Ve službách klanu

Ve službách klanu
  • Autor:
  • Nakladatelství: Triton, E.F.
  • Cena: 329 Kč
  • ISBN: 978-80-7387-672-2
  • Vyšlo: 2. 4. 2013
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Jan Doležálek
  • Počet stran: 312

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší… Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít… Alespoň zpočátku.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Tak já jsem teda velmi zvjedav jestli se pan Žamboch tímhle dílem vrací do formy, nebo klesá ke dnu.? Mám trošku strach.

  2. brny
    ano, bude. “Nová kniha vyjde zároveň elektronicky i papírově.” – prohlášení na fanouškovském profilu M. Žambocha. Ebook vyjde na Palmknihách, hádám, že v průběhu týdne.

  3. ebook
    Díky, to je dobrá zpráva pro mou knihovnu! Už tam fakt není moc místa… Martin nebo Eriksson zaberou dost místa 🙂

  4. to Pííís
    Taky doufám, že Visio in extremis a JFK 28 byly slabší okamžiky, kterou jsou minulostí…

  5. Předskokan?
    Tak kdo se první odváží….já po té ukázce tak nějak nevím…..asi si půjdu zahrát na hřejícího se bezďáka do Luxoru:-D.

  6. Obálka
    Pozerám na obálku a možno v reále bude vyzerať lepšie, ale ten font, horný čierny pruh – príde mi pomerne amatérska, aspoň na dnešné pomery, najmä keď ju porovnám s čistotou obálok napríklad Lháře – to je čistý návrat do 90tych rokov. Knihu ale ešte skúsim, napriek slabote In visio extremis

  7. No, obálka Bez slitování se nadále nemusí obávat o sesazení z trůny. Ale ač mě tahle obálka nijak nezaujala, taky mě extra neuráží. Po Visio… je to téměř balzám na oči 🙂

  8. Na knížku se těším, obálka mi přijde v pořádku.

    Visio mi přišlo dobrý. Prostě zkusil populární žánr a i když by většina chtěla dalšího Koniáše, nejlíp v jedný knize s Baklym, tak ostudu si neutrhnul.

    Na vlastní pěst je kniha ze série JFK. Je to to nejlepší co pro JFK napsal a nemá cenu to hodnotit jakkoli jinak, než jako knihu v rámci série JFK.

    Žádného klesání ke dnu jsem si nevšimnul.

  9. ta obalka je priserna
    U nekterych obalek si rikam, skoda ze kniha nema jen cerny prebal. Nemit Zambocha rada, tak tahle od koupe vyslovene odpuzuje. Vzdycky me napada, vi autor, co bude mit jeho kniha na obale?

  10. Čím víc se na ten obrázek dívám, tím víc se mi zdá lepší, kdyby veškeré písmo bylo na spodní části obrázku, byť za cenu částečného překrytí. Ten horní pruh je opravdu nešťastný. Zbytek je opravdu spíš estetická záležitost, odvislá od toho, zda se člověku libí či nelíbí Doležálkův styl tvorby.

  11. to Dardalion
    Ač se nechci hádat, nemůžu souhlasit. Visio mě extrémně nudilo a do čtení jsem se musel nutit. U Žambocha poprvé. Vadí mi neoriginální námět a nechápu, proč se do něj autor typu MŽ pustil (sorry, upíři – katany – Praha = pro mě už navždy Kulhánek). Připočtu-li nesympatického hrdinu (to emo vzdychání o tom jakou má Mayer furt žízen mě po chvíli neskutečně vytáčelo) a bruální klišé (náckové), nevyváží to ani plusové body v podobě detailů jako upíří paměť. Visio jako kniha u mě naprosto prohrává se spřízněnou Líhní. Takže za mě v kontextu tvorby autora jednoznačně podprůměr a jediná jeho kniha, kterou nemám potřebu číst znovu. To samé JFK. Možná, že je to ze Žambochových dílů v sérii ten nejlepší (nevím, mě i Hitman bavil víc), ale rozhodně se to řemeslně nejhůř zvládnutý text, co jsem od MŽ četl (tempo děje, střih po dvou třetinách, kdy zjevně zjistil, že se rozepsal víc než kolik má prostoru). Sice chápu, že od určitého okamžiku asi každý autor začně psát víc na jistotu a že zjevení v podobě Na ostřích čepelí nebo Seržanta se už od MŽ nejspíš nedočkáme, byl bych ale rád aspoň za průměrný standard. Proto očekávám Ve službách klanu s napětím, neb to bude dle pravidla třikrát a dost rozhodující titul.

  12. E-BOOK
    E-book už můžete zakoupit na Palmknihách, k dispozici jsou formáty epub,mobi a pdf. Jirka Vlček mě o tom před chvílí informoval.

  13. to Schramm
    Já dávám naopak Dardalionovi palec nahoru. Možná je to tím, že jsem si Visio přečetl hned po Vyhlídce na věčnost. Přečetl jsem ho jedním dechem a bylo pro mě po Kulhánkově blouznění jako nádech čerstvého vzduchu. V službách klanu jsem si dnes dnes koupil, když jsem šel z oběda kolem NeoLuxoru a hned jak večer dočtu Křižník Thor, s chutí se do něj pustím.

  14. to Schramm
    Vůbec nechápu, proč je zde opakovaně vytahován JFK. Nejde srovnávat tvorbu pro JFK s ostatníma knihama. Takže ti do 3x a dost ještě chybí 2 knížky.
    Pokud jsi četl všechny díly, tak snad uznáš, že šlo o nadprůměrnej kousek. Přece nečteš z JFK jen určitý autory… 🙂

  15. to mamil
    Hehe, to je sranda. A já zas díky Visio… vzal mírně na milost Vyhlídku na věčnost (byť obojí hodnotím v kontextu tvorby toho kterého autora stejně prachbídně).

  16. to Dardalion
    Proč by neměl být braný v potaz JFK? Napsal to Žamboch? Napsal… Je spoluautorem světa? Je. Čili nevím, proč JFK z jeho tvorby nějak vyčleňovat. A na tom, že JFK 28 je mizerná, trvám. Jak jsem řekl, i ten Hitman byl řemeslně zvládnutý líp a popravdě víc než Na vlastní pěst mě bavil i ten úplně první pašerák. Já nevyčítám JFK to, že není stejně propracovaný jako třeba Líheň, Predátoři nebo Na ostří čepelí. Já mu vyčítám, že není zvládnutý v rámci standardů JFK – což z něj činí jednu z nejslabších knih, pod kterou je MŽ podepsaný. Jo, a čtu z JFK jen určitý autory (třeba Bartoš mi nesedl, čili jeho knihu jsem nečetl, stejně tak jako jsem nedočetl Neffa). Ale Žambochovy JFK mám načtená všechny 🙂

    Jinak 3x a dost znamená, že pro třetím zklamání už budu s koupí čekat až na recenze. Ve službách klanu už mám objednaný 🙂

  17. No vidíte, pane Schramm,
    Líheň zase já považuju jen za takový odvar Kulhánka (tehdy zářil), Predátoři mě asi v půlce přestali bavit, že jsem to přeskakoval a Visio? Docela čitatelné, i když zázrak taky ne. No ty světy Koniáše a Baklyho mu fakt jdou mnohem líp. Prostě, každý jsme jiný, že.

    Mimochodem, přátelé, už ho někde prodávají?

  18. to Racek
    Jistě, ale zrovna ta Líheň mi přijde, nevím jak to říct, spíš jako legrace a přiznaná pocta. Zatímco Visio už mi připadá jen jako odvar bez přidané hodnoty.

  19. to Sirius
    Drobně k recenzi: jaký hrdina z jeho klávesnice vypadne příště, zní otázka? Troufám si odhadovat, že zhruba takový, jako byli ti předchozí 🙂

  20. Schramm
    já tvoje rozhořčení chápu a pak je tady jednoduchá možnost – přestat Žambochovy číst. Pro nějakou větší diskuzi bych poprosil komentáře přesměrovat pod recenzi. Dík předem 🙂

  21. Žambochovy knížky. Kruci, je vidět, že člověk nemá psát takhle pozdě příspěvky do diskuze

  22. to Martin
    Ale pozor, to není rozhořčení! To je jen takové potměšilé rejpnutí, páč tahle otázka mi přijde zbytečná. Každý přece víme, že každý Žambochův hrdina je plus mínus (!) jeden typus.

  23. Schramm
    jasně, v jádru to jsou vždycky “správní chlápci” co se vždycky k něčemu přimotají. Jenže jsou zároveň odlišní, rozlišují je drobnosti. Koniáš – dobrodruh a knihomol. Bakly – nájemný bijec s temnou minulostí (asi jedna z nejtemnějších autorových postav). Jo, já vím, že ten vlkodlak bude správnej chlápek, ale od těch předchozích se bude zase něčím lišit.

  24. Schramm
    Líheň měla slušnej rozjezd a pak to šlo dolů, od Predátorů dál jde úroveň z kopce na standard průměrnýho vlakovýho čtiva. A mají na tom podíl nenároční konzumenti typu Dardaliona, kteří MŽ mažou med kolem huby a stačí si s odvarem z ponožek jeho starých, na místní poměry opravdu kvalitních fláků. Většina tuctových konzumentů nepozná opravdu dobrej příběh, ani když je kousne do nohy, protože je mimo jejich rozlišovací schopnosti.
    Takže Žambocha si koupím normální knihu, až někdo solidní potvrdí, že se vrátil k původní kvalitě. Stylu “vláčný rozjezd – brutální setřih – rychlý zakončení” už mam plný zuby.

  25. No
    Obávám se, milý pane Střelče, že menší část konzumentů (odhaduji necelých 98 %) ten opravdu dobrý příběh nepozná. Ještě že tě máme, abys nám to řekl .-)).
    No jo, ale když nás ten Žamboch baví. Co s tím? Já teda zůstanu raději tím nekulturním barbarem. Obávám se, že nás bude víc.
    Mimochodem, fakt nevím, co je dobrý a špatný příběh. Pokud soudím podle sebe, tak dobrý příběh se mi stane tehdy, když se z toho průseru dostanu. Což se mi párkrát povedlo, a nebylo to snadné. Někdy se však budím hrůzou, co se všechno mohlo stát :-)).
    A u knih vůbec, mám jednoduché kriterium. Baví – nebaví. U tohodle žánru většina z nás víc nepotřebuje. Obsahuje totiž vše :-)).
    No jo, k tomu taky někdy žvaním, že.

  26. to Střelec
    A já bych zas na tu Líheň nebyl tak příkrý. Přesně jak píše tady Racek, prostě mne bavila. Cca v půlce to sice, pravda, drobet zaškobrtlo, ale závěr jsem zas četl jedním dechem a celou dobu jsem se potměšile (nebo možná dětinsky) bavil. Což o Visio in extremis říct nemůžu. Byť třeba Spasitel nebo Predátoři nejsou můj šálek kávy, průšvih je pro mne skutečně hlavně to Visio. A jak jsem napsal výše, JFK přece vlaková dobrodružka je, takže tomu nelze tohle vyčítat. Problémem u JFK 28 je podle mne to, že možná podvědomě se snaží být něčím víc a z toho pak plyne ten hrubě a u MŽ imho dosud nevídaný nezvládnutý rozsah a struktura a tempo děje. Ba dokonce soudím, že kdyby se dopsalo to nahánění indiána po všech čertech, tj. dalších pár desítek stran, z Na vlastní pěst by rázem byla naopak super knížka. No nic, doufám, že návrat do Vegaše bude znamenat i starou dobrou formu – Lovec vlků v aktuální Pevnosti mě zase navnadil a připoměl mi, proč mám Žambocha rád.

  27. ci voe strelce odkdy se z tebe stal takovej sulin? od zboznovani k nenavisti 🙂 pripadas mi jak maly decko 🙂

  28. to Střelec
    Rád bych tě požádal, aby jsi přestal kecat kraviny. Kvalita/nekvalita příběhu je pouze tvůj subjektivní pocit. A úplně stejně to máme i my ostatní.
    Označovat mě za “nenáročnýho čtenáře” jen pro to, že se mi líbí něco jinýho než tobě, a dávat tomu pejorativní zabarvení, je už dost trapný.
    A co to furt meleš o “mazání medu kolem huby”? Pana Žambocha neznám, nikdy jsem se s ním nebavil, ani si s ním nepsal a tak jsem nemohl naplnit smysl tebou uváděného pořekadla.
    Další věc je, že stejně na tvým názoru nezálaží, stejně jako na mým. O tom, zda se Žambochovi knihy budou vydávat, rozhodují jen a pouze čtenáři, kteří jsou ochotni utratit za knihu svoje peníze.
    Nejdřív jsi tady začal pomlouvat Žambocha z plagiátorství a nedokázal jsi uvést jediný důkaz. Tak jsi byl poslán tam “kde slunce nesvítí”.
    Teď tady zase brečíš, jaký jsou čtenáři Žambocha duševní chudáci a pochlebovači.
    Sice tě tady rovnou neoznačím za “sulina”, jak romison. To ale neznamená, že si to o tobě nemůžu myslet.
    Chovej se tak dál a věř tomu, že si to bude myslet čím dál víc lidí. I když ti zřejmě přijdeme jako póvl složený z nenáročných čtenářů, tak by ses nad sebou mohl aspoň trochu zamyslet.

  29. Ač si můžeme myslet o kvalitách té či oné knihy MŽ leccos a já třeba v názoru na Visio in extremis či Na vlastní pěst spíš souzním se Střelcem, pokládám, za nešťastné, že tu bylo veřejně nakousnuto to plagiátorství, jak na to správně poukázal Dardalion, aniž by to bylo ostatním podloženo fakty. Tady bych se přimlouval za to, aby Střelec dal nějaké konkrétné příklady, když už s tím vyrukoval na otevřeném fóru.

    Jinak za sebe hlásím konec akademických debat. Knihu mám odedneška před sebou, přečtený mám prolog a ač je samozřejmě nesmysl z toho něco dalekosáhlého vyvozovat, zatím jsem spokojený. Jedna pasáž na mě už stačila dýchnout tou starou dobrou žambochovskou atmosférou 🙂

  30. Největší Žambochův “problém” je, že své maximum ukázal ve svých prvních zhruba pěti knihách. Díky nim se zaslouženě prosadil mezi nejúspěšnější české žánrové spisovatele. Jenže nelze psát pořád to samé, proto zkouší “svůj příběh” variovat někdy s lepším, někdy s horším výsledkem. Není to nic divného, mají to tak všichni autoři. Copak znáte jediného autora, od něhož by byla každá kniha opravdová pecka? Já tedy ne. Od doby, kdy Žamboch začal psát JFK, už od něho nečtu každé písmenko, ale prostě si vybírám, co by mě osobně mohlo zaujmout víc a co míň. Proto jsem vynechal například Visio, protože jsem z ohlasů pochopil, že mě to nejspíš bavit nebude. Naopak Ve službách klanu si nenechám ujít. I kdyby to mělo být o třídu slabší než Dlouhý sprint, pořád to bude dobrá kniha. Nemyslím si, že Žamboch “klesá”. Prostě občas je velmi dobrý a jindy ještě lepší. Víc bych v tom nehledal.

  31. Konkrétní příklady asi nebudou. Ten nefantastický knižní cyklus, který Žamboch ÚDAJNĚ vykrádá, vydává nakladatel, věnující se i sci-fi a fantasy. Kdyby to k němu prosáklo (obzvlášť kdyby se v tom ponimral nejmenovaný prezident fandomu), mohl by nastat vážný průser s autorskými právy. Ostatně, Střelec to už v jednom komentáři vysvětlil.

    Ale souhlasím, že za těchto okolností by asi bylo lepší prostě to nechat spát…

  32. Žamboch a cena
    Za víc jak korunu na stránku Žamboch nestojí. Zvlášť když jsou na pultech druhý Lovci monster. Což je taky oddychovka, kvalitativně srovnatelná ne-li lepší. O 80 korun levnější (a to je to překladová knížka) a 50 stran delší a ještě menší font písma. Neni co řešit.

  33. Vegaš
    Dámy a pánové, připravte si nosní filtry, budeme vystupovat, konečná Vegaš! Zakoupeno jako ebook, přečteno jedním dechem a touha po nášupu ze světa Koniáše, Baklyho, Mavericka je čím dál silnější.
    Herb Ducatti je řízek, který ke konci knihy silně připomíná Baklyho – což není na škodu. Budu si muset zase osvěžit datování jednotlivých knih ve vztahu ke světu, ve kterém se odehrávají. Nápad se zasypaným Baklym je zde rozveden skoro ad absurdum, tak živě, že někteří klaustrofobičtí jedinci budou mít husinu, nicméně tleskám, kniha se povedla (ano, je daleko lepší než Visio). Tento alternativní svět Koniáše a dalších uvítal Herba s otevřenou náručí a zaplnil tak další prázdné místo z dob, kdy ještě Vegaši vládl hypermág a klany spolu bojovaly o každou “maličkost”, která by jim přinesla výhodu nad ostatními.
    Co se obálky týká, tak se zoufale nelíbí…neberu v potaz zpracování, ale jediné, s čím postava souvisí s dějem je, že dotyčný je taky horník 🙂 Ovšem spíš z nějaké space opery či co…

  34. to Venca
    Tohle se řešilo už dávno, že Triton zvoleným fontem bu´d naznačuje, že Žamboch je už autorem pro důchodce 🙂 anebo že bohapustě natahuje rozsah, aby se dala natáhnout i cena. Ačkoliv mám raději parametry Žambochových knih ještě z dob, kdy vydával v Poutníku, poslední ceny potníkovských knih (Volání do zbraně a hlavně Stanice Armida) mě vedou k tomu, že buďme i cenově rádi za Triton 🙂 A k obsahu: nevím, Lovce monster jsem něčetl, leč Ve službách kladu jako návrat do Vegaše nemůže s nějakým militaristickým Amíkem soutěžit – alespoň po stránce očekávání – takže cena opravdu nehraje roli…

  35. První dojem
    S cenou souhlas, Triton je obecně drahý jak sviňa a jeho systém slev je dle mého soudu silně nešťastný. Navíc je ta kniha vyloženě hnusná…jak obálka, tak font. Takže životní premiéra nastala:-)))….zakoupeno jako pdf(čtečku nemám) za cenu rozumnou a akceptovatelnou, v compu hned, a na palmknihy.cz navíc velmi slušná ukázka…..na rozdíl od fanovských stránek.

    Zatím někde u str. 225 a tak průměr. Ale nenadávám.

  36. tak me to bavilo hodne 🙂 je to klasickej Zamboch se vsemi klady i zapory 🙂 nastesti ja jsem spokojen, a lepsi nez Visio, svet Vegase mam nejradsi, takze jsem navrat uvital, jeste dopsat mavericka a byl bych jeste vic spokojenej. Ale me vazne neberte, ja jsem mazac medu kolem prdele 🙂

  37. to romison
    Yeeees! Ten Maverick je velký dluh. Kéž by se MŽ raději věnoval jemu než trvale žíznícím upírům (nebo klidně i JFK) 🙂

  38. Obálka
    Ještě k provedení obálky…ilustrace dejme tomu fajn, i když si autor zadání buď přečetl jak v rychlíku, nebo dostal pouze povšechní info (vzhledem k faktu, že v knize samotné je pečlivě popsán jak fyzický vzhled Ducattiho, tak zranění i implantáty, stejně tak je přesně!! popsán sbíječ, tvarem i funkcí), horší je ale vysázení textu názvu a jména autora. Dejme tomu, že font je shodný či podobný s předešlými knihami – Dlouhý sprint a Čas žít, nicméně tam je daleko lépe použit i vzhledem k podkladu, resp. barvě na daném místě. Dlouhý sprint má černou na (dejme tomu) bílé až modré (lomený oblouk mostu? a jméno autora je bílé, když podkladem je došková střecha a stín běžící postavy…Podobně je to u “Čas žít”, i když tam zdálky název lehce splývá s postupně světlajícím pozadím v horní části obálky (resp. druhá půlka slova “zabíjet” je na světlejším pozadí než zbytek, který je umístěn přes malbu starého stromu.
    Ve srovnáním s tímto mi přijde způsob použitý u nového titulu poněkud nešťastný, dělaný jakoby narychlo, aby mohl jít titul do tisku.
    Pokud by se dalo oprostit od zažitého úzu, že Žambochovy knihy (bez JFK atp) mají z 90% název horní části obálky, vychází mi jako vhodný styl použitý u Visio in Extremis…kde sice barva textu vychází z barev podkladu, nicméně je vhodně doplňuje. Největším problémem (pokud se to tak dá říci) je u nového titulu převažující barva ilustrace, kterou jsou odstíny červené, přecházející do šedofialové (nemám momentálně fyzicky v ruce, jen jako pdf v mobilu)ve spodní části, kdy nejtmavší je horní pruh dodělaný speciálně kvůli názvu knihy…Funkčnost je bez výhrad, červená barva fontu nesplývá s pozadím, odpovídá převažující barvě obálky, nicméně samotný pruh je opravdu rušivý a degradující celkový dojem z nové knihy…
    Nevím proč si při pohledu na obálku vybavuji serii knih z 90.let, co jsem četl jako kluk, nějak Ledová země, všude zamrzlo, jezdilo se na upravených vlacích…nevzpomenu si, ze současnosti mi obálka připomíná Argo a Lukjaněnka, takový svébytný styl, neurazí, ale nepotěší…
    A na závěr, toto vše berte pouze jako pouhý slovní výron člověka, který momentálně nemá co na práci a jen si tak uvažuje, a rozhodně nemá v úmyslu někoho urazit (Triton či p. Doležálka)…A řešení? Pohrát si pár hodin v editoru a zkoušet různé kombinace, třeba by něco vylezlo, ztmavovat/zesvětlovat obálku na daných místech, kdo ví…:-)
    Každopádně je moc dobře, že je kniha venku, asi jí nakonec koupím i krom ebooku i papírovou, když už mám všechny ostatní krom Megapolis…

  39. Tady se pořád řeší nějaké obálky… Mě zajímá, jak je to s tím údajným “plagiátorstvím”. Když někdo někoho takhle obviní, měl by uvést nějaké důkazy, a ne jen tak žvanit a dělat mlhavé narážky!

  40. to Kulagin
    Souhlasím. Buď být konkrétní nebo mlčet. Leč, zjevně se ničeho víc nedočkáme.

  41. Value4money….;-)
    Tak dočteno, a to bez nějaké újmy na zdraví:-).

    Na druhou stranu mi přišla kniha celkem nevyrovnaná….nejprve silně pozvolný rozjezd(ale slušně napsaný, to zase ano) prvního roku, který ale zabere 2/3 knihy, pak střih čtyři roky a krátké osudové intermezzo na deset stran, pak cosi na dalších deset stran a patnáct let, a pak zbylých skoro šedesát stran stylu “nepotopitelný Potap si hledá babu”:-). Taková fantasy variace na Predátory(slušný dějový rámec plus “vztahové” a vývojové klišé jak prase.-), pak tam střihneme konec ze Sprintu, a navrch dáme polevu z Baklyho:-).

    Rozhodně lepší než Vega, a o míle než Visio. Ž řemeslo furt umí, když zbytečně neexperimentuje a netlačí na pilu tak je to ke četní prakticky vždy, a za ta necelá dvě kila, co by jeden nechtěl. Za mě v pohodě. Ale Spasitel to furt není …..

  42. Dočteno
    špatné to vůbec nebylo, pár hlušších míst, ale celkově bych vzkázal po Fučíkovsku: Lidé, čtěte!!

  43. Taky docteno
    Abych rekl pravdu, jsem rozpacity. Rozjezd mozna az prilis dlouhy a zaver az prilis rychly a pro mne hlavne neuveritelny. Mel jsem problem uverit vyvoji hlavni postavy.

  44. Také dočteno. Jak jsem tu prezentoval, od Miroslava Žambocha po posledních svou knihách už mnoho nečekal. Výsledek je ale příjemným překvapením. Ve službách klanu převyšuje dějem i sympatičností hlavního hrdiny Visio in extremis, řemeslným podáním JFK 28. Přesto určitou nevyváženost musím konstatovat – nevadí mi ale tak první dvě třetiny (byť kapitula na víc jak sto stran je celkem zvláštní), ba dokonce mě bavily nejvíc a dějí v podzemmí považuju za vrchol knihy. Poslední část knihy je ovšem i přes akčnější slabší, méně chytlavá, jakoby uspěchaná (klasický Žambochův problém?), závěr takový průměrný se slabšími i silnějšími okamžiky. Možná je to tím, že skutečný emocionální vrchol a závěr přišel právě po těch dvou třetinách (nechci se dopustit spoileru). Nejvíc mě asi zklamal boj s Maleriaty, to na mě působilo až odflákle, vzato tak nějak z rychlíku. Jelikož jde ale o návrat do Vegaše, fanoušci MŽ nemusejí váhat. Nejlepším knihám autora se Ve službách klanu nevyrovná, průšvih jako Visio in extremis to ale není. A pokud by Žamboch dopsal Mavericka, stane se z Klanu poměrně funkční dílek výsledné skládačky.

  45. to Schramm
    Vidím to stejně. 🙂 Až na to, že by bylo Visio průšvih. 😉

  46. Taky dočteno. A ano podle mě by se měl pan Žamboch plně věnovat tomu co mu jde nejlíp – fantasy.

  47. Dobrá to kniha, ale jak tu uved MichaelS od toho přeskočení o čtyři roky a pak další skoky mi přišlo jak když tam něco chybí a už to nebylo ono. Takové ochuzené. Ale asi se autor bál to rozvést na více knih. A ta cena paperbacku? No trošku víc přehnaná ale co jinýho mi zbejvá, když chci mít pěkně velkou knihovničku. Zatnout zuby a víc vydělávat 😀

  48. No teda nevím…
    Předně musím napsat,že “koniášovské” povídky **miluju** a Dlouhý sprint považuju za jeden z nejlepších příběhů-jde o krátké texty,pointa obvykle skvělá…Ale věci delší než novela mi prostě od Žambocha nesedí,protože autor nedokáže své postavy s láskou zabít.Představa prakticky mrtvého Koniáše pobíjejícího na konci Vlka samotáře desítky vojáků a navrch celé komando ninjů (dobře,skoro celé) nebo Herba “Motorky” Ducattiho jak na konci ničí…. (nemůžu prozradit) je prostě šílená,divná.Tedy u Koniáše to ještě jde,ale aby se na stránkách románu jeden člověk třikrát změnil,několikrát obživl a mezi každou kapitolou byla díra x let…No zkrátka si myslím,že ten závěr si mohl autor odpustit,z knížky mám díky tomu dost špatnej pocit.

Zveřejnit odpověď