Když vám v krvi koluje uhlí

Ostrava taková, jaká je. Černá i zelená. Modrá a bílá. Nekonečně inspirující a hluboko uložená v srdcích těch, kdo ji milují. A taky fantastická, jak dokazuje sbírka povídek Karbonové město s podtitulem Sangius Carbo.

Krvavý trůn: Král je mrtev, ať žijí pleticháři

Shoda náhod tomu chtěla, že tyto řádky vznikají jen pár dnů po volbách, kdy jsou pleticháři – pardon, politici, ve svém živlu, a navíc se přesně neví, jestli je král (prezident) ještě vůbec naživu. Nebudeme vás však obtěžovat satirou a co nám síly stačí míříme pryč od naší politické scény, do hájemství her, kde ještě existují nějaká pravidla, úroveň a styl.

Křivé ostří v audioprovedení aneb Jak trpaslíci zachránili unesenou princeznu a kolik problémů to přineslo

Jak spolu souvisí unesená princezna a trpaslíci? Inu, na záchranu unesené princezny je třeba síla. A kdo má sílu? Trpaslíci přece! A kdo ctí tradice, pije jako duha a chová se jako neřízená střela? Zase trpaslíci. Uřídit tuhle trpasličí pohromu, aby vůbec k záchraně došlo, bude pořádná fuška!

Pozvání na nový klip skupiny Deloraine

Naše redakce krom knih fandí i dalším zajímavým projektům, které souvisí s fantastikou. Na našich stránkách jste se již několikrát mohli potkat se skupinou Deloraine, která se do paměti posluchačů zaryla především skladbami ze světa Zaklínače.

Scratch Wars: Jak se to hraje?

Namísto abychom opisovali návod, využijeme opět oživlých obrázků . Pokud vás Scratch Wars zaujaly, máte nyní šanci podívat se na základy hraní této hry v instruktážním videu.

V zajetí zimy

Máte radi zimu? Viacero autorov fantastiky ju využilo ako kulisu k svojim príbehom. Poslúžila aj Naomi Novikovej, ktorej hrdinovia sa ocitnú priamo V zajetí zimy. Mágia, Litva plná snehu a tajomná krajina Starykov oplývajúca striebrom. Uprostred toho tri mladé ženy, ktoré sa rozhodli postaviť celému svetu. Vďaka tomu získali dôstojný život, lásku a právo rozhodovať o sebe. No čoskoro sa mnohé zmení, pretože jeden nenásytný ohnivý démon potrebuje utíšiť svoj hlad.

NEDĚLNÍK: Když se bůh rozhodne hrát Plague Inc. aneb několik vskutku užitečných rad, jak si užít blížící se konec světa

Koronavirus se na nás valí ze všech stran – z radia, novin, televize a i těch zpropadených internetů. Jeden by z těch děsivých zpráv, paniky a neustálého hlášení nově nemocných nebo kolik lidí kde za den zemřelo, získal dojem, že jezdci apokalypsy už jsou za rohem a stačí jen čekat na magnificentní konec světa. Z celé té záplavy negativních článků jdou na člověka mdloby, a proto jsme se v redakci rozhodli na tuhle apokalypsu podívat z té světlejší stránky!

Ostré poviedky plné krásy

Obľubujete ostré jedlá, prípadne predmety? Je mnoho milovníkov ostrých slov, vtipov a evidentne aj krásy. Zborník Vostrá krása je plný rozmanitých príbehov, ktoré vás rozosmejú, eroticky naladia, či strhnú akčnosťou. Keďže každý považuje za krásne niečo iné, autori poviedok vo svojich prácach ukazujú, čo je nádherné a zároveň aj poriadne ostré, podľa nich.

KOČAS 2019: Pěkně tlustý kolejní časopis

Poslední KOČAS je tak rozmanitý, že rozmanitější snad ani být nemůže. Je to navíc pěkný bumbrlíček, takže kdo má rád povídky, tady si jich užije dosyta. A zároveň dostane příležitost posoudit, zda měly spatřit světlo světa, nebo je naopak dobře, že je porotci CKČ nevybrali…

1 2 3 176