Černý kámen: výbor z Howardových hororových povídek

Laser-books vydá novou sbírku povídek R. E. Howarda, v níž se tvůrce Conana a dalších hrdinů meče a magie představuje temnými lovecraftovskými a okultními příběhy.

Černý kámenRobert E. Howard neproslul pouze jako autor hrdinské fantasy, Conana a dalších neohrožených reků, ale patří rovněž k předním představitelům pulpového dobrodružného hororu se silným lovecraftovským zabarvením. Z jeho bohatého díla vyjdou v třetím svazku Klasických děl hororu klíčové texty, které napomáhaly vytvářet mýtus Cthulhu, a vedle nich lze v této knize najít i několik dalších temných povídek s Howardovými oblíbenými okultními badateli, v dobrodružstvích, při nichž stydne krev v žilách.

Kdo jsou Obyvatelé podhrobí ve stejnojmenné klaustrofobní povídce? Co se skrývá pod patnáctou úrovní tajuplných chodeb v odlehlém kopci? Jakým hlasem promlouvá pradávný bůh Enlil ve ztraceném africkém údolí? Odkud se vzaly přízračné Děti noci a co jsou vlastně zač? Jaká rouhavost se uctívá u bizarního Černého kamene v uherských horách? V čem spočívá Dermodova zhouba na divokém irském pobřeží?

Robert E. Howard: Černý kámen
Originál: The Black Stone, 2008, rozš.
Vydá: Laser-books 2016
Edice: Klasická díla hororu 3
Překlad: Milan Žáček a Michael Bronec
Obálka C.W. Kelly
Formát: brož.
Počet stran: 248
Cena: 199 Kč

Ukázka

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď