Film na motivy povídek Andrzeje Sapkowského

Dne 5.9.2000 se ve vísce nedaleko Waršavy konala tisková konference na téma zfilmování povídek Andrzeje Sapkowského. První zmínky o filmu jsou z 28.5.2000, kdy se zjistilo, že roli Geralta si……

Dne 5.9.2000 se ve vísce nedaleko Waršavy konala tisková konference na téma zfilmování povídek Andrzeje Sapkowského.

První zmínky o filmu jsou z 28.5.2000, kdy se zjistilo, že roli Geralta si zahraje Michal Žebrowski, známý z Polského filmu Pan Tadeáš. Yennefer bude hrát Gražyna Wolszczak. Vyrojily se dohady o tom, jestli jsou herci do rolí dobře vybráni. Na polské stránce (www.sapkowski.pl/film) vznikl okamžitě protest proti obsazení herců.

Česká stránka (www.sapkowski.cz) nezůstala pozadu a i na ní vznikl oddíl film (www.sapkowski.cz/film), ve kterém se nacházejí vesměs přeložené informace z polské stránky, rozhovory fotky, atd.

Zjistilo se, že se bude točit jak seriál, tak film. Seriál se bude vysílat v prime time v TV a bude mít cca 12 dílů. Natáčení začalo 21. července 2000 a podle dostupných zpráv by mělo skončit 13. března 2001.

Do 5.9.2000 bylo na všechny obrazové i jiné materiály uvaleno embargo – nesměly se zveřejňovat. Teď se ale vše změnilo a vy se můžete podívat na pár fotek z natáčení, které by měly být na pravé straně.

Pokud se budete chtít dovědět cokoli více o chystaném filmu nebo seriálu, nezapomeňte navštívit stránku www.sapkowski.cz/film, kde jsou nejaktuálnější informace.

Nero

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Uvidíme
    Zda se polskému týmu podaří vytvořit skvělý seriál a ještě lepší film, tak v to se dá zatím jen doufat. První fotky prozradily, že maskéři odvedli kus práce a (až na Marigolda) se mi jednoznačně herci zamlouvají. Trochu mě mrzí, že Sapkowski se od filmu tak trochu distancuje (což lze chápat). Kdyby ale Sapkowski úzce spolupracoval se scénáristou, určitě by to dopadlo lépe. Ale zatím nezbývá než čekat.

Zveřejnit odpověď