Odysseus – román

Odysseus - román
  • Autor:
  • Nakladatelství: XYZ
  • Cena: 299 Kč
  • ISBN: 978-80-7505-184-4
  • Vyšlo: 31. 8. 2015
  • Žánr: sci-fi
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Michal Kocian
  • Počet stran: 240

Závěrečný díl kultovní trilogie Vzpoura mozků Knihou Odysseus se uzavírá kultovní trilogie Vzpoura mozků. Příběh dvou astronautů a dívky MA vychází vůbec poprvé knižně a nikdy předtím nevyšel ani jako komiks. Místo ilustrací Františka Kobíka, se kterými jsou příběhy Václava Šorela neodmyslitelně spojeny, doprovázejí text ilustrace Michala Kociána. Astronauti Petr a Jan a dívka MA, vyslankyně planety JIŘ, prolétnou červí dírou ve snaze nalézt Zemi. Nikdo z posádky hvězdoletu Galaxia však netuší, co je čeká na planetě, která je kolébkou lidstva. Pomohou Pozemšťané Jiřanům obnovit planetu, kterou zničil zmutovaný hmyz, nebo budou potřebovat sami pomoct?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. to KarelC
    Já ti nevím, než nějaké děsivostě, to raději nic… Kdo to má točit?

  2. nestraš!
    KarelC – nestraš! Pokud by něco ze starého ABC mělo být jako film, tak jedině jako animák. Možná by někdo šikovný na počítačovou animaci zvládl “rozhýbat” původního Kruana dřív, než Krejčí bezvýsledně nechá zmizet další prachy.

  3. to Střelec:
    Animák beru, ale z nějakého kvalitního studia. Ne statickou zbastlaninu vytvořenou ve čtyřech lidech v noťasu na hajzlu zlínských ateliérů.

  4. Taky myslím, že animovaný film by byl lepší. Znáte “Krutou planetu”?

  5. to Podchaljuzin:
    Já to znám jako La Planète sauvage (Divoká planeta) z roku 1973 – předpokládám že myslíme totéž.

  6. Je třeba pochopitelně zmínit i zcela zásadní: Herkules a Xena – Bitva o Olymp!

    “Bum šakalakalaka bum ou jé!” zpívala moje pětiletá dcera po shlédnutí ještě asi půl roku! 🙂

  7. to KarelC
    Bať, máš pravdu, je to Divoká planeta, spletl jsem se. Moc pěkné! A co teprv Čarodějův učeň, to byl zásadní film mého dětství!

  8. to Podchaljuzin:
    Probouzíš moje nostalgické vzpomínky! Na to si moc dobře vzpomínám! To mělo totiž hloubku a přesnou dávku oné nezapomenutelné mystiky.

    Kdybys znal nějaký solidní animák z dnešní časů, klidně nahoď!

    Co Archer?

    (I když já jsem dost úchylnej – mě se třeba moc líbil film Vidocq (Fantom Paříže) a ten se nelíbil nikomu. 🙂 )

  9. to KarelC
    Archera nesleduju, mě ti tajní agenti moc neberou 🙂 Solidní animák z dnešních časů, to je těžký oříšek! Líbila se mi Cesta do fantazie, ale to určitě znáš… Vidocq – nebylo by to špatné, kdyby se někde ubralo, a jinde přidalo, ale to platí u většiny filmů… Vzpoura mozků jako animovaný film by mohla být úžasná, ale muselo by se to udělat poctivě, a to u nás asi nikdo nezaplatí…

  10. to Podchaljuzin
    Jen vetřelci je slušný scifi horor, ostatí jsou pohádky pro děti nebo důchodce.

  11. to nigaluk:
    Vetřelec 1 byl solidní sci-fi horor! Ten zbytek už byli jen více či méně zdařilé vyvražďovačky.

  12. to Podchaljuzin:
    Řekněme, že animace na úrovni toho Archera, by mi u Vzpoury mozků postačila.

    Co se dalo z těch akčních shlédnout bylo i tohle Ultramarines – A Warhammer 40,000 Movie (Ale já jsem nekritický příznivce warhammeru! 🙂 ) plus nějaké to herní intro z tohoto světa taky patří ke špičce akčního žánru. Nelze nevzpomenout legendární Starcraft a útok Zergů.

    Cesta do fantazie – jo jo, znám! To se mi taky líbilo!

    Občas kouknu i na anime Van Helsing. Něco ujde, jednou za čas.

  13. to falešný Podchaljuzin
    Ty jsi chytrý jako sánky v létě, asi jsi snědl vtipnou kaši. _))))))))))

  14. to falešný Kulagin
    Vždyť ty ani to přísloví nedáš správně dohromady, nebožáčku 🙂

  15. mrkev v zimě, sáňky v létě a lumpové a mužíci celý rok.

  16. Toto asi v kině dávat nebudou si myslím, ale pokud ano, tak bych na to šel.

  17. No možná to natočí, ale bez větších peněz to bomba nebude, možná v čechách, ale ve světě to neprorazí. No uvidíme.

  18. tak jsem ze zvědavosti přečetl
    Je to spíš čtení pro nostalgiky… zápletky i způsob vyprávění jsou chycené hluboko v minulíém století a to způsobem, který je zkrátka poznat

  19. to dva mraky:
    Pravdu díš, starý brachu! Jak se říká starého psa… Před nedávnem jsem si z nostalgie koupil nového Steklače. Za totáče jsem Boříka a spol hltal, tak jsem si chtěl zavzpomínat. A vůbec to nebylo ono. Do extrémních absurdit přehnané zápletky, úsilí “dělat humor” za každou cenu nevychází a působila spíše trapný dojmem. Snaha přizpůsobit se nové době působí nesmírně křečovitě.

    Toman se snad ani přizpůsobit nechce. Píše stále stejně a ve výsledku je to nuda. Ani ta nostalgie tam nefunguje. I ta se musí umět prodat. Viz třeba od Bulyčova Osada.

  20. to KarelC
    čistě pro zajímavost, kdyby sis teď vzal do ruky nějakou z těch starých steklačovek a možná jsi to i zkusil. Viděl bys na ní taky vady? Změnil jsi se ty, nebo Steklač šel zkrátka spisovatelsky do kopru?
    Při přebírání knihovny(asi jsem komusi pučil Hyperion a budu muset pořídit jiný, já bloud) jsem narazil na svěží dílko S.Jaroslavcev: Výprava do pekel. Což není nikdo jiný než Strugačtí, kteří se pod pseudonymem vyřádili a vystřilhli si ortodoxní space operu á la tak léta 50/60, určeno spíš pro větší děti. A funguje to zčásti pořád.

Zveřejnit odpověď