Skákací soutěž o hru Kvak!

Dino Toys nám pro vás opět poskytlo hru, o kterou si můžete zasoutěžit – jde o zdánlivě dětskou, přitom přemýšlecí a současně svižnou hru Kvak! (Ano, tušíte správně, nedávno jsme ji recenzovali.) Tentokrát si pro dvojitou otázku skočíme do historie.

Kvak krabicePřed skoro třiceti lety vydal podnik DISK v Říčanech hru, v jejímž rámci jste podobně jako ve hře Kvak! (recenze zde) skákali z kartičky na kartičku, obraceli je a dále (ne)pohybovali figurkou podle toho, co na kartičce bylo. Nešlo ovšem o žáby, nýbrž o námořníky, a každý hráč měl k dispozici navíc loď plující po okrajích kartičkového moře.

Pokud chcete mít šanci vyhrát, zodpovězte následující dvě otázky:

  1. Jak se hra jmenovala?
  2. Co pro figurku námořníka znamenalo vstoupení na pole s mořskou pannou?

Malá nápověda: DISK touto hrou zahájil krátké, ale úspěšné tažení do českých domácností se systémem skládaného papíru. Všechny komponenty byly z tužšího papíru, ze kterého jste nejen „vylámali“ herní destičky, ale také poskládali figurky a dokonce i krabičku. Po hře, na kterou se vás ptáme, se v této edici objevil i úspěšný, před časem znovu vydaný Fantom staré Prahy.

Svoje odpovědi nám napiště na redakční e-mail xan.fantasyplanet@gmail.com do neděle 10. července (včetně). Do předmětu emailu uveďte “skákací soutěž Kvak”.  Ze správných odpovědí náhodně vylosujeme jednoho výherce, který obdrží hru Kvak!, a výsledky ohlásíme v pondělí 11. 7.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. 1. Lovci pokladů
    2. jeden z objevených pokladů, který není střežen nebo nesen.

Zanechat odpověď