První informace o Might and Magic 9

V této novince najdete nejnovější informace a první opravdové in-game obrázky z již devátého dílu veleznámé série dungeonů Might and Magic.

Jen velice málo her se může pochlubit pořadovým číslem devět. Pravda, máme tu Final Fantasy a nekonečnou každoročně na nás čekající sportovní NHL, která se s ročníkem 2002 dostala také na číslo devět, ale potom již nic vůbec nic, alespoň kam paměť Evropana sahá. Možná se pletu a někde v Japonsku vychází každý měsíc nový díl nějaké herní telenovely, kde hlavní hrdina, zářivě barevná tříruká a jednonohá potvora, zachraňuje svět před osminohým a jednookým záporňákem.

Ale brzy se počet her s devítkou na konci rozroste o nový přírůstek, protože se pilně pracuje na Might and Magic 9, populární to sérii fantasy (a trošku sci-fi) dungeonů, která je ve světě velmi oblíbená. Své fanoušky má i u nás a to především díky vydáním šestého a sedmého dílu plně v češtině jako cover hru k magazínu Level. Ale nechme řečí okolo a povězme si, čím novým můžou ještě autoři hráče po osmi vydaných dílech překvapit.

Asi nejmarkantnější změnou bude grafika. Po prosbách fanoušků, kteří si v osmém díle pomalu (ale opravdu jen pomalu) začínali uvědomovat, že poslední tři díly se grafika vůbec nezměnila a na našich monitorech se to hemžilo pořád těmi stejnými sprity, se autoři nechaly slyšet, že v díle devátém na nás čekají vizuální hody v podobě Lithtech enginu ve verzi 2.5 (Alien vs Predator 2, No One Lives Forever), který by měl svět kompletně oživit a nechat éru 2D oblud daleko za námi.

Děj M&M9 se bude odehrávat na kontinentě Rysh v severní oblasti Chedian, které hrozí podrobení obrovskou armádou ze západu. Ale není třeba se zbytečně strachovat, protože tady budete vy a jako jediní víte, co v takovéto situaci dělat : spojit všech šest klanů Chedianu a porazit armádu dřív, než by se u vás stihla usadit. A že to nebude zrovna procházka růžovým sadem vám snad nemusím ani říkat, autoři slibují více jak 60 úkolů a hromady monster, které budete drtit až si samým klikáním myší naděláte na ukazováčku puchýř.
A k tomu, aby hráč měl lepší iluzi opravdu fungujícího světa, budou obyvatelé Ryshe žíti svým vlastním životem. Jak řekl vedoucí projektu James Dickson, ráno se můžete zaměřit na jakoukoliv NPC postavu a sledovat jak jde do práce, v které stráví většinu dne, odpoledne se zastaví na odreagování v hospodě a večer si půjde domů lehnout.

Asi hlavním tahounem celé této série je zlepšování vašich charakterů. Ty si budete moci vybrat jak klasicky z obou pohlaví (což asi ani v devítce nebude mít na hru žádný vliv – škoda), tak z ras : člověk, elf, trpaslík a půl-ork. Dále ale dochází k velké změně. Již si nebudete moci vybrat speciální povolání, ale určíte směr, jakým se postava bude ubírat, a to buď cestou síly nebo magie. Později ve hře podle vašeho chování a volby si budete moci vytvořit specializaci, díky které se počet povolání zvedne na osm a to u síly na paladina, hraničáře, křižáka a žoldáka, a u magie na mága, druida, licha a kněze. Uvidíme, jak tyto změny budou pojaty a jestli je to krok vpřed či zpět, který byl učiněn jen proto, aby se neřeklo, že devítka je úplně stejná jak předchůdci.

Might and Magic je mojí oblíbenou sérii, takže budu velmi pozorně sledovat její vývoj a vás o ní informovat. Zatím je velice brzo dělat nějaké závěry, ale co se týče grafického zpracování (okolo se válí nějaké obrázky, takže můžete posoudit sami) udělá M&M9 velký krok kupředu. Jen doufám a modlím se, aby autory hry nevzala stejná vlna komerce jako plno jiných společností v oboru a nenechaly se unést do víru jednoduchosti a všempřístupnosti, která pravda přinese více peněz, ale odvane hromadu zábavy a kouzla, které tyto hry v sobě mají.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Vypadá to dobře!
  Jestli to tak bude opravdu vypadat, bude to super!!!! Jen aby to nedopadlo jako s Tornem….

 2. Komentář
  Tato zpráva mně velice potěšila, protože Might and Magic je mojí nejoblíbenější hrou (Mám MaM6; MaM7; MaM8). Už se velice těším, až vyjde další díl této skvělé série a doufám, že bude mít lepší děj než Might and Magic VIII !!!

 3. To je super !!!
  Jestli se vyplní všechno, co slibují, bude to výborná hra.

 4. Ano!
  Já dohrávám MM7 a to je moje první RPG. MM9? Už se těším!

 5. Snad to nepokazej..
  Jestli to nepo… jeko VIII,tak se je rozhodně na co těšit(a co teprve Heroes IV-nechápu,proč nemá své místo na tak kvalitní stránce,jako je fantasyplanet:).Mimochodem si myslím,že nejlepší byl na svou dobu Might VI-alespoň sem u něj pěkně dlouho zkejsnul a ani minutu se nenudil..

 6. odpověď
  Heroesa IV mám doma už měsíc a v ČR vychází teprve 19.4 . 🙂

 7. Re: odpověď
  Pokud jsi si koupil originál, tak ti gratuluji a tiše závidím. Pokud máš pálenou, tak říkám : no a co?

 8. Heroes IV
  No já už sem si Heroesáky 4 pořídil taky pár dní zpátky a naštěstí nejsou v češtině:)Jenom mám pocit,že jsou příliš neosobní(rozuměj nemají takové kouzlo jako jakýkoli díl předtím:(…a ta hudba na travnatým povrchu(to už je trochu přeťatý a trhá mi to uši)a v menu je taková…Ale celkově na mě působí docela positivně(velmi positivně)…Teď sem ještě zvědav na Might and Magic IX, Warcrafty III a na TES:Morrovind-ačkoli mi to asi na současný mašině moc nebude fungovat..

Zveřejnit odpověď