Tina Salo 3 – Past na medvěda -Neomillnerová Petra

Třetí svazek příběhů pražské upírky Tiny Salo od Petry Neomillnerové čtenáře zavede do zahraničí. Obsahově a vývojem situace má nový příběh blíže k prvnímu dílu a uspokojí spíše ty, kteří vyžadují divokou akci.

Neomillnerová Petra - Tina Salo 3 - Past na medvěda Tina s Kayem jsou na „diplomatické“ misi ve Španělsku, když z Prahy přijde zoufalé SOS. Medvědodlak Bér, kryjící skrze svou funkci u policie upírské aktivity, byl obviněn z vraždy. Je to sice bouda, ale v rámci vyšetřování se vynořují další, mnohem reálnější obvinění. Tina se vrací do Prahy a zjišťuje, co se děje. „Uklízí“ Béra do Polska, její pražské vyšetřování ji vede k najatým prostředníkům. V Polsku se situace komplikuje – přítomnost Béra se stala katalyzátorem války o vedení mezi tamními upířími klany a Tina je nucena vyrazit na záchrannou výpravu…

Jak je naznačeno výše, třetí příběh Tiny Salo začíná jako akční detektivka a velice rychle přechází do stádia, které více než cokoliv jiného připomíná občanskou válku. Příznivci detektivek tentokrát přijdou poněkud zkrátka, akčních vyvražďovaček je více a sexu přiměřeně v rámci daného prostředí. Autorka se drží zavedeného stylu, použité prostředky nikde nevybočují z navozeného dějového rámce, postavy se ale dále (byť pomalu) vyvíjejí. Markantní je posun u Dyreho, Tinina otce, poněkud méně už u samotné Tiny, nejmenší u zbylých postav. Ne, že by se Dyre vzdal své vize o upířím impériu, ale fiasko v předchozím dílu ho donutilo poněkud změnit prostředky – nad násilnými formami začíná zvolna převládat manipulace. Její obětí jsou jak polští upíři, tak samotná Tina, která je zvolna tlačena do role „korunní princezny“, ač se tomu zuřivě brání.
Vedle známých postav a postaviček (některé se v příběhu jen mihnou) se (někdy dost epizodně) seznámíme s řadou polských upírů a několika upíry španělskými, s problémy upířího cestování na velkou vzdálenost a rozšíříme si obzory na téma upíří společensko-politické struktury. Na nějakou dobu se s hrdiny příběhu octneme i v jiném než městském prostředí a poznáme pestrou šíři Kayova „příručního“ arzenálu. To je ale zhruba vše.

Třetí díl moderní upírské ságy tedy přináší jistý dějový posun vpřed. Celkově „Past na medvěda“ pouze plní, nikoliv však překračuje, očekávání čtenářů a beze zbytku zapadá do kategorie současného dobrodružného akčního čtiva vyšší střední třídy.
Redakční práce byla odvedena v klasické kvalitě, ilustrace na obálce od Marka Hlavatého sice víceméně ladí s obsahem, ale v motorkářském na obalu „dvojky“ vypadala Tina mnohem lépe. Pokud ovšem postava na obálce trojky není jedna z polských upírek – odpovídala by tomu zbraň, nikoliv ale světlo, v tom už by klasický upír asi doutnal.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Hele, dejte mě tam radši jako Petru Neomillner, než jako Petra Neomillnerovou :)) Furt říkám, že je to moc dlouhý 🙂

  2. Hezký, Petře Neomillnere… 🙂 A mimochodem, jako fanoušek musím (rád) říct, že kvalita téhle série stoupá s každým dílem. Trojka mi zatím přijde nejlepší. Příjemně strávené chvíle. Díky.

  3. Já jsem si do dnešní diskuze připravil jeden pěkný dotaz z kategorie stupidních:-) Nebylo možné, aby každá recenze končila hodnocením vyjádřeným v procentech?:-)

  4. mazlík uzlík
    inu, to je na recenzentovi. Když nechce procenta používat, tak je nepoužívá. A čtenář si nemá dělat názory podle procent, ale podle textu recenze. Jo, Petro, tvý příjmení je ještě dobrý, co mám pak říkat já to svoje???

  5. pěkná stěrka
    já jsem si celou serii obědnala během tritonských slev, a oni mi místo pasti na medvěda poslali dvojitý doušek věčnosti, že prý zrovna past neměli:( musím to vrátit poštou, aby mi ji poslali, pěkná pruda:(

  6. Hanino a není lepší to tam dojet vyměnit osobně? Budeš to mít hned a nakonec ti to vyjde i levněji, než to posílat poštou.

  7. A k těm procentům… imho se FP musí nejdřív po změně majitele zkonsolidovat, recenzenti si seštělují miřidla a pak mohou začít :))

  8. 🙂
    Spíš než hodnocení recenzenta by mělo v procentech být spíš hodnocení čtenářů, ne? Mmch nechystáš nějakou další autogramiádu nebo křest v Brně? Nějak jsem během Fénixconu zazdila asi dva známý, kteří se chtěli s Tebou seznámit. .-))petra štarková

  9. 2 Hanina:
    Nic si z toho nedělej – já jsem si pro jednu objednávku taky šla na poštu 4x… a 2x zase zpátky, protože mi ta rozpůlená objednávka prostě dorazila dvakrát:-). A dodatečně (o den později) přiobjednaný Koniáš nedorazil pro jistotu vůbec, ale to už jsem ani nereklamovala a koupila si ho jinde. Mají asi v Tritonu před svátkama slušný gulage:-)).

  10. Hodnocení
    Tak tedy budou hodnotit čtenáři 🙂 60% – je to super oddechovka, ale Sladká jako krev se mi líbila o něco víc…a ještě bych přidal 5% za konečně dobrou obálku.Tak a teď by mohl vypuknout solidní flame neb každý má hodnocení nastavené jinak :-)))

  11. Hodnocení
    Pokud si všimnete, tak u většiny zdejších recenzí procenta jsou. Střelec hodnotit číselně vyloženě nechtěl a já se mu ani moc nedivím. Je to totiž dvousečná zbraň. Ano, je to pro čtenáře jistě příjemnější, když tam ty hvězdičky etc. má, ale recenzent dumá a přemýšlí: “V kategorii oddechového čtiva výborných 70%, jinak stěží 50%” (jen příklad, s Petrou nic společného). Atd. Nehledě na to, že zvláště pro recenzenta nováčka (a to jsou, kromě Střelce, teď prakticky všichni, mě nevyjímaje) číselné hodnocení není moc jednoduché. Na druhou stranu je blbé, když jsou na jednom webu recenze s i bez procent. Za sebe pro procenta jsem a uvidíme, jak se to časem vykrystalizuje. Jinak hvězdičkově se můžete vyžít v komentářích na Fantasyi. 🙂

  12. To Martin Stručovský
    🙂 A to ještě ani nikdo z vás netuší, že jsem pomýšlel i na určité základní body, ke kterým by se měl každý recenzent vyjádřit:-) Zkrátka aby byla hodnocení od různých autorů sice odlišná, ale měla podobné schéma….ale to jsem si už opravdu netroufal zmínit:-)Procenta jsou užitečná tím, že minimalizují chyby. Pokud je daná určitá škála, lze si snadno utvořit představu. – Pokud dva lidé řeknou, že je něco dobré, tak ten jeden si myslí, že je to sotva dostačující a druhý už to řadí mezi své oblíbené tituly:-) Proto bych za to číselné vyjádření prosil:-)

  13. To PavlaL
    Něchtěl jsem zabřednout do diskuze o číslech:-), ale připomínku k různým možnostem číselného vyjádření bych eliminoval zařazením do příslušného žánru. A čtenář by si pak sám odpověděl, zda je fandou třeba sci-fi a nebo není.

  14. Subjektivita hodnocení recenzenta se vyloučit nedá, ale to rozepsání stupnice v Pevnosti vneslo do pevnostních recenzí alespoň nějaký řád. Pak je jasné, že ani skvělá vlakovka nemůže dostat 80%, protože to dostávají díla, výjimečná jaksi abslolutně, ne jen v žánru, apod.Pokud máme jednu stupnici pro Marca Stonea i Pobřeží Syrt, musí to být v nějaké relaci.

  15. Mazlíku
    jenže i ve sci-fi jsou díla skoro filozofická i oddechovky. Obojí to může být dobře napsané, ve své třídě špička, ale nemůže to dostat stejná procenta.

  16. To Alraune
    Já vím, já vím, proto ten pevnostní žebříček tlačím do redaktorů horem dolem… S tím, že tu narozdíl od Pevnosti můžou být i pětky…

  17. z jiného soudku
    Našla jsem na facebooku forum:I liked Anita Blake before she became Super-Slut :)http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=2209987564&ref=shareMohla bych to udělat opačně a po desátém díle udělat z tiny slušnou holku 🙂

  18. To Alraune
    Na tohle vyhraněný názor nemám. Dovedu si představit obojí. S tím, že jedna stupnice platí pro všechny knížky a rozlišuje je pouze zařazení (tak to znám třeba z hodnocení filmů) a nebo určitý záporný bonus třeba pro “oddechovky”.

  19. To Alraune
    :-))To by bylo pěkné. Mohla by dálkově studovat církevní školu, samozřejmě pod cizí identitou, a usilovat o vstup do Opus Dei:-))

  20. Oddechovky reálně záporný bonus mají 🙂 I když jsou dobré, víc než 60% ode mne nedostanou 🙂

  21. To Alraune
    Oddechovky: A chudinky malé, to mají z toho, že se neberou příliš vážně:-))

  22. No, já jim 60 dávám, ale taky 60 za ty své dostávám, takže je to spravedlivé :))

  23. To Alraune
    60 za 60: Vášnivý recenzent oddechové fantasy literatury Chamurapi, by určitě spokojeně nadskočil blahem:-))

  24. když to bych musela do strašnic a to je pr… světa – v žádné prodejně to prý vyměnit nejde, už jsem se ptala:(

  25. …a já pořád kde zase řádí “VELKÝ MUDRLANT” MAZLÍK UZLÍK… Ještě že nemám čas zasahovat do zdejších diskuzí… :-))))

  26. To Alraune
    …nemám sílu, drahá paní Alraune (snad se zase někdo nenaprdne :-), neb neustále jsem napadán nespokojenými zákazníky, že není to či ono… Chcete znát místní nedostupné prodejní hity? “Stmívání”, “Bajky barda Beedleho”, “Kmotr Mrázek” a “Obchodník se smrtí”…tak šťastné a veselé, drazí věčně nespokojení šťouralové i Vy ještě milejší ostatní aktivně píšící… 😉

  27. To knihkupec brněnský
    Naproto nečekaně, že? .-) Tak snad bude za chvilku taková sháňka i po knížkách Alraune. 🙂

  28. No, do Stmívání vkládám naděje, to mi vychovává čtenářky 🙂 Jednou jim přestanou stačit cudné upíří polibky a ocenní i divokou orální erotiku 😉

  29. Ano, je potřeba mládež vychovávat…aby neskončila u anální exotiky… :-DInu, fantasy už není co bývala, vývoj se nedá zastavit… 😛

  30. To knihkupec brněnský
    Docela by mě zajímalo, jak to s tím Stmíváním je s ohledem na perspektivu dlouhodobější popularity tohoto titulu. Jak jsem pochopil, jde v podstatě o knížku pro dospívající dívky. Mladá slečna se zamiluje do tajemného a záhadného kluka, který krom hry na klavír pěstuje i úpíří záliby. Láska, nebezpečí, tajemno. On sice není žádný grázlík, ale má i své “stinné” stránky, což dobře naplňuje model sympatického “lumpa” možná i trochu polepšeného, byť půjde nejspíš v zásadě o intelektuála:-).Takže bych řekl sázka na jistotu. Bude to jen módní vlna? Pak by se asi trvalejší příklon k upírské fantasy literatuře nekonal. Nevýhodu spatřuji v tom, že je ta knížka zacílena pouze na polovinu dospívající mládeže. Už jsem se i díval na české internetové stránky a zdají se být zatím jakým si útočištěm toužících srdcí mladých dívek – nic proti tomu:-) Nepůjde asi o čistokrevné příznivkyně fantasy ale o čitatelky milostných románů pro adolescenty. Kdo ví, třeba se ale Alraune podaří nějakou do budoucna ulovit:-)

  31. To mazlík uzlík
    To je téměř přesná analýza – tyhle slečny se většinou rekrutují ze čtenářek Lenky Lanczové, Gossip-Girl a budoucích i současných mladších konzumentek “červené knihovny” (tohle oddělení leží hned vedle a meziregálová migrace je víc než zřejmá ;-)No, být Alraune tak moc nepřitvrzuji, spíš bych přemýšlel nad zcela novou “vyměklejší” serií, která by tuhle sortu oslovila (rozesmáté šťastné tváře trendy týnejdžrek, v jejichž sladkých pootevřených malinových rtech se jakoby náhodou blýskající poněkud větší trojky vpravo i vlevo nahoře…jiné trojky nahoře se nevylučují, to abychom přilákali i zblblé “silnější” pohlaví… :-D)A jen malá poznámka na okraj – mladý holky čtou a nakupují knížky poněkud víc, než stějně staré protějšky – proto se pro ně taky píše více přesně cíleného čtiva… 😉

  32. Pravda je taková, že, ač jsem to nečekala, čtenářky Mayerové čtou i Tinu, každopádně má na fan stránkách Twilight své forum, jak jsem zjistila.

  33. To knihkupec brněnský, Alraune
    Také si myslím, že jestli chce Alraune pořádný kasovník trhák (samozřejmě nechci podceňovat Tinu:-)) nebylo by od věci nějaký ten dívčí románek napsat:-)) Co vy na to?:-))Věřím, jak píše knihkupec, že holky čtou víc než kluci a už jen proto by se takový tah oplatil;-) Já vím, bylo by to trapně komerční:-), ale peníze umí být taky fajn;-))

  34. Co se týče úspěšnosti Petry “Alraune” Neomillnerové, tak aspoň u nás je mezi československými autory vedle Ďury Červenáka na vrcholu – co je smutné, že se jinak CS autorům nedaří, snad kromě Neffa, ale tam je to taková sázka na jistotu “když už nevím co”…Tinou si už udělala jméno, takže teď je na Petře, jak se s tím popere…

  35. To knihkupec brněnský
    A snad ještě Žamboch, ne? 🙂 A prosím tě, vedle Ďura, ne Ďury. 🙂 Já už taky za to dostala vynadáno. .-)

  36. To PavlaL
    Jejky, tak to si sypu (cokoliv jiné než popel!) na hlavu – prepáčtě, prosím! Co se Žambocha týče, tak je to trošku problém jiného ražení – dodavatel nedodal objednané tituly a kupodivu se (jak na potvoru) teď většina koupěschopných ptá toliko po “Muži na stezce”, který není… :-/

  37. To je divný s tím Žambochem, vychází u stejného nakladatelství jako já a má i stejnou distribuci.

  38. Past na medvěda je skvělá, nevím proč tu tak moc diskutujete o procentech, pokud je recenze dobře napsaná, tak každý odhadne, jestli se mu kniha bude líbit. Jsem jedna z těch, co může Tinu i Stmívání, a to mi dávno není náct.

  39. To Alraune
    Prvního Koniáše jsme brali od Kosmase, který teď s námi není moc kamarád – když se neplatí faktury, ani se nedivím… Naše vlastní společnost tento titul jaksi opomenula a já to pak objednal z “alternativních zdrojů”… Mě by se osobně líbilo víc, kdybych si mohl vybírat vlastní distribuce, ale musím se řídit firemní politikou a jen to, co nemá “podchyceno”, zůstává na nás…

  40. To Renča
    Diskuzi o procentech jsem rozvířil já, tak na to i odpovím. Pokud je připojeno i číslené hodnocení, existuje možnost srovnání. Pokud o jednom titulu napíšu, je to “skvělé a úžasné” a o druhém, je to “krásné a pěkné”, nevím často, co je horší, lepší, jak moc dobré to je nebo není. Někdo navíc superlativy plýtvá, jiný šetří. Nejde možná ani tak o procenta jako taková ale o stupnici.Není to ovšem zase tak moc důležité, abych kvůli tomu třeba nemohl spát:-)) Jen jsem to zmínil jako vítanou pomůcku:-)Bylo by ale fajn, kdybyste (pokud máte čas a chuť:-)) připsala nějaký názor nebo hodnocení Tiny a Stmívání, když už se tu čtenářka obou titulů objevila:-) Za jakoukoliv odpověď a postřeh předem díky:-)

  41. Tak já jsem taky svým způsobem čtenářka červené knihovny – není nad to, když pořádně teče krev a lítají useknuté končetiny 😀 Alraune, kdy se můžeme těšit na Lotiný povídky?

  42. To mazlík
    Myslím, že hodnotit Stmívání sem nepatří, na to jsou jiná fóra. Co podle mne mají tyto série společné (Tina a Stmívání)je, že 3.díl je nejlepší. Tina se dá spíš srovnávat s Anitou. Stejně si ale myslím, že je to všechno ženská literatura.

  43. Eli, do konce roku to bude jakž takže dopsané, a od odevzdání do vydání je cca 2-3 měsíce. Tož tak. Teď mě ještě čeká bonusová povídka o Ennovi, kterou si vynutily fanynky :)) Holt čím větší parchant, tím větší fanklub 🙂

  44. Vždyť říkám, že má fanklub :)Slušný kluci netáhnou 🙂

  45. tak dočteno a zatím imho nejlepší díl, sice oddechovka, ale skvěle jsem se bavil, tož dík:)

  46. Alraune: Já se za Enna na Fantasyi taky přimlouvala 🙂 Ale, že by hned fanklub? Mého srdce šampion je A.J.Rimmer, toho hned tak někdo netrumfne 😀

  47. …je to tady jako dívčí klub… Je vidět, že to Alraune se svými čtenáři umí! 🙂

  48. Jojo, Tina, ale co to tam má za chlápka, to netuším :)Toho jí vymyslel Kupčík :))

  49. Nojo, Lota… já si je furt pletu :)Ale já i dceři říkám Sněhurko (Sněhurka je náš vlčák 🙂

  50. Alraune: To začínáš brzo, mně babi začala říkat Betko až kolem šedesátky 😀

  51. Víš, co mám v hlavě jmen? Jen těch zatracenejch zaklínačů je jak vší 🙂

  52. Udělat z Tiny slušnou holku…:)
    Asi oživuju mrtvou diskuzi… mno nic, chtěla jsem jen postřeh dodati k tomu, co mě uvnitř zaujalo: ten žertovný návrh udělat z Tiny na konci slušňačku, mazlíkem dovedený ad absurdum vstupem do církevní školy. Vy tady o tom žertujete, ale to nevíte, že jsme si jednou vzali na zdejším foru tvorbu Alraune “do prádla” (občas tam totiž opravdu diskutujeme o fantasy!) – konkrétně někdo, kdo to nečetl, se ptal ostatních, jaké to je. Tomu dotyčnému bylo odpovězeno, že se jedná o slušnou porci akce, krve, slizu a sexu, záleží samozřejmě na konkrétním titulu, ale Alraune myslím neurazí, když jsme nějakou její hrdinku popsali humornou nadsázkou “půlku knihy vyvraždí a tu druhou ošuká” (poté, co jsem strávila první díl Nočního klubu od Kulhánka, jsem dost odolná). V tu chvíli se zmíněný tazatel stáhl a prudérně napsal, že když je tam teda ten sex, tak to on nemusí. Perličkou bylo, že zmíněný tazatel v reálném životě mimo fantastická fora žije podle představy, že ženy byly vynalezeny k obšťastnění jeho penisu, a protože nemá rád gumy, tak “loví” v mladých vodách, pokud možno s katolickou výchovou. Čili v jeho knihovničce se potkávají tituly od Jana Pavla II. a Kámasútra. Tím vším chci jen říct, že kdyby náhodou Tina Salo konvertovala na slušňačku, minimálně jednoho nadšeného fanouška by získala:)))

  53. Nojo, ale kolik bych jich ztratila :)) A co chudák Kay 🙂

  54. Ale je to podobnej model :)) Mmch, zdá se, že ho má hrdinky opravdu zaujaly, když tak řeší jejich sexuální apetenci 😉

  55. Zajímavé, že u Kulhánka by mu to nevadilo – a přitom když člověk vzpomene na Tobiáška z Nočního klubu, tak ten rozhodně jako mnich nežil. Někdy mi připadá, že někteří čtenáři mužského pohlaví prostě nedokáží přenést přes srdce, že ženská hrdinka má víc “zářezů” než oni sami:)

  56. Obávám se, že u těchhle komentátorů má víc zářezů kdejaká holka ze střední 🙂

  57. To je jeden druh. Pak je ten druhý, který popisuju v kousku naší diskuze z fora, a to je případ, který skutečně střídá holky jako ponožky, ale ze záhadného důvodu chce vypadat jako Mirek Dušín a proto ostře táhne proti sexu v literatuře. anebo jiný symptom: jednoho dne mi od něj přišlo po icq: “ty jo, víš, že existuje porntube?” já na to, že samozřejmě že vím. Když může existovat stránka Godtube, kde lidi chválej Boha, proč by nemohla existovat porntube, kde se chválej (:-)) sami? A následně jsem utírala monitor poprskanej smíchy, protože mi napsal na to icq: “Už jsem si ji taky dal do blokovaných url, aby mě náhodou někdy ve slabé chvíli nenapadlo tam vlézt!” Co si o takovém mladém muži myslíš? Já, že má problém.

  58. Obecně, ani ne tak z pohledu spisovatelky jako z pohledu bývalé redaktorky serveru o sm… každý, kdo sex příliš řeší, s ním má problém. Normální člověk třeba porno nemusí, ale mávne nad tím rukou, pokud není patologické. A ještě k Lotě a koneckonců i k ostatním mým hrdinkám… jsou spíš opuštěné a vykořeněné, než nadržené. Sex je komunikace jako každá jiná a těm, kdo si komfort vztahu z nějakého důvodu nemohou dovolit, ho nahrazuje.

  59. Tak to taky může být… nejspíš to vysvětluje chování některých mých známých. Nepřemýšlela bych nad tím takhle, protože nemám tu životní zkušenost; “komfort” vztahu mi bohudíky nikdy nechyběl (říká šťastně vdaná ženská). Leč ještě ad ta “recenze”: Jak přijde na romantiku, myslím, že zavděčit se nelze. Mně samotné bylo jednou vyčteno, že mám v povídce “příliš mnoho romantiky” – a to se mi hlavní hrdinové na sebe jednou podívali (v druhé kapitole) a jednou vzali za ruku (v té poslední):-D

  60. 🙂
    Nemůžou si dovolit komfort vztahu, nebo ho nejsou schopný? Já tvoje hrdinky považovala vždycky spíš za tento případ. Mimochodem, máš nechutně velkej fanklub, už asi třetí člověk /počítám od Fénixconu, kdy sem odbavila minulou várku/ mě žádá, abych tě s ním seznámila. Netuším proč a netuším kde.:-))

  61. Já bych řekla, že mé hrdinky vztahu schopné jsou, koneckonců, vztahy taky mají… 🙂 Že si většinou občas zapytlačí bokem, je věc druhá.Ad fanklub – pokud nám budou bohové milostivi a rodina bude zdráva, klidně se zas s nějakými fanoušky potkám 🙂

  62. Teda, tady se stále probírá jen Enno nebo Kay…co ženy přitahuje na těchto “bad boys” ? :-))) Alraune, chtěl jsem se zeptat…jak to vypadá s pokračováním Nakažených? Přece jen bych před upírskými nabíječi dal přednost Moire… 🙂

  63. S pokračováním nakažených to vypadá tak, že jsou na řadě, jenže moje dítě mám zdravotní problémy, takže se všechno trochu zadrhlo, ale pracuju na tomAd Enno a Kay – nevedou si špatně, ale i Torge má slušnej fanklub, jen chlápci vhodní pro rodinný život nejdou na odbyt. 🙂

  64. Díky za info a přeju brzké ozdravení ratolesti.Btw kde ve Tvých knihách je chlápek vhodný pro rodinný život? Možná tak Rabe, ten alespoň vyvenčí čubu 🙂

  65. Desmond, Uriáš, koneckonců i Viero by se dal použít. Volmar zamlada… pravda, potřebovali by všichni dobré vedení a pevnou ruku :))

  66. vyšší střední třída???
    hejjjj jestli toto je v české fantastice vyšší střední třída, pak teda ani radši nechci vidět, jak vypadá ta nižší střední nebo vyšší chudá. A nazvěte mě třeba snobem, ale vždyť to nemá nápad. Když jsem viděl Uderworld a Blade, taky mě napadlo, že bych se trochu inspiroval a udělal nějakou drsňáckou klišovitou upířinu. Ale upustil jsem od toho – právě z toho důvodu, že by to nemělo nápad. A jak se prodírám touhle Pastí na medvěda, tímhle údolím šeré smrti, kde se skutečně nebojím jenom proto, že je se mnou Bůh, jako v žalmu 23, biblická aluze he he héé, tak jsem stále jistější v tom, že upírské téma je tak provalené a tak vyvařené, že to chce něco víc než jenom drsné hlášky, sexuální akty, násilí a hrdinku, co je težce nad věcí ať se děje cokoliv, anebo od toho dát ruce pryč. Proto bych tuhle knihu zařadil spíše na úroveň Fabie. Vyšší střední je Audi A4 a to tahle knížka stopro není.

Zveřejnit odpověď