Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů
  • Autor:
  • Nakladatelství: Argo
  • Cena: 198 Kč
  • ISBN: 978-80-257-1009-8
  • Vyšlo: 22. 2. 2014
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Jonty Clark
  • Počet stran: 160

Kniha, bez které nemůže opustit dům žádný pravověrný fanoušek Písně ledu a ohně.

Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera jsou dokonalým dárkem pro všechny, kteří podlehli mánii seriálu HBO Hra o trůny. Pochopitelně stejně dobrým dárkem bude i pro fanoušky celé ságy Píseň ledu a ohně G. R. R. Martina, ze které seriál čerpá. Kniha obsahuje přesně to, co slibuje její název – moudra trpaslíka Tyriona z Lannisterů, nejmladšího znetvořeného syna lorda Tywina Lannistera z Casterlyovy skály. Co mu příroda odepřela na vzhledu, vynahradila mu na inteligenci, díky čemuž se z něj stal jeden z nejpopulárnějších hráčů o trůny. Jeho seriálová i knižní postava má po celém světě miliony fanoušků, čehož důkazem je tato sbírka jeho neotřelých myšlenek a názorů.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Hmm
    Přiznávám se bez mučení, že jsem to nečetl, neprolistoval a vůbec jsem se s tím zatím jinak nesetkal, ale takhle na první pohled to na mě působí jako “Bajky barda Beadleyho” neboli “proč z toho nezkusit vytřískat nějaké peníze navíc, když to má tolik fanoušků”.
    Kdyžtak dejte někdo povolanější vědět, jak moc se v tom pocitu (ne)pletu :o).

  2. Já jsem to prolistoval
    a přišlo mi to o dost slabší, než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude něco jako *Deníky Lazara Longa*, tedy dárková dojírna pro největší fanoušky, kteří jsou líní dělat výpisky. Jenže podstatný rozdíl je v tom, že zatímco Long/Heinlein se rád poslouchá a opravdu mluví v aforismech, Tyrion/GRRM je vtipný ve scéně, v kontextu. Když se závěrečná věta vyřízne z toho, nač navazuje, prostě nemá hláškový potenciál.

    Pak tam jsou ještě nějaké obrázky, ale ty mě nezajímají a nerozumím jim.

  3. Můj názor
    Obsahově jde jen o sbírku Tyrionových citátů z knih, a souhlasím s JVjr., že to kvůli absenci kontextu nefunguje dobře. Tyrionův humor sice není spojený se “situací” tolik jako třeba humor Eriksonova Tehola a Bugga, ale stejně to stačí. Osobně jsem se víc než u hlášek usmíval u Clarkových ilustrací – právě ty z toho dělají “roztomilou kuriozitku,” o které bych určitě uvažoval jako o vánočním dárku, kdybych znal nějakého GoTmaniaka. Ale “bajky barda” rozhodně nečekejte.

Zveřejnit odpověď