Brána smrti 6 – Do Labyrintu

 • Autor:
 • Nakladatelství: Návrat
 • Cena: 259 Kč
 • ISBN: 80-7174-488-3
 • Vyšlo: 27. 9. 2002
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Stephen Youll
 • Počet stran: 472

Od své armády nemrtvých se Xar, Vládce Nexu, dovídá o existenci tajemné Sedmé brány. Říká se, že tato brána zaručuje komukoliv, kdo do ní vstoupí, moc tvořit světy – nebo je zničit. Pouze Haplo ví, kde se brána nalézá – ale přitom neví, že to ví. Nyní ho však vyhledá jeho dávná láska, aby ho zradila a aby přinesla nazpět jeho mrtvé tělo. Na stopě Haplovi je i nájemný vrah Hugh Ruka, ozbrojený Prokletou čepelí. Haplo se svým staronovým společníkem Alfrédem jsou přinuceni hledat útočiště v Labyrintu – smrtícím vězeňském bludišti, jehož obyvatelé jsou odsouzeni k smrti.

Před tisíciletími zuřila bitva mezi Sartany a Patryny. Sartani rozštěpili svět do čtyř říší – Vzduchu, Ohně, Kamene a Vody – a pak zmizeli. Ale nyní obě tyto rasy znovu objevily jedna druhou pomocí magie Brány smrti – a hrozí, že válka vypukne nanovo.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. příští díl se jmenuji Krásní, takže obálku bude dělat Dagmar Ošklivá? :)…..Vím, slabota, ale nedalo mně to….

 2. Klid, taky jsem chtěla napsat něco podobného, ale říkala jsem si, že by to asi pobavilo jen mě. XDDD

 3. Obálka
  Především je to podfuk, pokud je to míněno vážně. Autorem obálky není Dagmar Krásná, ale Rodrigo Corral, stejně jako celé původní řady, kterou Triton patrně přebírá, a je už z roku 2005.Ale konečně tady Westerfelda začal někdo vydávat. V kategorii YA jsou to docela slušné věci.

 4. Já čekám, kdy už konečně v Tritonu vyjde Willisová,Reynolds nebo Morgan.Konec roku se blíží a nikde žádná zmínka.Ach,jo.

 5. Obálka je stejná jak originální. Každopádně je to skvělá kniha pro mládež, jedna z nejlepších, co jsem letos četla.

 6. Renča: A jak to můžeš vědět, když mládež už dlouho nejsi? (Předpoklad)

 7. To TNT
  Myšleno tak, že je to zařazeno jako “kniha pro young adult” 🙂 a mně se to prostě líbilo, i když už “mládež” nejsem 🙂 Jeden z těch titulů, co můžou číst i starší a nepřevracet při tom oči 😉

 8. Právě tuto knihu čtu a je to docela odpočinkové čtení. Podle mě to pro mládež opravdu skvělá kniha.

 9. To Renča: No já četla letos pro tzv. young adults lepší, ale nebudu spamovat. Jak už jsem dávno říkala, na FP hodně z dobrých fantasy pro young adults chybí. Bohužel se zase jedná o to, co zrovna nakoupí fantasyshop a oni holt nenakupují vše, co vyjde.

 10. Obálka a kniha vůbec
  Surveyor:Fotografie na obálce Carrisa Pelleteri.Grafická úprava obálky Dagmar Krásná.Tak je to v tiráži knihy. Na webu autorky fotografie http://www.carissapelleteri.com/ se v sekci advertising hned ukáže cover Uglies v originále. Btw. máme smlouvu na použití pro cz vydání jak s autorkou fotografie, tak s nakladatelstvím Simon and Schuster (kde mě sami hned dali kontakt na autorku fotografie).O knize samotné – četla jsem ji a byla jsem nadšená, ačkoliv už taky nejsem “young adult”. Líbila se. Nejen dobrodružství Tally při její cestě do Kouře, mnoho otázek, co kniha pokládá (Jakou cenu má přátelství? Zrada? Je bezbybná krása výhrou? Nemá snad diktát těch “mocných” svůj skrytý důvod, než je vidět na první pohled?), je tam něco, s čím by se dnešní mladí mohli ztotožnit. Revolta vůči diktátu “bezchybnosti” atd. atd. Druhý díl už je přeložený, téměř komplet hotový k vydání a není o nic méně napínavější, než první. Dočtete jeden díl a hned chcete další, takže si trojku “Specials” asi dám v originále. 🙂 Před autorem smekám. Tohle bych beze studu dala číst svý dceři, kdybych nějakou měla. 🙂 Jak píše Renča, můžou to číst i starší a nepřevracen při tom oči:-) Díky Renčo za recenzi.

 11. Aha, nechal jsem se zmýlit, Rodrigo Corral dělal asi jen design. Originál bohužel už nemám, někomu jsem ho půjčil a on mi ho zapomněl vrátit. V každém případě by bylo dobře, kdyby se do webových anotací dostávaly přesné informace.Budu rád, když se ta kniha chytne. Jak ji, tak autora jako takového jsem roky marně doporučoval různým vydavatelům. Touto řadou si získal renomé a, soudě podle ohlasů na nejnovějšího Leviathana, docela dobře svou kariéru rozjel. Koneckonců i jeho Midnighters začali vycházet dřív, než se vyvalila celá ta vlna rozervaných mladých upírů, zombíků a podobných nočních tvorů.

 12. Koupila jsem náctileté neteři pod stromeček a po nakouknutí už jsem se neodrthla. Super. Kde je další díl?

Zanechat odpověď