Reportáž: Fénixcon 2003

Pohoda. Tak by se dal jediným slovem charakterizovat víkend 5.-7.12. V Brně v hotelu Brno. Reportáž doplněná fotografiemi!

Honza KantůrekHned u vchodu vítaly hosty půvabné sexy čertice, které pár neznalých mohly i zviklat v přesvědčení, na jakouže akci se to vlastně dostali, velmi zdatně jim sekundovala dámská část obsluhy místní restaurace. Nějakým úžasným trikem se organizátorům podařilo propašovat mezi personál několik dívek, které by mohly bez jakékoliv přípravy hrát ve filmu Úžasná blondýnka. Některé dokonce při obsluhování dokázaly přehrát celé herecké etudy a uvádět přítomné muže do vytržení. Tolik k prostředí, které se dalo nazvat minimálně extrémně inspirující.

Martina PilcerováProgram přednášek probíhal ve třech liniích a zájemce se mohl snadno orientovat podle vytištěného itineráře, který obdržel při registraci. Rozsah témat byl jako obvykle velmi  široký.

Hlavní půvab Fénixconu spočívá (alespoň pro mě) v možnosti setkávat se s lidmi, kteří jsou právě v Brně zákeřně infikovaní usměvavou a pohostinnou atmosférou. Díky tomu jsem měl možnost být svědkem okamžiku, kdy jedna z našich literárních celebrit při snídani s další osobností SF scény vyřešila šest měsíců se táhnoucí spor, zda mohou být jaderní fyzikové kvalifikovaní baroví vyhazovači. K mému velkému ulehčení a samozřejmě k ulehčení všech jaderných fyziků zní odpověď: Ano. Všem jim gratuluji!

Ivana KuglerováNěkteré pořady (například Nakladatelský panel) volně pokračovaly i po ukončení vlastní prezentace a náhodný divák se tak mohl stát svědkem setkání dvou gentlemanů, zástupců  známých nakladatelských domů, jejichž rozhovor připomínal scénu z britského klubu viktoriánské éry. Až na to, že se nemluvilo o rychlosti koní, půvabu žen a zážitcích z lovu lvů, ale o vydávání knih.

Tom JirkovskýMůžeme být jen rádi, že u nás vzhledem k velikosti republiky a tím i dostupného trhu vychází obrovské množství titulů, ze kterých se dá vybrat, co se komu líbí. My, čtenáři, za to platíme vyšší cenou za knihu, nakladatelé zase žaludečními vředy kvůli ekonomickým problémům. Ale – ještě že tomu tak je.

PravdovicZ dalších témat, se kterými se návštěvník na akci jako Fénixcon může při rozhovorech potkat, jsou například:

– Vývoj zalesněnosti v průběhu posledních dvou set let
– Jak precizně hrát D&D, ponechat hráčům svobodu a současně nepřijít o zápletku.
– Jak uhlídat fandy hip hopu v rockovém klubu  
– Morální kredit počítačových her
… a další a další, záleží jen na vás.

Mohli jste zde nalézt vše od vážných přednášek, přes diskuzní pořady, až po šou (Conan na Matějské pouti), před kterou všechny televizní estrády vyhlížejí jako tapeta vybledlá třemi lety na ostrém slunci. Fénixcon – to je prostě pohoda pro ty, co si umějí a chtějí hrát.

  Mirek Žamboch marně vysvětluje číšnici…

  Richard Klíčník & his prop.

  Juraj Maxon nenápadně prezentuje tajné grafické materiály

  Jirka W. Procházka zaskakuje za Talaše

  Heňa is “Nice girl”

  Mikulášovi neodolal ani Egon Čierny

 Robert Pilch, Jarek Mostecký, Pagi

Fotky a jejich popisky – Ondřej Jireš

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Bol som tam a mozem potrvdit ze to bolo uplne super!!!!! Hlavne Conan na Matejske pouti a Althing Conan Society – vyrocni sprava klanu pekelnikov…. atd.

 2. Díky za Fenix-con
  Na Fenix-conu jsem byl poprvé a pokud to tady pořadatelé toho conu čtou, tak jim tímto moc děkuju za pohodový víkend. Dobrá akce, dobrý lidi, dobrý ubytování a pohoda jako na Istroconu, tedy super-pohoda. Příští rok nashle. JWP

 3. At zije
  Taktéž souhlasím…letošní fénixcon se vyvedl a řadím jej na roveň IstroConu…takže jen houšť! 😉

 4. Re: At zije
  Jó, Almade pravdu máš – bylo to vážně dost dobrý…Děkuji za recenzi Q-)T.

 5. Fénixcon se vážně vydařil, všichni byli přátelští a ze všeho nejlepší byla přednáška o zbraních skvělého Shigora.Pokud to čte…zdravím i Richarda Klíčníka a doufám, že se zase na nějaké akci potkáme.Ahojte, Rommie

Zveřejnit odpověď