Tolkien – exkluzivní dárkový box

Tolkien - exkluzivní dárkový box
  • Autor:
  • Nakladatelství: Argo
  • Cena: 1 888 Kč
  • ISBN: 978-80-257-074-9
  • Vyšlo: 16. 11. 2012
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Alan Lee
  • Počet stran: 2010

Exkluzivní dárkový box, který obsahuje všech základních pět knih Tolkienova eposu. Naleznete zde nejen Hobita a trilogii Pán prstenů, ale také Silmarillion, bez něhož by příběh nebyl kompletní. Komplet obsahuje vázaná vydání s ilustracemi.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Hurinovy deti
    Dobry den, knihy z teto edice mam doma (kupovane jednotlive). Nicmene patri k nim jeste Hurinovy deti. Tento titul byl v darkovem boxu asi zamerne vynechan, nevite proc? Diky Dusan

  2. ad dusan
    Jednak z technických důvodů. Širší krabice a šest knih v ní by už bylo problematické. A za druhé – distribuci připadalo že i takhle je ten komplet cenově na hranici únosnosti.

  3. chcelo by to vydat komplet vsetko v jednom rovnakom vydani, aj s Nedokoncenymi pribehmi, Hurinovymi detmi a Knihami stratenuňych povesti…alebo aspon dovydavat tak, aby clovek mohol mat vsetko v jednej uprave a nie ze Hurinove deti + zaklad bez Nedokoncenych pribehov alebo zaklad + Nedokoncene pribehy bez H. deti…

  4. já bych zase chtěl Hurinovy děti v té menší černé úpravě mám takhle celou řadu a tohle mně chybí….

  5. 2100 Kč je sice hodně peněz, ale aspoň by za ně kupující dostal kompletní sadu knih. Takto ale zaplatí 1800 Kč (což je taky hodně peněz) a jedna kniha mu bude chybět. A nevleze se mu do krabičky ani kdyby si ji koupil zvlášť.

  6. Nedokončené příběhy, Húrinovy děti a vlastně i Silmarillion J. R. R. Tolkien tak úplně nenapsal, podle jeho poznámek a z fragmentů je sestavil jeho syn, takže řadit je do nějakého kompletního díla je trochu zavádějící…

  7. autorství
    Silmarillion i Nedokončené příběhy napsal Tolkien; jeho syn je maximálně redakčně prokrátil, respektive sestavil texty do jednoho celku. Teprve u “History of Middle-Earth” část textu skutečně tvoří poznámky samotného Christophera Tolkiena.

  8. to Michael Bronec
    Někde jsem četl, že J. R. R. Tolkien prý nebyl se Silmarillionem spokojen a chtěl ho kompletně přepracovat, což už ovšem nestihl. Co se prokracování týče, to už je podle mě dost závažné zasahování do díla, a může i zcela změnit jeho vyznění.

  9. Silmarillion
    Tolkien se opravdu nemohl rozhodnout, jak se Silmarillionem naložit. Měl poměrně velké množství strojopisných verzí různých textů a navíc jsou mytologie už ze své podstaty poněkud zlomkovité, takže bylo hodně sporné, jakou tomu dát literární formu. (Dneska se to vůbec nezdá, ale už Pán prstenů byl na svou dobu šílený literární experiment.) Navíc prý kstáru začal toužit po textu duchovnějšího dopadu; raný Silmarillion je přeci jen velmi divoký a heroický.

    Což nic nemění na tom, že celý Silmarillion napsal Tolkien – část možná mladší než ten, co stvořil Pána prstenů…

  10. to Michael Bronec
    Tolkien napsal různé verze, a z nich jeho syn sestavil knihu… Kdoví, jak by vypadala, kdyby ji sestavoval Tolkien starší sám…

  11. Hmm, jako na co jsou ty + a -, když nefungují ani před a ani po přihlášení?
    Jsem chtěl dát Kulaqinovi pluska a nemůžu… :/

  12. tp PavlaL
    Z celého srdce se přimlouvám, aby + a – byly přístupné pouze po přihlášení.

  13. na druhej strane Christopher Tolkien poznal otcove predstavy o tom ako má vydanie Silmarillionu vypadať tak dobre ako nikto iný; navyše Tolkien Silmarillion ponúkal na vydanie pomerne dávno predtým než zomrel, takže by som až tak nedramatizoval, že to nakoniec nesie nejaký dramatický zásah z Christopherovej strany

  14. to bloy
    Přesně tak, ono si jen stačí přečíst úvod k Silmarillionu, že?

  15. to Kulagin
    Ale třeba i ty připustíš, že otec se synem, oba na díle angažovaní, spolu ty myšlenky sdíleli. Tedy že pokud byl někdo povolaný k tomu Silmarillion vydat, byl to Christopher Tolkien. Můžeme se jen domýšlet, jak spolu o tom před smrtí JRRT diskutovali, co vše JRRT synovi vyjevil, jaká přání vyslovil. Nevedu spor o tom, že kdyby Silmarillion profesor dopsal a vydal, vypadal by jinak. Nepochybně. Jen mi to přijde trochu podobné úvahám, jak by vypadal Pán prstenů, kdyby ho profesor nechal ještě odležet. Taky by byl jiné, možná že by se dost proměnil, pokud by JRRT stačil předtím dát konečnou podobu Silmarillionu. Ano, Silmarillion je v rámci díla JRRT specifický, nevidím ale důvod proč ho vyčleňovat. Zásahy Christophera Tolkiena mi přijdou mnohem zanedbatelnější než třeba pokračování Kola času z pera Brandona Sandersena. Knihy z pozůstalosti vycházejí poměrně běžně, nevidím na tom nic problematického.

  16. to Schramm
    To já taky ne, ale prostě za 100% Tolkienovo dílo považuji pouze Hobita a Pána prstenů. Podobný problém je, když dva autoři píší společně. Kdo to tedy vlastně napsal? Kdo toho napsal víc? Kdo míň? Nebo každý napsal přesnou polovinu? Dá se to vůbec určit?

  17. No, já bych Ch. Tolkiena blahořečil za to co pro Tolkiena a Středozem udělal. Stačí se kouknout na Herberta mladšího….

Zveřejnit odpověď