22. PragoFFest otevře své brány už na začátku února

Modrá škola opět přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách či kostýmech. Připraveno je pro ně přes 550 pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami a 40 stolů s deskovými a karetními hrami.

Návštěvníci šestidenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny.

 

A teď konkrétně:

Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně.

Program FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu.

Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu.

Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je připraven AsianStuff.

PoníCon je o jiném animovaném fenoménu – seriálu My Little Pony.

Válečné hry miniatur a víkendový program o nich lze najít v programu WarGameConu.

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky.

Naopak ComicsCon je určen pro příznivce komiksů.

A ve speciálním programu lze najít stánek MatFyz s matematikou a fyzikou podanou zábavným způsobem, šermířský workshop, možnost zkusit dabing, zahrát si v simulátoru Star Trek můstku Artemis, vyzkoušet japonské šachy Shogi, prohlédnout si kostýmy nejen Star Wars či nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců.

 

Největší pražský festival popkultury Pragoffest proběhne v Modré škole (Praha Háje) od 1. do 6. února 2018 a bude tak o dva dny delší než loni. Vstupné se pohybuje v rozmezí od 150 Kč za čtvrteční večer až po 1350 Kč za celý festival.

Další informace o programu a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb. Festival pořádá neziskový spolek SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

PragoFFest 2017 navštívilo okolo 2000 fanoušků a hráčů.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď