Komiksový mikroskop: Batman Eternal

Chlápek, který pobíhá po nocích městem v tmavým plášti a upnutým mundůru je většinou úchyl. V Gothamu je to ovšem strážce pořádku, který naopak devianty chytá za koule a shodou okolností je jedním z nejoblíbenějších hrdinů světa. A navíc ho momentálně píše jeden z nejtalentovanějších autorů. Řeč je o prvním čísle Batman Eternal.

batman_eternal_cover_art

První stránka sešitu není nijak optimistická. Gotham se zmítá v plamenech (doslova)a jeho ochránce Batman aka Bruce Wayne je přivázaný na bat signálu a do hrudi má vyřezaný symbol netopýra. A po tomto krásném pohledu na Gotham se retrospektivně vracíme na začátek příběhu, který k této události povede.

Do města přijíždí nový policista z Detroitu, kterého přijal sám komisař Jim Gordon a hned jeho první noc bude jednou z těch, na které se nezapomíná. Protože během jeho nástupu je Jim zrovna v akci, která se změní z klasické přestřelky plné letadel a robotických prasat s rotačními kulomety v tragickou událost s neskutečně velkým počtem otazníků.

Batman Eternal je plný momentů, na které budete zírat s otevřenou papulí. Scott Snyder to opět dokázal. Jeho příběh letí tak rychle, že si na konci sešitu určitě nebudete myslet, že měl 32 stránek a budete nutně potřebovat pokračování. Myslím si, že rychlý spád a neuvěřitelné napětí je i důvodem, proč tahle série bude vycházet týdně a ne měsíčně. Takže i ve chvíli, kdy čtete tento článek o prvním čísle, se už na pultech comics shopů v USA objevuje druhý díl!

Scott Snyder tímto číslem dokazuje nejen to, že patří mezi nejlepší autory legendárního hrdiny, ale také že je nejlepším scénáristou Batmana vůbec! Alespoň pro mě. Pokud vám tedy unikl batmanovský Soví tribunál a Soví město, které vyšly i v češtině, důrazně doporučuji tuto chybu napravit, protože nečíst Snydera je jako nečíst Jiřího W. Procházku!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentářů

  1. Zní to opravdu skvěle
    Článek navnadil vskutku báječně, těším se až/jestli to tu vydají. Nicméně je to vcelku pravděpodobné, neboť Scott Snyder už si tu svými Batmany vybudoval respekt, tak by neměl být problém vydat i tohoto. Navíc (rovněž jeho), Superman Unchained by tu měl vyjít někdy koncem roku, tak je možné že Snyder začíná v Česku táhnout. (Nebo je taky možné že SU u nás vyjde především kvůli kresbě Jima Leeho, což je pro hodně čtenářú obří lákadlo bez ohledu na příběh, ale to nechme na každém…) Což mi připomíná že mě mrzí, že tu nevyšel a už asi nevyjde All-Star Batman & Robin : The Boy Wonder od právě Jima Leeho a Franka Millera u psacího pera. Sice série dosud není dokončená (a možná ani nebude… Čím to? Nízké prodeje? Pochybuju…) ale první/poslední kniha o devíti sešitech už v USA vyšla dávno, sám ji vlastním, ale přiznejme si že v úpravě BB Artu by v knihovničce vypadala přeci jen líp.

  2. Mimochodem…
    Mimochodem, zvláštní shoda jmen, uvážíme-li, že na komiksového Supermana a Batmana teď drží patent (alespoň kvalitativně) Scott SNYDER a na filmové verze Zack SNYDER, že? Snyderové táhnou 🙂

Zveřejnit odpověď