Za necelé 2 týdny začne 20. Festival fantazie

Již dvacet let v Chotěboři probíhá setkání příznivců sci-fi, fantasy a hororu. Za těch dvacet let se zde představily desítky herců a režisérů, spisovatelů a výtvarníků, vědců a odborníků, desítky divadelních představení i diskoték, stovky filmových projekcí a turnajů v počítačových a stolních hrách, tisíce přednášek a spoustu dalšího programu.
A letos přichází další nášup zábavy pro fanoušky.

Avalcon00 sw24

Letošní jubilejní ročník byste si neměli nechat ujít. V Chotěboři se můžete těšit na bohatý program s více než 1500 pořady.

Hosté

Philippe Coriat – francouzský výtvarník, který poskytl FF několik obrazů pro plakáty, informační brožury a propagační letáky a reklamy. Vrací se po několika letech.

David Nykl – stálice mezi hosty, přijíždí již popáté. Je Čechokanaďan, mluví česky a znáte ho ze seriálu Stargate Atlantis jako doktora Radka Zelenku nebo ze seriálu Arrow.

Paul McGillion – herec známý jako doktor Carson Beckett ze seriálu Stargate Atlantis, hrál například i ve filmu Země zítřka, který budeme promítat v programu FF.

Sylvester McCoy – herec známý jako sedmý doktor ze seriálu Doctor Who (Pán času) a zároveň jako čaroděj Radagast z Hobita.

Na pořady s herci si lze koupit samostatnou vstupenku a lze se s nimi i nechat vyfotit a získat jejich podpisy.

2002miss

Herny

Videoherna s 50 konzolemi, 30 počítači a herna stolních her se 70 stoly (patrně druhá největší v ČR) vám umožní seznámit se s novými hrami, zahrát si turnaje o hodnotné ceny nebo nakoupit s festivalovou slevou. Kromě heren se okolo her točí i program RPG Days a GameLine se spoustou přednášek, soutěží a diskusí. A WarGameCon, věnovaný válečným hrám miniatur.

Filmy

V kině se promítne přes 50 filmů! Sci-fi, fantasy, horor, animované, akční, historické. Výběr od července 2014 do června 2015. Uvádíme premiéru filmu Terminátor Genisys současně s premiérou v českých kinech! Ve čtvrtek 9.7. od 18 hodin. Dále uvádíme předpremiéru digitalizovaného filmu Vynález zkázy režiséra Karla Zemana. Tato lahůdka bude promítnuta na FF Karlovy Vary a u nás 12.7. v 11 hodin, teprve po pár týdnech v dalších českých kinech. Kromě filmů v kině jsou v programu i další filmy v několika programových liniích.

Eurocon02 Darecek011

Speciální pořady

Ceremoniál k 20. FF – 3.7. od 21 hodin v kině

Soutěž fantastických kostýmů FF Cosplay – 5. 7. od 21 hodin v kině.

Manifest erotiky – 6. 7. od 23 v KD Junior. Program plný erotiky – prezentace, soutěž, film

Půlnoční taneční – 8. 7. od 23 v KD Junior. Festivalový miniples.

Divadelní představení Vyšetřování ztráty třídní knihy – 10. 7. od 19 hodin v kině v podání „Cimrmanband“.

Miss Avalcon – 11. 7. od 22 hodin v kině – Volba nejsympatičtější účastnice. Prokazuje nejen krásu, ale i inteligenci a šikovnost. Chybí tradiční disciplína „plavky“, ale navíc je disciplína „sexy kostým“.

Večer fantazie – 11. 7. od 21 hodin v kině. S tanečními a hudebními vystoupeními, s udílením literárních cen Aeronautilus, s tombolou a dalším programem.

Avalcon01 XY016

Diskotéky

Asian Style Party 3. 7.

Star Wars Party 4. 7.

My Little Pony Party 5. 7.

Karaoke party 6. 7.

80. – 90. Party 7. 7.

PlayStation & WiiU Party 8. 7.

Glee Party 9. 7.

Rockotéka 10. 7.

Infantilní diskotéka 11. 7.

Avalcon99 Podebradsky129

Festival fantazie je otevřený nejen fanouškům sci-fi, fantasy a hororu. Najdete na něm i bohatý program věnovaný historii, vojenství, technice a vědě, tanci a bojovým uměním, asijské kultuře, comicsům. Program festivalu běží až ve 20 programových liniích zároveň, od rána do noci:

RPG Days, GameLine a WarGameCon se věnují hrám.

MatFFyz Expo – Ve sportovní hale najdete stánky s matematikou a fyzikou pojatou zábavně – předvádění robotů, pokusů a hříček.

MaelströM & FutureCon – Technologie, věda, kosmonautika, biologie, ale i historie, filozofie, psychologie, …

Fantasy & History – Historie, mytologie a fantasy, např. Pán prstenů a Hobit.

Jatkon & Spycon – Vojenství, zbraně, války, špióni, James Bond.

Klasikon a Avalcon – Literární program včetně setkání s autory fantastiky.

ComicsCon – Program věnovaný bublinám a superhrdinům, prostě comicsu.

Manifest fantastiky se věnuje fanouškovství, RPG a speciálním tématům.

Asian Style Con a OrientCon – Historie, současnost a kultura zemí Orientu a celé Asie, japonský kreslený film a comics = anime a manga.

BritCon – Velká Británie a její historie, současnost a kultura, včetně Červeného trpaslíka ;-). Zahrnuje DoctorCon (Doctor Who), SherlockCon (Sherlock), DiscCon (Zeměplocha).

Harry Potter – Pestrý program pro mladé i dospělé příznivce známé knižní a filmové série.

ThroneCon – fenomén posledních let Hra o trůny má svůj program i na FF.

NightCon – Buffy, Angel, Supernatural, Hunger Games, Stmívání a další upíři, vlkodlaci, zombie, duchové, postapokalypsa a podobně.

Stargate, Star Trek, Star Wars, SeriesCon… – Přednášky, workshopy, projekce, soutěže pro fanoušky mnoha sci-fi seriálů.

Všechny informace o programu a účasti najdete na www.festivalfantazie.cz nebo stačí přijet na recepci festivalu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

6 komentářů

  1. jassica
    We always mention SEO regarding conversions along with traffic figures. The reality is there exists much more now to the idea than this specific. SEO can be powered by simply words. It can be powered by simply content that may be written for the world wide web. SEO Agency http://www.seotick.net/category/seo-agency

  2. jassica
    Search phrase Research, the majority you have discovered it once in your own life, if you happen to be conducting a business online. So precisely what actually the phrase Keyword Analysis means along with why it can be too imperative for virtually any online organization. Search Engine Marketing http://www.seobuzzonline.net/category/search-engine-marketing

Zveřejnit odpověď