ve hře je pravděpodobnost, logika a své k průběhu samozřejmě řekne i náhoda. Kdo první skončí s životy na nule, prohrál! A pozor: poměrně netradičně je ve Scratch Wars možné i remizovat!

Hraju, hraješ, hrajeme

Jak již bylo řečeno, nabízí Scratch Wars mnoho možností hraní. Duel si můžete dát s kamarádem a pěkně se vyvztekat u točení. Ano, volba útoku probíhá zatočením zbraně na „tyčce“, takže hlášky jako: „A teď to roztočíme!“ jsou se hrou neodmyslitelně spjaty.  A pokud porážíte přátele s prstem v nose, pak je určitě čas vyrazit na nějaký turnaj, protože komunita hráčů, to je oč u Scratch Wars běží. A pravidla pro pokročilé nabízí i širší možnosti, jde jen o vaši chuť objevovat a bavit se hrou.

A pokud jste asociál zalezlý v noře, není nic snazšího než si stáhnout aplikaci (bezplatně, jak jinak) a můžete začít hrát. A ani k tomu nepotřebujete žádné fyzické karty (i když nakonec zjistíte, že se docela hodí). Appka nabízí další možnosti a rozšíření oproti karetní hře.

Sympatické je, že hra po několika partičkách hra neomrzí. Soupeř zajisté najde taktiku kterak váš herní styl eliminovat a tak nezbyde než hledat vhodný protistyl. Možností je hodně – léčit zranění, zkusit nasázet co největší škody, rozbíjet zbraně nebo vsadit na automatické efekty. Jak říká motto hry: Stále máš co objevovat!

Jak již bylo řečeno, o legendě, kartách a všemožných způsobech hraní ještě bude řeč. A pokud se chcete o hře dozvědět co nejvíc ještě před tím, než se pustíte do dalšího čtení, koukněte na web https://scratchwars.com/.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď