Zveme vás na CreepyCon!

Milujete ten pocit, když se vám vlasy ježí hrůzou či vám po zádech přebíhá takové to příjemné mrazení? Patříte mezi ty, kteří se rádi ponoří do světa nadpřirozena, hororu a……

Milujete ten pocit, když se vám vlasy ježí hrůzou či vám po zádech přebíhá takové to příjemné mrazení? Patříte mezi ty, kteří se rádi ponoří do světa nadpřirozena, hororu a děsu?

Pak pro vás máme dobrou zprávu. 20. – 22. 9. 2019 se necelých třicet kilometrů od Brna uskuteční již druhý CreepyCon; třídenní festival prosycený tématem záhad, creepypast, městských i jiných legend, pověstí a hororu.

Arnošt Vašíček

Místní kulturní centrum Dělnický dům se na předposlední zářijový víkend znovu promění v místo, do nějž se slétnou všechny přízraky, démoni, creepypasty a hororové postavy. Organizátoři slibují přednášky, besedy, soutěže a hry tematicky laděné do černé. Chystá se tak unikátní možnost potkat se s podobně „šílenými” lidmi, s nimiž můžete bezstarostně rozebírat své teorie o posmrtném životě, vesmírných civilizacích či o tom, co je na konci duhy. A pokud jste rádi ten neviditelný stín v rohu, který se s nikým nebaví, můžete se jen tiše ponořit do připraveného programu. Těšit se můžete na diskuzi o věcech tajemných či předčítání nějaké té creepypasty živě, a to od těch nejpovolanějších – Catamurloca, Wizzoryho, Ewitch a Etherala. Zástupce druhé strany barikády pak jistě potěší skeptičtí Martin Rota a Patrik Kořenář, kteří vám v rámci Zvědátorů ŽIVĚ poodhalí svůj pohled na věc. Pakliže nepatříte k těm, co hltají hvězdy sociálních sítí, můžete si přijít poslechnout povídání herce a dabéra Aleše Procházky, popřípadě spisovatele a záhadologa Arnošta Vašíčka či folkloristu a autora Černé sanitky Petra Janečka.

To ale není vše. Samostatnou přednášku bude mít také Patrik Kořenář či Jiří Fiala, který vám povypráví o fenoménu jugoslávského hororu. Navíc se šušká, že se na akci objeví skuteční lovci duchů, konkrétně parta VTPJ!

Táta – foto z filmu

Zajímavým zpestřením pak může být promítání v místním kině, které vám (krom jiného) umožní zhlédnout chorvatský horor Táta, a v němž také v sobotu proběhne přehlídka českého nezávislého hororu Studna, v jejímž rámci se můžete těšit na ty nejzajímavější kousky tuzemských mistrů napětí. Mezi nimi se můžete těšit na Třídu smrti, Lesapána a Domovoje od Pavla Soukupa, ale i další zajímavé snímky, o kterých budeme již brzy informovat.

Novinkou tohoto ročníku je také herní LanCraft sekce, v níž se můžete (mimo jiné) těšit na možnost vyzkoušet si virtuální realitu na vlastní kůži.

V rámci akce proběhne samozřejmě i klasická cosplay soutěž moderovaná Toyotomim (známým především z kanálu Cynická svině), vyhlášení povídkové soutěže o nejlepší českou a slovenskou creepypastu a dále křest pokračování knihy 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN. Další program se stále připravuje.

Pozor! Letos jsou běžnými programovými dny pouze sobota a neděle! V pátek se uskuteční speciální program přístupný pouze držitelům VIP a CLUB27 vstupenek, jejichž zásoby se velice rychle tenčí.

Vstupenky se prodávají ve třech variantách, z nichž jsou nyní dostupné již jen dvě a za současnou cenu je pořídíte až do 31. července 2019. Poté dojde k jejich podražení o sto korun.

Ubytování je zajištěno v nedaleké tělocvičně, klasickým conovým způsobem – spaní ve spacáku na zemi.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách creepycon.cz, popřípadě na FB facebook.com/creepycon.cz či na IG instagram.com/creepyconcz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď