Charkanaská trilogie 2 – Pád světla

 • Autor:
 • Nakladatelství: Talpress
 • Cena: 499 Kč
 • ISBN: 978-80-7197-674-5
 • Vyšlo: 14. 12. 2017
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Steve Stone
 • Počet stran: 848

Zima je zlá. V Kurald Galain hrozí občanská válka, protože Urusanderova armáda již vytáhla proti Charkanas a pod velením nelítostného Hunna Raala hodlá svrhnout Chotě Matky noc Dracona a na trůn po boku živoucí bohyně chce dosadit samotného Urusandera. Ti, kdo se mohou postavit vzbouřencům do cesty, jsou oslabení a nejednotní – a bez vedení, protože Anomander se vydal hledat ztraceného bratra. Silchas Zmar se tedy rozhodne shromáždit domovoje vysoce urozených rodin místo něj a také vzkřísit legendární Hustskou legii, ale čas není na jeho straně. A daleko na západě se sbírá podivné vojsko. Hledá nepřítele bez těla, na místě, které nikdo nedokáže najít. Přesto volání mistra Kápě vyslyšeli mnozí a dávno opuštěné město v Omtose Phellack se stává novým domovem hordě příchozích: Psím běžcům z jihu, džheckým válečníkům i cizincům s modrou pletí, připlouvajícím přes moře, aby mistrovi Kápě nabídli své meče. A ze vzdálených hor a osamělých údolí na severu přicházejí Thel Akai, aby se mohli zúčastnit této zdánlivě nemožné války. Brzy se s tasenými zbraněmi a pod praporci živých vydají pronásledovat samotnou smrt. Takové události věstí chaos a do této říše navíc proniká magie jako krev z mnoha ran. Magie nespoutaná, tajemná a divoká, která začíná bezuzdně řádit, a po její stopě se vydávají nové i prastaré bytosti. Bude ještě ve světě zkaženém kouzly existovat skutečná čest?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentáře

 1. No konečně mám co číst po ty dlouhé zimní večery!

  Díky!!!!!!!!

 2. No konečně!!!! Podle prvních ohlasů – tohle bude maso. Erikson mi konečně zas zpříjemní Vánoce!!!
  (jen škoda, že na dokončení trilogie si podle všeho počkáme dlooooooouhoooooo).

 3. Tak už to mám skoro dočtený a jako vždy strašně rozpoluplné pocity 🙁
  nechápu, proč je tenhle díl tak objemnej, je tam zase strašně moc filizofickej otázek o bytí a nebytí, o tom jak je civilizace špatná a nejlepší je vrátit se do pravěku, kdyby byla knížka poloviční je to naprosto úchvatný.
  Vyloženě mi přijde že Erikson napíše 400set stránkovou knihu a pak mu někdo řekne je to moc hubený a tak tam dá výplňový balast.

Zanechat odpověď