Lazarova válka 1 – Artefakt

 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 289 Kč
 • ISBN: 978-80-7398-344-4
 • Vyšlo: 21. 12. 2016
 • Žánr: sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Markus Vogh
 • Počet stran: 314

VÁLKA JE SVINSTVO, I KDYŽ JI NEZAŽÍVÁTE Z PRVNÍ RUKY… … ovšem ani nejostřílenější veteráni by neměli umírat víc než jednou!

Conrad Harris je hvězdou programu duplikantů – geneticky připravených těl, do nichž jsou nahrána vědomí lidské obsluhy. Duplikanti jsou stvořeni pro válku, ale také jsou to odepisovatelné položky – a jejich smrt je ve střetech s mimozemskými Krelly vlastně jistá. A obsluha duplikantů si ji „vychutná“ do posledního výkřiku bolesti. Jednou, dvakrát… třicetkrát. Nikdo normální to nemůže vydržet…

Nicméně Conrad všechny předpoklady popírá. Spolu se svým mužstvem už vyvázl z těch nejšílenějších akcí, a právě proto se mu říká Lazar – vždy vstane z mrtvých a vydá se vstříc nové výzvě. Ovšem tentokrát bude vše jinak. Conradova jednotka je vyslána na planetu hluboko uvnitř nepřátelského prostoru, kde lidstvo potají zkoumá záhadný mimozemský artefakt. Ovšem vědecká základna se náhle odmlčela. Je třeba zjistit proč – a zajistit případné přeživší a hlavně jejich vědomosti.

Rande s Rámou, Predátory a Vetřelci

Lazar a jeho lidé ví, že tahle akce bude hodně náročná, ale to ještě netuší, že hned na jejím začátku se věci pokazí ne o tradičních sto procent, ale rovnou o tisíc. Nepřítel totiž na lidskou misi čekal a náhle si musí Lazarův tým osvojit vše, co se naučil o boji ve vlastním těle, protože nyní bude každá smrt konečná!

Jamie Sawyer přichází s novou military sci-fi sérií určenou milovníkům pořádné akce. Mimozemští šmejdi jsou hnusní, tajemné objekty prastarých ras megazáhadné a lidští psychopati nevypočitatelnější než kdy dřív. A uprostřed všeho se snaží přežít vojáci, kteří po bezpočtu smrtí a znovuzrození zase odhalují chuť a křehkost života – tak bohatého… a tak bolestně krátkého. Ráma dorazil na rande s Predátory i Vetřelci… A to byl jen začátek! Anotace:

Lidstvo se vypravilo ke hvězdám, kde se ocitlo ve válečném konfliktu se zákeřnou mimozemskou rasou. Vše, co proti hrozbě vetřelců stojí, jsou vojáci z Programu duplikantích operací, elitní vojenský tým, který na dálku obsluhuje své kopie a provádí je těmi nejnebezpečnějšími zákoutími války. Kapitán Conrad Harris zemřel už stokrát – pokaždé při sebevražedné misi uvnitř duplikantího těla. Lidé ho znají jako Lazara, muže závislého na smrti. Když se zničehonic přestane hlásit utajená výzkumná stanice, skrytá hluboko uvnitř území mimozemského nepřítele, neexistuje nikdo lepší, kdo by se mohl postavit do čela záchranné mise. Ovšem na to, s čím se tam setká, nebyl Harris vycvičený. A tentokrát se vrátit nemusí… Protože nyní bude každá smrt definitivní!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

13 komentářů

 1. Milí zlatí, taky mi oko uvázlo a mělo to pro mě pár dost podstatných bugů…
  Ale řekněme, že pokud se vám líbila „Záře supernovy“ od Pitzmose(o třídu výše jak jeho první věc-Světlo pulsaru), tak s Artefaktem neprohloupíte, je to hodně podobné, motivy i pojetím.

 2. Včera jsem to teprve rozjel. Mám toho přece jen od Ježíška moc a je to fakt dřina … na kterou se každý rok těším. Zatím vede Bauer a samozřejmě Led třetí!

 3. Já znám jenom nějakýho Jacka, co furt nahání teroristy… 🙂

 4. No řekněme, že to beru jako zlepšení, ale tenhle design mi k srdci nepřiroste už nikdy, akorát jsem si na něho zvykl.
  Ale jinak veliká pochvala za vydatný přísun článků a také za funkční databázi starých věcí, byť odkazování z legie se rozpadlo.

 5. Dočteno, dobrý, bohužel jsem zase nepochopil o co vlastně šlo, neb závěr byl dost nejednoznačný. Nebo mám sníženou chápavost… Asi příprava na pokračování..

 6. Ono toho zůstalo hodně nevysvětleného, myslím že to co jakože nechápu jsou prostě jen taháky do budoucna, ale třeba jsem mezi všema těma akčníma pasážem přehlédl to důležité. Nenudil jsem se ale zase ani necítím zájem o další díl

 7. Prečítal som a 75% knihy fajn, dokonca veľmi dobré ale ten záver…….taký americký, chuck norrisovský. Ani neviem čo si o tom myslieť.

Zanechat odpověď