Tyrani a králové II. – Monstra z Chandakkaru

  • Autor:
  • Nakladatelství: Classic
  • Cena: 229 Kč
  • Vyšlo: 1. 11. 2001
  • Žánr: Fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Beekman Doug
  • Počet stran: 488

Válečná fantasy o dávných zemích a legendárních národech, zavlečených mocnými králi do krvavých válek o velkolepé trůny.

Na AMAZON.COM hodnotí na 90%.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. ???
    Koukám, že konspirační teorie už trvale zakotvily ve fantastice.

  2. Stejně jako okultismus, mystika, alegorie, symbolismus, cokoliv spirituálního, esoterika obecně… Cokoliv, kde nějakou roli hraje imaginace, to berou fantastové za své. Když někdo použil fantazii, je to fantasy, to je přece jasné! Ale věřím, že třeba příznivci červených knihoven si zase přivlastňují všechno, kde se vyskytují meziliské vztahy a emoce (takže témeř všechno).Naštěstí je zbytku světa ukradené, co si žánroví fandové přivlastňují. Trošku mi to připomíná malého ratlíka, který se snaží občůrávat každý sloup v dohledu – zatímco kolem nevšímavě projede obří čisticí vůz a spláchne všechno včetně ratlíka.

  3. Když Brown má ty knihy tak stupidně primitivní. Namísto napětí se u nich člověk musí chechtat nad spisovatelovou pitomostí.

  4. Do pitomců bych Brownovi nenadával. Co by dala většina scifi/fantasy autorů za jeho spisovatelskej skill.

  5. Skill nevím, ale v každém případě to hloupé je, navíc Brown lže – ano, vím, je to fikce, ale je lhaní a lhaní. Podle mě za jeho “úspěchem” stojí opět výborná reklama, nic víc.

  6. nevím jaké jsou další jeho knihy, ale šifra je dokonalá. Četl jsem ji před jejím velkým boomem a tomu člověku se nedá upřít, že stvořil skvělý příběh.

  7. Ať už si za úspěchem knihy stojí sebevětší reklama… kvalita se jí upřít nedá

  8. Aby se kniha (Šifra) ujmula takovýmto způsobem, musela by reklama stát víc, než kolik by kniha vynesla. Takže své kvality jistě má. Velice dobře se čte a má i celkem dobrý příběh. Ale na druhou stranu to rozhodně není nejlepší kniha všech dob a už vůbec ne historicky přesný kus. Dana K má pravdu. Občas DB dost lže, aby se mu to hodilo do příběhu. Což by ani tak nevadilo, kdyby to pak v reálu nebral tak vážně (ale zase by si tim možná zkazil reklamu).

  9. sicco: dokonalá? a četls před tím “foucaultovo kyvadlo”? po něm ti šifra bude připadat jako leporelo pro děti. mě tedy připadala. brown je profík se skvělým PR a marketingem. ale jeho příběhy, jak by řekl sheldon cooper phd., “fail in any aspect and are hopelessly derivative” 🙂

  10. Připadá mi, že Brown jaksi nezvládá dobrodružnou složku. Takové televizně-bondovské mi to připadá. Jeho jazyk je tak jednoduchý a tak. Prostě mi nesedí, ne a ne. Nechápu vlastně ani jeho úspěch, ale nutno říci, že se mu to prostě povedlo, hajzlovi. :o)

  11. Celá historie je de facto manipulace psaná vítězi, proto tady máme několik posledních let Browna a tzv. historiografii, která mnohé koriguje.Regis: Proti Foucaultovo kyvadlu je skoro každá kniha leporelo, to není argumentace.

  12. Šifra obsahuje hned od druhé stránky mnoho chyb a úprav faktů, aby to sedělo. Brown a celá ta parta kolem něj dobře ví, že i kdyby tam napsal 5+7=11, tak unavenej člověk po práci mu to sežere. Úspěch je daný reklamou, jak na chvíli utichne reklama, lidi po něm přestávají bláznit.

  13. sartori: ale je, páč to má podobný námět 😉 nesrovnávám to třeba s eriksonem (perla mezi fantasy) ani s chvalozpěvem na leibowitze (post-apo), ani s atlasem mraků (postmoderní žánrový crossover), ale s kvalitou uvnitř skupiny příběhů založených na mysticko-záhadných thrillerech (byť, cha cha, kdejaký literární vědec by mě ubil za řazení eca to této skupiny). netvrdím, že nejsou ještě horší břečky v daném žánru, ale… a foucaultovu kyvadlu se může směle rovnat nejedna kniha (zrovna cokoliv od eriksona, mluvíme-li o SF)

  14. Regis: O námět nejde, důležitý je jeho provedení. Jsou spisovatelé a režiséři, kteří dělají na různých žánrech a co udělají, to září. A jiný jsou ve všem špatný. Čili námětem to asi nebude.

  15. Mě se nejvíc líbila Šifra a myslím si, že ji Brown dosud nepřekonal. A tohle dílo není bohužel výjimka.

  16. Ach jo. Už zase tlačenka. Kéž by byly všechny tlačenky na místo Brownů a levých a pravých rukou božích spíš jako mistrovský pan Norrel. To bych byl mainstreamový čtenář v tu ránu.

  17. Jak jsem to videl
    Da Vinci Code jsem precetl jednim dechem, ale po precteni jsem nechapal, proc nekdo Browna povazuje za skveleho spisovatele. Bylo to napsane s primhourenim obou oci prumerne, i v ramci zanru jsou mnohem lepsi. U knihy me udrzela konstrukce, na ktere to bylo postaveno, vsadim boty, ze kdyby nebylo ji, bude se DVC prodavat stejne prumerne jako jeho predchozi knihy. Pak se ovsem ukazalo, ze prave onu hlavni zapletku obslohl od nekoho jineho. Co tedy u Browna zbyva k pochvaleni? Ze dostal dobry napad napasovat teorii tri mirne ulitlych badatelu do thrilleru. Za dobry napad hodne penez, to je v poradku, ale trochu malo na to, aby to z nej delalo dobreho spisovatele.

  18. Je mi celkem homorné, když vzpomenu, jak vyšli Andělé a nic, nikdo nechtěl. Potom vydali Šifru (dokud z ní nebyl kód, aby se pak opět stal Šifrou) a já si říkal: Zase další Brown? Vždyť se ze tří na krámě (Neoluxor na Smíchově) neprodal ani jeden a už vydali dalšího? Tak jsem je pak vrátil distribuci a za chvíli šup, jak když uklouzneš po s….e a byl to trhák. Legrační a zábavné.

  19. Mně přišla Šifra – a četla jsem ji jenom proto, že ji určitě bude někdo někde citovat, jinak je to od druhé stránky hrozná nuda – špatná i jako detektivka i jako “historiografická” kniha. Četla jsem to anglicky, jeho angličtina taky nic moc. Ale protože proti tomu protestoval Vatikán (by mě zajímalo, čí PR tohle vlastně bylo), hned se toho všichni chytili. Nejvíc je mi líto, že knížky mnohem líp napsané a faktograficky mnohem zajímavější zapadnou a tohle šméčko se uchytí a lidi teď budou do dalšího uměle vyhnaného boomu věřit tomu, co žvatlá tenhle pán. Pravda, to příští může být ještě horší.

  20. Já ted čtu šifru a moc mě nebaví….ale ta mediální masírka je tak silná, že mám tisíc chutí si Ztracený symbol i tak koupit…ach jo.

  21. Nečetl jste někdo tu Digitální pevnost a tu Anatomii lži? Jaké to je? Díky….

  22. Líla: Brownovi romány se čtou dobře, ale všechny jsou stejné. Stejně vybudovaná zápletka, jednoduchý jazyk, krátké věty a bohužel vždy člověk ví, kdy přibližně přijde zvrat, protože to má u všech knih přibližně ve stejné chvíli. Je to něco jako Deaver, ale ten si na nic nehraje.

  23. Pokud někdo slintá z Browna, doporučil bych mu Pérez – Reverteho (v podstatě cokoliv, co tu vyšlo, snad s výjimkou Královny jihu). Ačkoliv když někdo mlaská nad salámem, který pořídí v Lidlu za 50 Kč kilo, nemusí mu nejvybranější parmská šunka chutnat. 🙂

  24. Prosba
    2DANAK: Můžu Vás, prosím, požádat o doporučení nějakých lepších knih? Díky

  25. LOJR: No, Pérez-Reverte je IMHO taky docela přeceňován, ale uznávám, že na rozdíl od Browna po něm aspoň nezůstává v puse pachuť hamburgeru.

  26. Foucaltovo kyvadlo si ale s podobných Brownovských blábolov, ktoré vykradol z reciklovaných gnostických diel, v podstate robí srandu, hoci jeho základom je semiotická štruktúra v ktorom sa vymyslený príbeh začne reálne odohrávať. “Da Vinciho” kód je hlavne dobre marketingovo napísaný: téma, závery kapitol, ktoré Vás nútia čítať ďalej etc., literárne mi neprišiel nijak zvlášť kvalitný. Digitálna pevnosť je totálne slabá.

  27. Raději takového Rollinse než Browna….kvalita sice také není největší, ale je to mnohem napínavější.Btw Brownův nápad na zápletku v Šifře zdaleka není jeho. V roce 2000 (Šifra vyšla 2003) vydal King Diamond koncepční album zvané House of God (modří určitě vědí), jehož intro začíná slovy “Upon the cross he did not die, they tortured him but he survived. Smuggled across the open sea, to Southern France tranquility. There he married Magdalene and founded another dynasty….” Něco mi to připomíná 🙂

  28. Fenris 13: nemá náhodou Tvůj nick evokovat bubeníka z Darkthrone?-)

  29. Míla: ne ne, s Fenrizem to nemá co do činění, ačkoliv je mám rád…koneckonců kdo by neměl rád skladby jako Graveyard Slut nebo Too Old, Too Cold 🙂

  30. klesajici kvalita
    Jsem to cetl pred par mesici v originale a je to opet to same, co driv. Jen s jeste vice upravenymi fakty a “pseudovedou”. Vazeni lidske duse takovou nesmyslnou metodou? To uz je fakt moc. Podle meho nazoru, Andele a demoni jsou dobry, tam jsou Osviceni jen takova dekorace a ne centrum pribehu a je tam par neocekavanejch zvratu. Da Vinci je okopirovanej, i kdyz pekne zpracovanej, ale tohle uz je jen odvar. Nicmene ctivej.

  31. Mě by ani nevadilo, že Brown lže a vymýšlí si…spíš mi přijde, že se až moc snaží, aby jeho byly jeho knihy čtivé….a podle mě na úkor obsahu…..

  32. To Fenris: A víte, kde to všichni s tím grálem, co putoval do jižní Francie berou? Francouzský kněž Robert de Boron dostal úkol někdy kolem roku 1190, aby napsal něco, co zlikviduje popularitu Chrétienova Grálu. Ten Chrétienův příběh zpracovává staré legendy, které nemají nic společného s Ježíšem. A to se nehodilo církvi. Tak snaživý BOron byl zaúkolován církví a rodem Merovejců, aby z nich udělal Ježíšovy potomky. On to Boron ve svém díle přiznává, že si vymyslel cestu Josefa z Arimatie, vymyslel si to o smaragdovém kalichu atd.Jenže dneska sice najdete i na internetu tato fakta, ale ví o nich jen málo lidí.Tak pak skočí na špek kecům o Marii Magdaleně a nesmyslům se svatou krví téměř každý a Brown i jiní toho využívají.

  33. Ty jsi četl ty jeho dva romány? Myslím tu Anatomii lží a Digitální pevnost?

  34. Četl jsem to jako Pavučinu lží a byl to čtivý thriler, nic víc. Stejně jako u jeho dalších románů (Andělé a Šifra) mi vůbec neseděla motivace padouchů a to, proč konají, jak konají. Navíc má všechny romány vystavené stejně. Ale jako oddechovka to je dobré. Hlavně nesmí člověk brát jeho knihy vážně. Digitální pevnost jsem nečetl. Předpokládám, že bych dostal to samé, co jinde, navíc s ještě více chybami (přeci jen je to prvotina). Abych to ukončil. Nekoupil bych to, ale z knihovny bych si to půjčil. Když se chceš nenáročně pobavit (s nádechem tajemna a konspirací), tak si to přečti.

  35. fakt docela dobrý. ale ten příšernej úplnej konec vše zvorá. kristepane

  36. to racek:
    Naprostý souhlas – celou knihu zdárně buduje napětí…a konec to totálně shodí! Působí to na mně dojmem, že si Brown chce udobřit katolickou církev….

Zveřejnit odpověď