Meet Hudson – reportáž ze setkání s herečkou Hudson Leick

České žánrové festivaly mají bezesporu své kouzlo. Ale něco „západního“ je na nich přeci jen poskrovnu – zahraniční hosté. Proto vznikla společnost Star Events, jež se nám snaží zprostředkovat setkání právě s takovými hvězdami.

První z akcí proběhla 8. 10. v pražském klubu Lávka. Uvítala dva hosty: novozélandskou kaskadérku Daynu Chiplin, a hlavně herečku Hudson Leick, jež se proslavila jako zákeřná Callisto v populárním seriálu Xena, princezna bojovnice.

Akce proběhla v prostranství hlavního sálu klubu Lávka. Pořadatelé měli pro každého účastníka připravený malý dárek od sponzorů a také bylo možné si zakoupit tričko, odznáček či magnetku s logem akce.

Na úvod nám byl představen program a hosté prostřednictvím videí z natáčení. Dozvěděli jsme se také o Pestré společnosti, spolku cvičící signální a pomocné psy. Star Events touto akcí spolek podpořila.

Poté již přišla na podium první z pozvaných, kaskadérka Dayna Chiplin. Působila velmi otevřeně, vesele a nadšeně. Ochotně odpovídala na dotazy moderátorů i účastníků. Rozhovor s ní byl velmi zajímavý, protože kaskadérská práce ve finále není vidět a my vůbec nevíme, co všechno předchází dokonalým akčním výsledkům. Dayna mluvila i o škole pro kaskadéry, kterou založila na Novém Zélandě.

Následovalo představení práce Pestré společnosti. Připravila si krásnou demonstraci, jak psi pomáhají lidem na vozíčku a epileptikům. Rozptýlením bylo i chování zvířat, když je lidé fotili. Tito psi se rádi předvádí, a proto ve chvíli pózování zapomínali zachraňovat.

Nakonec dorazila hlavní hvězda programu. Hudson nadchla účastníky už svými krátkými šatičkami s korzetem, ale to rozhodně nebylo vše, čím zaujala. Přímo ovládla podium svým entrée a otázkami. Moderátoři ze začátku ani nedostali prostor pro připravené dotazy, Hudson se rozpovídala sama. Se zaujetím sledovala české fanoušky, kteří nekřičí a nevýskají jako ti američtí. Když se konečně dostalo k dotazům, i Hudson zpovídala tázajícího se. Nakonec nás potěšila svým proslulým křikem, samozřejmě na oplátku za křik z publika.

Celkově působila představitelka Callisto příjemně, upovídaně a z každého jejího pohybu bylo znát, že si vybrala své povolání dobře.

Rozhovorem s hosty jsme ale neskončili. Pestrá společnost si pro obě dámy přichystala malé překvapení. Daynu se zavřenýma očima doprovodil na podium jeden z vodících psů a Hudson zase jiný sbíral popadané předměty a sundával jí rukavice.

Samozřejmě pořadatelé nezapomněli na autogramiádu s oběma hosty. Fotky Dayna i Hudson bylo možné si zakoupit a jeden podpis byl zdarma v ceně vstupenky. Nakonec všechny účastníky čekala party rovnou v klubu Lávka.

Shrnuto a podtrženo…

Už na první pohled bylo z akce znát, že je pořádána fanoušky pro fanoušky, jak je to u nás obvyklé. Nebylo možné očekávat vysoký standard, který je vidět u západních conů, ale organizátoři se s organizací poprali velmi dobře. Jako jednu z největších nevýhod shledávám výběr prostor. Klub Lávka je dobrý, ale podium bylo uprostřed sálu, obklopeno půlkruhem židlí, takže hosté museli být několikrát nasměrováni, kde mají stát, případně sedět. Trochu rušivé byly i sloupy uprostřed podia. Stejně tak jeden podpis zdarma bez fotografie mě trochu zarazil, očekávala jsem, že bude i s ní.

Jinak ovšem byla akce velmi zajímavá. Rozjíždět něco nového v zemi, kde jsou zvyky jiné, je trochu risk. Myslím však, že následoval úspěch. Přijelo dokonce několik účastníků ze zahraničí. Prodávaný merchandising byl také dobrým bonusem. Setkání s oběma dámami bylo příjemné a informativní. Dayna vyprávěla více o své práce – jak se k ní dostala, proč založila kaskadérskou školu a samozřejmě historky z natáčení. Kaskadéra nepotkáte na každém rohu, a proto je zajímavé zjistit, co vše jeho práce obnáší.

Hudson naopak spíše zaujala svým zjevem, předváděním se a sarkasmem, než vyprávěním. Neřekla toho o sobě a o své práci moc, zato zaujala publikum neustálými dotazy typu proč na ni civíme a jak se dotazující jmenuje.

Velmi zajímavé poté musely být i nedělní workshopy. Hudson vedla hodinu jógy a Dayna učila něco málo z kaskadérské prá­ce.

Celkově setkání s Hudson hodnotím pozitivně. Našlo by se zde pár drobných chyb, ale nic není dokonalé, obzvlášť na poprvé. Myslím, že i Dayna a Hudson byly mile překvapené, zvláště pak z pejsků, kteří byli extrémně mazliví.

Byl to příjemně strávený den, pobavila jsem se a dozvěděla nové a zajímavé informace od žen, které rozhodně nevedou nudné životy.

Kamila Procházková (redaktor)

kajaprochy@sez­nam.cz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

6 komentářů

  1. Našlo by se zde pár drobných chyb, řečeno slovy autorky: ale největší z nich je, že lidé, pokud se projevují nadšeným hlasem, tak výskají. Vískání znamená probírání se prsty ve vlasech.

  2. Vískat skutečně znamená probírat se prsty ve vlasech. Ale výskat znamená halekat.

  3. Ertefol: Jak jde:) Když slovácké tanečnice výskají, ječí vysokým hláskem Ejjjuchuuu! Když pastýř haleká, tak používá úplně jiný tón hlasu a taktéž i jiné slabiky.

  4. To Anonym: Děkuji 🙂
    Ostatním se omlouvám za překlep …

Zveřejnit odpověď