Blood Drive: Když si Mad Max a Grindhouse udělají miminko

Amerika se přetrhla v půl, vodu dostanete jen na příděl, veřejná policie neexistuje a ve světě vládne chaos. Pohonné hmoty jsou téměř nedostupné a pokud chcete uspořádat šílený post-apokalyptický závod, budete muset najít alternativu. Co třeba auta jezdící na krev?

Každý to známe, přijdete do práce a šéfová hned prudí, že jste dnes nesplnil normu a nevymlátil z lidí dostatek zubů. Artur, mladý a idealistický člen policejního sboru, nebo něčeho, co se tak tváří, už toho má po krk. Pamatuje ještě doby před jizvou, tedy předtím, než země pukla a přivedla do Ameriky peklo. To ještě policie pomáhala a chránila. Když pak narazí na zmínku o ilegálních závodech, nedá mu to a přemluví parťáka, aby to společně omrkli. Než se vzpamatuje z toho, co vidí, stává se z něj nedobrovolně účastník závodu. Závodu, kde auta jezdí na krev a vítěz získá 10 milionů dolarů. A komu by nestačila finanční odměna, tomu snad pomůže motivace zůstat naživu. Poražení z každé etapy totiž přijdou o hlavu…

Blood Drive je úchylná pocta všem béčkům a pokleslému žánru obecně. Zároveň je to ale neskutečná zábava! Tvůrci si neberou žádné servítky a chrlí na vás jedno klišé za druhým. Artur je nekonečně naivní, blonďatý ťuňťa s vysekanými břišáky, jeho parťačka naopak cynická a ironická prsatá kráska. Že už jsme tyhle věci viděli? Asi jo, ale Blood Drive se naštěstí nebere vážně a zahrnuje všechno, co známe z budgetových z hororů a post-apo filmů. Bohužel včetně prkenných hereckých výkonů, u kterých je ale těžko poznat, nakolik jsou úmyslem, či vedlejším produktem tvůrčí snahy.

Kanibalové? Máme. Mutanti? Máme. Kožené bundy? Máme. Kmeny amazonek? Máme. Blázinec s uprchlými chovanci? Máme. Co tu ještě chybí? Samozřejmě, zlá korporace, která všechno potají řídí! A právě tady si tvůrci hrají nejvíc. Celý závod je pojat ve stylu reality show (já vím, Deathrace) a charismatický pořadatel Julian Slink dělá, co je v jeho silách, aby masy diváků pobavil. Že by se nikdo na tak úchylný závod nedíval? Ale notak… Kanál SYFY, který Blood Drive vysílá, dokonce zřídil telefonní linku, kam mohou znepokojení diváci volat a postěžovat si v případech, kdy je něco rozrušilo. Jaké překvapení je pak čeká, když na ně ze záznamníku promluví charismatický hlas Juliana Slinka.

Občas je na seriálu vidět, že finance rozhodně nejsou na úrovni Game of Thrones, ale tvůrci se s tím vypořádali formou komornějších kulis, ve kterých pak rozjíždějí vizuální orgie. Tedy, nejen vizuální… Je to prostě typ zábavy, která vás buď nadchne, nebo nechá absolutně chladnými. Nic mezi tím. Inu, pusťte si pilotní díl a hned uvidíte, jak jste na tom.

 

Blood Drive (TV seriál)
Drama/ Horor/ Sci-Fi
USA, 2017, 13×45 min
Režie: David Straiton, Meera Menon, Roel Reiné, James Roday aj.
Scénář: Nina Fiore, John Hererra, Marc Halsey, John Hlavin
Kamera: Yaron Levy
Hrají: Alan Ritchson, Christina Ochoa, Marama Corlett, Colin Cunningham, Darren Kent, Sean Cameron Michael

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Tohle mě mocně baví (ještě jsem nedokoukal…). A propos, taky vám Julian připomíná Oldřicha Kaisera? 😀

Zveřejnit odpověď