Seriálové novinky – květen

S přicházejícím oteplováním na televizi nikdo nemá moc času ani nálady. Možná proto to s novinkami bývá nejdivočejší přes zimu, zatímco s létem nastává v seriálových luzích a hájích hibernace s minimální aktivitou. Něco málo si pro nás ovšem televizní stanice přesto připravily.

Asi nejočekávanější novinkou května a nejspíš i okolních měsíců je adaptace úspěšného a oblíbeného komiksu Kazatel (Preacher) z pera Gartha Ennise a Steva Dillona. Ten původně vycházel mezi lety 1995 až 2000 u Vertiga, temnější odnože DC, a v češtině ho má na svědomí spolupráce nakladatelství Crew a BB/Art. Televizní zpracování se poprvé objeví 23. května na americké stanici AMC a nezbývá než doufat, že se ho brzy ujme i některá z českých stanic. A o čem že by to vlastně mělo být? Kazatel je současná westernovka promísená s gangsterkou a spoustou převážně křesťanského nadpřirozena. Jižanského kazatele Jesse Custera při jednom z jeho kázání posedne entita zvaná Genesis, která vznikla při zakázaném spojení anděla a démona. Krom toho, že se tak Jesseho duševní klid octnul mezi čistým zlem a čistým dobrem, se z něj také stal protivník hodný samotného Boha. Kdyby ovšem Bůh neodešel a nenechal náš svět na holičkách. Jesse se ho proto se svými parťáky, upírem Cassidym a holkou od rány Tulip O’Hareovou, vydává hledat. Titulní role se zhostil Dominic Cooper, Tulip hraje Ruth Neggaová a Cassidyho se ujal Joseph Gilgun. Uvidíme, jak si Kazatel povede na televizních obrazovkách a jak moc ho režiséři usměrní. Snad se nedočkáme druhého Constantina.

Dále nás v květnu čekají už jen dva návraty. Televizní stanice Showtime 2. května odstartovala třetí řadu hororového seriálu Penny Dreadful z pera Johna Logana. Dorian Grey, Dracula, Frankenstein, Dr. Jekyll a pan Hyde a navrch pár vlkodlaků a jiných dnes již klasických osadníků nadpřirozena – na to všechno se mohou těšit milovníci hororových klasik, kterým nevadí trocha toho guláše a modernějšího pojetí.  Temná atmosféra, spousta krve a smrti a trocha toho sexuálního napětí zaručena.

Penny Dreadful S3Posledního května pak na MTV odstartuje druhá řada seriálu Scream, který navazuje na dnes již kultovní filmovou sérii Vřískot. Byť jde o seriál plný puberťáků a dojde i na takové to běžné středoškolské láskování, soupeření a testy z matematiky, zůstává věrný své slasher-hororové tradici a tak se dočkáme další várky brutálního násilí a vražd. Hlavně ale půjde o tajemství, jejich odhalování a udržování pod pokličkou. První série sice až tak neoslnila, ale když se člověk večer nudí, mohlo by pokračování přijít vhod.

V květnu nám však také spousta sérií končí, byť většina z nich jen dočasně. Jestli je totiž těžké se něčeho zbavit, pak úspěšných seriálů, které fanoušci a scénáristi drží při životě až do posledního dechu. Potvrdila se tak 12. řada Lovců duchů, 7. řada Upířích deníků a 4. řada na ně navazujících The Originals, 6. řada Bylo nebylo, 4. řada The 100 a 6. řada Grimmů. Nešetří nás ani komiksová parta, a tak se v roce 2017 můžeme těšit na 4. řadu Agentů S.H.I.E.L.D., 2. řadu Legends of Tomorrow, 3. řadu Gothamu, 3. řadu Flashe a 5. řadu Arrowa.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď