Spousta novinek o připravovaných LOTR hrách!

Zmatek okolo her podle fantasy série Pán prstenů dosahuje pomalu, ale jistě, vrcholu a minulý týden toho byl jasným důkazem – záplavy perfektních screenshotů zahltily naše mailové schránky a společně s novými informacemi zahltí i tento článek!

Hlavní událostí minulého týdne byla pro drtivou většinu fanoušků Pána prstenů zpráva společnosti Electronic Arts, která oznámila vývoj akční adventury, vytvořené přímo na motivy filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu. Jak známo, EA vlastní práva na výrobu her podle filmové trilogie, čímž se stávají přímou konkurencí sdružení firem rodiny Vivendi Universal. Ta již dříve oznámila vývoj her The Lord of the Rings, Part I pro GBA a The Fellowship of the Ring pro Xbox. Electronic Arts se pochopitelně snaží svůj projekt od konkurence co možná nejvíce odlišit, ovšem nestojí před nimi ani náhodou lehký úkol. Vzhledem k charakteru licence totiž musí všechny postavy i drtivá většina scénáře korespondovat s filmovou předlohou, a hra tudíž nemůže obsahovat postavy a lokace, které byly oproti knize z filmu vypuštěny.

Balinova hrobka v Morii (hra od EA) Balinova hrobka v Morii (film Společenstvo prstenu)

Jak jsem již uvedl, první hra bude, podobně jako The Fellowship of the Ring od Universal, akční adventurou, ve které budeme přímo ovládat pouze tři členy Společenstva. Vcelku by mě zajímalo, jakým způsobem probíhal jejich výběr, protože zatímco ve výše zmíněné hře od Universalu budeme hrát za Froda, Gandalfa a Aragorna, EA si zvolili své vlastní „nejdůležitější“ postavy – Aragorna, Gimliho a Legolase. Ostatní charaktery ve hře pochopitelně budou, nicméně nebudeme za ně moci hrát. EA slibují zajímavý systém soubojů, v němž bude velmi důležité taktické myšlení, perfektní grafiku a scenérie jako vystřižené z filmu. První zveřejněné obrázky sice ještě nepocházejí přímo ze hry, ale podle podoby Aragorna či skalního obra musíme uznat, že filmoví fandové si přijdou na své. Otázkou je, jak dopadnou fanoušci knížek… Zatím nebyl upřesněn přesný název hry a EA hovoří o tom, že první díl trilogie vyjde souběžně s uvedením druhého filmu do amerických kin, a to pro všechny hlavní herní platformy. Lze tedy očekávat podobnou mánii, jakou firma doprovodila své hry na motivy prvního dílu Harryho Pottera, které byly komerčně více než úspěšné. I když na druhou stranu, konkurence v podobě Vivendi bude také velmi silná…

A hlavně – ona konkurence nespí. Včera totiž Universal Interactive (který patří do skupiny Vivendi), vydal sadu nových obrázků z The Fellowship of the Ring pro Xbox (galerie) a v neposlední řadě i historicky první screenshoty z The Lord of the Rings, Part I pro GBA (galerie). Především hra pro Game Boy Advance vypadá skutečně úchvatně a je až neuvěřitelné, jak moc propracovanou a zároveň hezkou hru hodlají autoři na tento malý přístroj vydat. V souvislosti s tím se probudila také další součást Vivendi – slavná Sierra, která oficiálně oznámila hru The Hobbit (info), o které jsme věděli díky tomuto traileru již dříve. Na motivy knihy „Hobbit, aneb Cesta tam a zase zpátky“ vytvoří tým Inevitable Entertainment third-person akční adventuru pro konzoli Nintendo GameCube. Obrázky ani další podrobnosti zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj: Gameport.cz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

  2. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

Zveřejnit odpověď