Zrada v zimě

Zrada v zimě
  • Autor:
  • Nakladatelství: Laser
  • Cena: 289 Kč
  • Vyšlo: 9. 5. 2011
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Stephan Martiniere
  • Počet stran: 336

Stíny v létě byly vynikajícím, originálním a podmanivým debutem, nyní však přichází ještě silnější pokračování, tragédie tak temná, osobní a plná násilí, že se až blíží klasickým divadelním dramatům. Jako chlapce vyhnali Otaha od jeho rodiny, vládnoucího rodu městského státu Machi. O mnoho let později byl svědkem i součástí převratných událostí, které změnily svět. Přesto se do rodného města dosud nikdy nevrátil. Nyní, když jeho otec – Khai (neboli vládce) Machi – umírá a nejstarší bratr byl zavražděn, si Otah uvědomuje, že se do Machi vrátit musí, z důvodů, které ani jemu samotnému nejsou docela jasné. Tradice určuje, že se synové umírajícího Khaie mají navzájem pobít, aby zůstal pouze jeden, jenž se stane otcovým nástupcem. Jenže v Machi se přihodilo ještě něco horšího. Rozpínavá Galtská říše se spojila s kýmsi ve městě, aby vládnoucí rod svrhla. Vina pak padne na Otaha, dlouho ztraceného bratra s velmi zjevným motivem k vraždě. Se stejně delikátními nuancemi a dovedností, se kterou Abraham stvořil svůj úvodní román, vytváří i nyní mistrovské dílo plné nezvyklé magie, napínavý příběh milostné zrady a machiavelistických intrik.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Obecně se cyklus Moderní díla fantasy Lasseru velmi povedl. Knížku jsem zaregistroval a určitě ji přidám k ostatním. Jen teď nějakou dobu bude ležet u ledu, než se k ní dostanu 🙂

  2. Dojmy po dočtení: zajímavý příběh, ovšem podání o něco slabší než první díl. Autor by se asi jako spisovatel detektivek neuživil. Po většinu knihy probíhá nějaké vyšetřování, které víceméně nepřináší žádné závěry. Na konci nastoupí deus ex machina a vše se vyřeší během cca 10 stran. Téma andat, které dominovalo prvnímu dílu je tentokrát úplně v pozadí.

  3. 2Heme
    Tohle je obálka původního vydání. Takže bych si tipnul, že laser ji použil před několika lety na NeoAddix s tím, že nepočítal s vydáním této série. A teď se mu to vymstilo 🙂

  4. No tak s tou obálkou mě nakladatel opravdu nas*ral!! Mám neoaddix a tuhle teda fakt nekoupim! A Laser teda u mě o dost bodů poklesl!!!

  5. eh?
    S tou obálkou… Ono může někoho naštvat, že vyjde kniha s originální obálkou? To je pak ale dost smutný. Stejně jako fakt, že někdo kupuje knihy jen proto, že je tam obrázek, který ještě nemá.
    Jinak vysvětlení asi bude jak psal Cooker. Zrada v zimě vyšla v originále ve stejním roce, kdy český překlad NeoAddixu. A popravdě, ono je to jedno, protože na obě dvě knihy se ta ilustrace hodí. Navíc obálku dotváří i jiné věci, takže v důsledku jsou docela odlišné. Za sebe mohu tedy říst, že s tím nemám problém a na Abrahama se prostě těším.

  6. Obálka
    Ano, je to tak. Obálku na NeoAddix jsme vybrali, protože se ke knize hodila a originál nám nevyhovoval. O něco později se nám do rukou dostala první kniha Daniela Abrahama a záhy jsme zjistili, že v budoucnu budeme mít problém, ovšem bylo by hloupé nepoužít originál právě u této knihy. Všem se tímto osobně omlouvám, protože za tuto situaci jsem odpovědný přímo já. Na druhou stranu, jiná nakladatelství rovněž používají různé obálky a pokud bych stál např. před volbou, zda použít originál u knihy, kde daná obálka vyšla na jiném titulu, rozhodl bych se stejně. Navíc u Abrahama vydáme obálky od Stephana Martiniéra i na dalších dílech této série.
    Mimochodem, dle většiny recenzí a ohlasů, co jsem prozatím na druhý díl četl, není o nic horší než úvodní svazek, naopak povětšinou ho kritika hodnotí o chloupek lépe. Ostatně podobně se recenzenti staví i k zbývajících svazkům série, mnozí oceňují vyrovnanou kvalitu série, což nebývá zase tak obvyklé. Jsem zvědav na české recenze, zejména na tu Borisovu. Upozorňuji však, že to není čtení pro ctitele akčních sekvencí a magických soubojů. Tohle je fantasy o lidech v obtížných životních situacích, jiný svět a nadpřirozené úkazy tu nehrají zase tak důležitou roli (ono to má souvstažnost i k Martinovi (aniž bych chtěl obě série srovnávat), se kterým Abraham rád spolupracuje, ani v jeho Písni ledu a ohně není magie zase tak důležitá, lidé si vystačí ve vzájemných úkladech sami). První díl je navíc v podstatě samostatný a nic vám nebrání ho zkusit, nejde o sérii, jež by na sebe nějak těsně navazovala.

  7. Už je asi na čase, abych si přečetl první díl, nějak se mi v polici uležel

  8. re: Obálka
    Já myslím že to problém opravdu není, jen mi to přišlo zvláštní, že/jak se to stane.
    Ten obrázek je parádní a sám sem u NeoAddixu remcal, že tam není vidět celá, tak tady konečně je 🙂
    “Tohle je fantasy o lidech v obtížných životních situacích, jiný svět a nadpřirozené úkazy tu nehrají zase tak důležitou roli”, jestli sem o knížce moc nepřemýšlel, tak tohle mě hodně nahlodalo, takže v neděli nakouknu v knihkupectví, i když sem si teď slíbil, že začnu číst to, co mám v knihovně a nepřečtené !!! Sakra práce, proč to kupuju, když to nestíhám číst…

    re: äfrghom
    Nemyslím si, že kvůli opakující obálce je nutný bojkot knihy. Obálka knihu nedělá, byť je to u nové knihy při prvním styku v knihkupectví rozhodně tahák pro oči. Sám sem si párkrát nabil hubu a koupil pěknou obálku na špatném vnitřku a naopak humus obálku na skvostu.

  9. obálky od Laseru sú fajn, mám niektoré aj ako plagáty doma…

    iná otázka je, či ísť do tohto Abrahama, prvý diel vo mne nechal zmiešané pocity

  10. Kvartet – stručný dojem po dvou dílech
    Asi budu ve výrazné menšině, ale druhý díl se mi líbil o něco více, než první. Příběh je kompaktnější a přijde mi čtivější(samozřejmě má tu výhodu, že základní úvod do světa příběhu obstaral předcházející díl). Rozhodně jsem po jeho přečtení neměl z knihy tak rozpačité dojmy jako u jedničky. Přesto musím říci, že zatím na mě po dvou knihách Kvartet zase takový dojem neudělal. Přijde mi ze strany angloamerických recenzentů možná poněkud přeceněný. Více se od něj těším na Dragon’s Path a Leviathan Wake.

Zveřejnit odpověď