Fáze gravitace

Fáze gravitace
  • Autor:
  • Nakladatelství: Plejáda
  • Cena: 329 Kč
  • ISBN: 978-80-7463-012-5
  • Vyšlo: 27. 9. 2012
  • Žánr: sci-fi
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Martin Zhouf
  • Počet stran: 264

Richard Baedecker si myslel, že největším dobrodružstvím, které zažil, bylo kráčet po Měsíci. Sláva, která z toho vzešla, mu ovšem nedokáže pomoci v jeho osobním životě. Jeho žena se s ním rozvedla, syn zanechal školy a odjel do Indie, kde medituje pod vedením nedůvěryhodného gurua. Baedecker se musí vyrovnat se ztrátou, kterou mu jeho sny po dosažení hvězd přinesly. Přidejte se k Baedeckerovu hledání smyslu života, při kterém se vrací do městečka svého zapomenutého dětství, aby zde při oslavách svého návratu objevil, co mu bylo zapovězeno, podniká nebezpečnou pouť do hor, aby v řídkém vzduchu objevil kouzla přírody, a v neposlední řadě potká mladou dívku, do které se beznadějně zamiluje. Baedecker musí čelit nejen lásce, ale i ztrátě, kterou znovuprožívá při vzpomínkách na nevydařený let raketoplánu Challenger, ve kterém zemřeli jeho blízcí. Fáze gravitace je hlubokým příběhem lidského života, který spojuje motiv lásky a ztráty v magické literární symfonii, která přenese čtenáře daleko za hranice prostoru a času.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Ďalší Dan, letí k nám!
    Teším sa, zas niečo nové od Simmonsa. Budúci týždeň by som ju mal mať v rukách. A chystá sa aj Crook Factory. (Samozrejme okrem toho má ešte Laser v edičáku skvelé Temné leto, minimálne porovnateľné s IT od Kinga).

  2. Simmons
    Však je Černé léto pocta právě Tu jak vyšitá 🙂 A je fakt, že to je můj nejoblíbenější Simmons.

  3. Mno, až na tu cenu, která mi přijde úplně mimo, je to fajn. Ale možná je to tím, že jsem měl dneska v ruce polské vydání v paperbacku, které stálo v přepočtu nějakých 150kč. Každopádně jsem rád za Simmonse.

  4. Tomu Borisi vůbec nerozumíš… Nejlepší je jistojistě Terror.

  5. První je jednoznačně Hyperion a o druhé místo se pere Terror s Ilionem/Olympem. Těším se na Fáze Gravitace i Temné léto. Simmons je TOP.

  6. První Terror, pak těsně Drood, pak možná Hyperion. Ilion a Olymp beru jako žvástuplnou exhibici, která má pouze dokázat jaký že to intelektuál autor je. Navíc je to obludně dlouhý a totálně bez vyvrcholení. Škoda, že fanoušci uvěřili proklamacím podobných onanistů, co se jen opájí vlastním intelektem a fakt si myslí, že Ilion s Olympem je dobrá kniha. Smutné.

  7. Tsss… Terror, Hyperion, Hladové hry, Drood… Žvásty inteleguánů. Majstrštyk je trilogie Joe Kurtz, páč tam Simmons ukázal, že taky umí psát krátce a výstižně. Pravda, v posledním díle mu to zas začalo ujíždět 🙂

  8. Drood
    Drood bylo pro mě stršným utrpením a asi po 70 stránkách jsem to vzdal.
    Nejlepší Hyperion, pak Terror, Ilion/Olymp – kdo to považuje za žvásty je laik, knihám nerozumí a měl by se nad sebou zamyslet 🙂
    O Eriksonovi nebo G. R. R. Martinovi taky řekneš, že je to obludně dlouhý?

  9. Hyperion – Endymion, Terror, Hladové hry a trilogie Joe Kurtz to mne bavilo asi nejvíc.
    Drooda jsem dočetl, ale po několika přestávkách. Zpětně bych ho nezatracoval, ale je to hutnější, snad rozvláčnější čtivo.
    Zbytek čeká v knihovně… 🙂
    (Osobně bych se přimlouval za něco podobného Hyperionu)

  10. Fáza gravitace
    Tak, prečítané. Nebolo to sklamanie, Simmons vie písať prakticky o všetkom o tom pokoj, z hľadiska remesla je to zvládnuté na veľmi vysokej úrovni; na druhej strane nie je to Simmons ako ho poznáme z mnohých iných diel (aj keď skôr z hľadiska deja než tém), až by sa zdalo miestami, že niečo tomuto príbehu chýba, že väčšinu časti ide len o rozloženie kulís pre záverečné 30stranové strhujúce finále, ktoré za to stojí (a v ktorom má človek opäť pocit, že sa ocitá v inej zo Simmonsových kníh, v tomto prípade najmä v Blach Hills), okrem toho táto kniha skôr nadchne niekoho, kto má niečo prežité a komu bude príbeh “služobne staršieho” Richarda Baedeckera, ktorý aby zvládal prítomnosť musí sa vysporiadať najmä s minulosťou, ktorá v podobe reminiscencií prešpikúva text, aj niečo viac hovoriť. Kniha ma možno tak nestrhla ako iné Simmonsove veci, jej myšlienky však vo mne ďalej rezonujú a zdá sa mi, že by bolo vhodné, aby som sa k nej raz vrátil.

Zveřejnit odpověď