Gantz vstupuje do Jurské éry

Dvanáctý svazek přináší klasickou porci zábavy, šíleností a akce.

To byla tedy rychlost. Minulý svazek trpěl nulovým příběhovým posunem, hloupě natáhlou akční vyvražďovačkou a relativně průměrnou zábavou. Tentokrát se však Hiroja Oku rozhodl zase trochu pohnout kupředu a nachystal pro Keie a spol. nejedno překvápko!

Kei je sice stále hlavní postavou, ale tenhle svazek dokazuje, že to lze zvládnout i bez něj. Z velké části totiž sledujeme Izumiho, kterému se povedlo to, co si delší dobu přál. Dostat se zpět do Gantzu. Co víc, mimo něj nám autor opět přihodil nové maso do mlýnku, včetně jedné pandy. Ano, pandy. Japonsko a jejich mangy zkrátka občas vytasí nějakou tu nepochopitelnou bejkovinu. Všichni fanoušci série ale tuší, že tyhle postavy se příliš dlouho neohřejí a brzy padnou nějakým brutálně zvráceným způsobem. A zatímco v první polovině svazku sledujeme na poměry téhle mangy komorní zápletku a dokončení Izumiho „geniálního“ plánu, druhá půlka mi rozevřela ústa do úsměvu. Jak to? Zavítáme totiž do Jurského parku!

Gantz 12 in2Ano, mimo zcela nového záporáka, který v je brilantním českém překladu Moravákem jak vyšitým, se svět Gantzu prohloubil a vidíme, že nepřítelem může být opravdu kdokoliv. I několik raptorů, hodně naštvaný triceratops či roztomilý brontosaurus. A jelikož neznám nikoho, kdo by tahle prastará zvířátka nemiloval, soudím, že bavit se budou opravdu všichni. I přestože je více než přavděpodobné, že v dalším svazku uvidíme dinosauří polévku. Která sice nastane už tady, ale bude zajisté ještě hůř. Pro zábavu zkrátka člověk musí zkousnout dětskou lásku k pravěkým tvorům a pochopit, že jinak to nejde. Prostě velká zábava a opět přimíchání nového prvku, který snad neztratí brzy šťávu.

Právě díky dinosaurům je kresba hned o něco živelnější a bohatší, neboť jich najdeme v tomhle díle opravdu požehnaně a každý z nich vypadá minimálně pěkně. Jasně, pořád to je divňoučká 3D kresba, která nemá příliš detailů, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Co naopak beru za výrazné negativum, je rozmazané pozadí a nezaostřené detaily. Mám pocit, že tyhle drobnůstky jsou i v originále, což však neomlouvá skutečnost, že to na pohled fakt není hezké. Jinak vše při starém a žádné velké změny.

Gantz se od minule poučil a zase nám připravil skvělý mix dobře okořeněné zabíjačky. Tentokrát i s dinousary! Co víc si člověk může přát?

Autor: Hiroja Oku
Vydal: Crew, 2016
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 228
Cena: 199 Kč

Hodnocení: 75 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď