Autorské čtení Daniely Mičanové

Je tomu již více než rok, co moravská autorka přijela do Prahy představit své nové upírské dílo Jakubovy housle. Při této příležitosti se také zmínila o chystané knize z prostředí starověkého Egypta. Ve službách třináctého prince se právě nyní objevilo v knihkupectvích, a proto žena s dranžírákem neváhala a vrátila se do hlavního města oblažit čtenáře úryvky nejen z aktuální knihy.

mičanová

Do knihkupectví Fantasya, kde se akce 14.2. konala, jsem dorazila přesně na čas. Hned u vchodu jsem byla mile překvapena – do malých prostor obchodu bylo nacpáno poměrně hodně lidí. Rozhodně více, než pří minulém autorském čtení, což bylo určitě příjemné jak pro autorku, tak pro čtenáře (nemuseli se cítit osiřele).

Daniela opět nezklamala a napekla nám sladké perníčky, tentokrát v příhodné podobě srdíček.

Několik minut po mém příchodu se objevila i autorka a průvodce akcí Antonín K. K. Kudláč, který nás krátce uvítal a představil program.

Poté se již Daniela pustila do první ukázky z nové knihy o egyptském hrdinovi. Čtení proběhlo v zaujatém tichu, až na autorčiny drobné odborné vsuvky – například o častém užívání jedné egyptské nadávky. Následoval úryvek z připravované knihy povídek, v níž by měl být každý příběh inspirován jedním kuchařským receptem a zároveň jej nevídaně rozvíjet. Na začátek Daniela prozradila, jak se k tomuto tématu dostala.

Jakožto zdatné kuchařce ji nápad podstrčil Antonín Kudláč, ale Daniele se prý moc nezdál. Tedy až do chvíle, kdy k ní nápady najednou samy začaly přicházet a kniha byla (alespoň v duchu) na světe. Ukázka přestavila záletného kuchaře a mlsného kocoura a i přes svou krátkost měla krásnou a vtipnou pointu.

Posledním prezentovaným dílem, které také není vydané, a ani ho vlastně ještě nikdo neslyšel, byl horor v kingovském stylu z moravského maloměsta. Prostředí politiky spojené s pekelnými hrátkami pro to dle autorky přímo vyzývají.

Před posledním bodem programu, tedy autogramiádou, se dostalo i na krátkou soutěž o tři výtisky Ve službách třináctého prince. Otázky se samozřejmě týkaly díla i samotného Egypta. Akce se celkově vydařilo, dostalo se nám pohoštění, několika vtipných momentů i napětí a zábavy. Těším se na další autorčinu akci.

Autogramiáda proběhla v knihkupectví: www.fantasya.cz , www.facebook.com/…ctviFantasya

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď