Japonský den 2011: Jsme zlí a chceme dobýt svět! (PR)

Konkrétně Imrik, který po vzoru San Diego Comic-Conu zavelel k expanzi a krom Prahy mu jeho věrná kohorta japonských mistrů/yň šermu, tance, kaligrafie a hudby pomůže ztéci ještě Plzeň a Národní muzeum hudby. Zachraň se, kdo můžeš!

Japonský den 2011 - plakát

Samozřejmě, hlavní stan pořád máme v pražské ZŠ Bítovská a Den D zůstává stanoven na sobotu 15. října. Bohužel peníze vládnou světem, takže jsme byli nuceni zvednout vstupné z horentního levelu vstupné dobrovolné na závratný level 50 Kč (děti polovic… eee… kecám, děti zdarma – a ne že se to budete pokoušet uhádat na váš mentální věk a lézt po čtyřech!).

Expanze Východu na Západ

Krom toho, pokud jste ze západních teritorií a nevadí vám „pouhý“ dvouhodinový večerní výběr z celkového programu, tak se 16. října sejdeme v Pekle. KD Peklo v Plzni.

Peklo je ovšem samozřejmě lukrativnější lokalita, takže vstupné bude ďábelských 120 Kč. O den později v pondělí 17. října se ale zase vrátíme do Prahy, konkrétně Českého muzea hudby, kde si za dobrovolné vstupné určené pro Červený kříž onu večerní dvouhodinku s drobnými obměnami ještě zopakujeme.

minulém článku jsme už program nastínili, takže tentokrát nechme vzletně pohovořit samotného Imrika o programu nově potvrzeném:

„Tak tedy, mistr Matsuno předvede naprostou bombu a unikát – rituální shintoistický tanec Kagura, konkrétně Higo Kagura (Higo je staré jméno provincie Kumamoto) s názvem Hóken, Posvátný meč. Rituální tanec Kagura je starší než divadlo Nógaku a Higo Kagura je jeho speciální velice vzácná forma provozovaná válečnickou kastou feudálního Japonska. Původně sloužila jako forma spojení lidí a božstev (kami) a rituální smytí nečistot tohoto světa.“

Dále telegraficky

Yoshida Kazumi Sensei a paní Nagamatsu Mai předvedou 2 tance – Futari Shishi a Kuroda Bushi.

Yorita Mamino Sensei zahraje 3 skladby na shakuhachi.

Tabata Ayano Sensei a Tabata Riino Sensei si střihnou 2 tradiční tance Nihon Buyó. Což je o to víc obdivuhodné, že je jim 14 a 11 let a přitom už mají instruktorské stupně a licence v rámci Nihon Buyó a to je v jejich věku proklatě dobrý výkon.

Nakagawa Kinji Sensei dá tradičně Battójutsu a Tameshigiri (umění rychlého tasení meče a přesekávání rohoží simulujících lidské tělo).

A Hisanaga Kumiko Sensei s devítiletým Hisanaga Ren předvedou čajový obřad.

V ZŠ Bítovská pak proběhne to samé PLUS se jistě ptáte, jaké další bonusové dobývací techniky si tam na nás Imrik připravil? Tak třeba pozval MOS. Ne, nejedná se o zkratku pro Monstrózně obří surikaty, ale (čtvrté) Mezinárodní origami setkání. K tomu vše zaštiťuje Velvyslanectví Japonska v ČR.

Navíc na škole bude seminář kaligrafie vedený Matsuno Senseiem, seminář oblékání yukat a kimon vedený Yoshida Sensei a seminář čajového obřadu, vystoupení klubů bojových umění, čajovna, kavárna, obchody, knihovna atd.

Na ostřích katan

Dále bude přednášet a svou práci ukazovat Pavel Bolf, přední kovář japonských mečů, který studoval v Japonsku. Jakub Zeman, předseda Czech Tóken Kai, pak bude mít přednášku o mečích a mečových záštitách – tsubách (publikoval vůbec první knihu v češtině na toto téma).

Navíc bude zajištěna výstava historických originálů japonských zbraní, z nichž většina předčí to, co je k vidění v našich muzeích! A pokud chcete vidět i meč od reálného „Hattori Hanza“ (což jen tak mimochodem byl původně skutečný mistr samuraj a ninja), tak se přijďte podívat na zbraň od legendárního mečíře Muramasy, o němž legendy tvrdí, že byl šílený, což přešlo i do jeho prokletých, krvežíznivých čepelí.

Ještě nějaké dotazy? Ne? Dobrá, takže shrnutí.

KAIZEN se koná:

15.10. na ZŠ Bítovská, Praha, od 10:00 do 20:00 – vstupné 50 Kč (děti zdarma)
16.10. v KD Peklo, Plzeň od 19:00 do 21:00 – vstupné 120 Kč
17.10. v Českém muzeu hudby, Praha, od 19:00 do 21:00 – vstupné dobrovolné, bude věnováno Červenému kříži

www.japonskyden.eu

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď