Naruto se utrhl ze řetězu

Dlouho očekávaný okamžik je tady. Naruto vstupuje do své třicáté třetí knihy a v ní se toho děje vskutku požehnaně. Tajné setkání pokračuje, ale místo poklidného získání informací dojde ke konfrontaci, která zapříčiní, že démonská liška, jež žije v hrdinově nitru, vyjde na povrch. A budou se dít věci, přátelé!

Jsem opravdu rád, že tahle série si stále drží svou předem ustanovenou kvalitu, protože tento svazek zas a znovu dokazuje, že nindžovská franšíza má spoustu neprozkoumaných možností. A zatímco jsme už párkrát mohli spatřit Naruta, který si zapůjčil trochu liščí síly, tentokrát dojde na ztrátu kontroly a skutečný chaos. A je to zábava!

Stále víc a víc se ukazuje, že Oročimaru jakožto jeden z prvních velkých protivníků byl skvělou volbou. Jeho zvrácenost a inteligence z něj dělají perfektního padoucha, který si umí užít prostoru, který dostane. Jeho souboj s berserkovým Narutem je hlavním lákadlem nového svazku, což dává jedině smysl – souboj je plný šílených choreografií, nezvyklých kombinací a originálních nápadů. Slizké hadí techniky proti monstrózní fyzické síly se střetávají v plné polní a stránka za stránkou je tahle vyhrocenost zábavnější a čtivější.

Dojde samozřejmě i na menší konverzace, lehká odhalení, a hlavně emocionální uvědomění, které opět nejen hlavního hrdinu posunují vstříc novému charakteru. Kišimoto má zkrátka svůj příběh pevně v rukou a jeho hravost prosakuje v každé kapitole. A aby to zase mohl krásně uzavřít, nechal si jedno parádní tajemství na konec, stejně tak jako otevřená vrátka k budoucímu setkání. Kruciš, fakt dobrý!

Jelikož se tenhle svazek více soustředí na akci, je tu požehnaných dvoustránek a podobné množství oslnivých kreseb, které celou potyčku ještě víc a víc umocňují. Jak je u autora zvykem, hlavní roli hraje přemíra šrafování, které znázorňují rychlejší pohyb. Design pololišky je vydařený a člověka láká, na úplnou proměnu. Nakonec bych ještě vypíchnul výjimečně vydařené detaily očí a zorniček na několika stranách, což je věc, která jen dopomáhá k atmosféričtějšímu zdůraznění v určitých situacích, kdy je příběh vyprávěn expresními pohledy.

Naruto 33: Přísně tajná mise
Autor: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Vydal: Crew, 2017
Počet stran: 190
Cena: 189kč

Hodnocení: 70 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď