Landover 3 – Čaroděj

 • Autor:
 • Nakladatelství: Classic
 • Cena: 185 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: PARKINSON Keith
 • Počet stran: 338

Zatím není…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. třeba to pristi rok taky skoro vyhraje Knihu meho srdce:) btw Divali jste se? Ti dva “obhajci” Stmivani si z toho delali dobrou srandu… fakt jsem byl stastnej, ze jsem to necet a spokojil se s anotaci:)

 2. Nehledě na to, že je to určitě vysázené jak pro slepé obry :-/

 3. “…všichni kluci po mně touží, ale já chci jen Stefana.” a sakra to je naozaj silna kava…

 4. Když se to dobře prodává, tak proč to nevydávat, navíc když je teď podle knih i seriál. Náctileté holky jsou prostě silná čtenářská skupina, která se evidentně dokáže sjednotit i ve zmiňované anketě.

 5. Viděla jsem pilotní díl toho seriálu. Něco tak pitomého jsem už dlouho neviděla. A to jsem rozhodně náročnější čtenář něž divák. Renča: Proč to nevydávat? Protože prodejem takových škvárů se jen posiluje podprůměrnost, která se pak vydává za standard. Jednoho dne se může stát, že kvalitní knihy se přestanou překládat a vydávat, protože to nakladatelství prostě nezaplatí.

 6. Není to spíš naopak? Že nakladatelství potřebují vydávat populární podprůměrnou literaturu, které se prodá hodně, aby vydělala na vydávání té kvalitní, u které je ziskovost malá??? Jinak by nebyly plné knih ty “ženská oddělení”. Nemluvě o tisícovkách Harlequinek.

 7. Vydávat nevydávat
  No, já myslím, že to někde napsal Spakowski, že trh s příběhy nejsou uzavřené nádoby a dal příklad z filmu, kdy tvrdí: pokud by do kin nepřišly Hvězdné války, neznamená to, že by ti lidé chtěli chodit na Sedmou pečeť (nic proti těm filmům, jde jen o příklad řekněmě myšlenkově náročnéého díla a super udělané zábavy). Stejně tak zde, to že se přestanou vydávat podobné knihy, neznamená, že se začnou číst ty “dobré”, takhle to prostě nikdy nefungovalo a fungovat nebude.

 8. To Gaba
  Tobě se seriál možná nelíbí, ale v USA je v současnosti jeden z nejsledovanějších, a co má své diváky, to má většinou i své čtenáře. A jen přihlášených lidí na české fóru k tomuhle seriálu je cca 300, a těch, co to sledují, bude určitě víc.

 9. Proč by to nakladatelé nezaplatili? Práva na kvalitní knihy, které nejsou bestsellery, jsou levnější, než na blbé bomby 🙂

 10. Víte, co je ale průšvih? Když čtenářky přečtou takové *****, tak už ve většině případů nesáhnou po normálnější knize, nebo někdo říká po kvalitnější knize. Přitom texty těchto červených upířích knihoven jsou psány pro podprůměrné. Takže čtenářky jsou postupně stahovány dolů do slepičince. 🙂

 11. Renča: Nejspíš to tak v některých nakladatelstvích funguje, za předpokladu, že tam pracují nadšenci, pro které není zisk prioritou. Ale uživit se pochopitelně musí…K seriálu: Jak už jsem jednou psala, sledovanost nebo prodejnost rozhodně nejsou známkou kvality. Jen oblíbenosti 🙂 Nihil: Když jsme u té filmové analogie, dovolím si jeden seriálový příklad. Když se ptám žen v rodině, kolegyň v práci a kamarádek proč, proboha, sledují Ordinaci v růžové zahradě a jestli jim nevadí, jak je to stupidní, tak povětšinou odpovídají, že je to až tak moc nebaví, ale že tam nic jiného není (pokud se nechtějí dívat na nějaké dokumenty, a to asi nechtějí. Prostě sledují to, co je v televizi od 20.00 do 21.00 a hotovo (Dívala jsem se do prgramu a ještě by se mohly dívat na Velmi křehké vztahy :-)) Pokud by vysílali nějaký kvalitnější seriál, vím, že by se na něj dívaly. A myslím, že podobné by to mohlo být i s knížkami – pokud by holky, které žerou Stmívání, měly alternativu – tedy stejné téma, ale lépe napsané, věřím, že by raději sáhly po ní. Takhle autorky sází jednu knížku za druhou, a hovno se starají o kvalitu, hlavně že se dolárky sypou, odpusťte ten vulgarismus. Ale zas, kdo já jsem, abych určovala, co mají ty holky číst – to já si tady jen tak vztekle prskám, protože nemám nic ke čtení 🙂 Petra Neomi: Protože třeba nebudou chtít riskovat.

 12. Gabo, ale taková situace je přece pořád. Vžycky se musí vydat něco na kasu, aby se mohlo vydat něco, co na kasu není, jinak to nemůže fungovat.A holky, které žerou Stmívání přece mají alternativu Riceovou, Jenny… stačí se jen rozhlédnout. Pokud nechtějí, nic s tím neuděláš.

 13. Neomillnerovou – další alternativa, která mě teď takhle z hlavy napadá 🙂 I když s Tinou se ztotožní asi málokterá školačka. Já vím, že to takhle funguje. Mě prostě štve, že vychází v tomhle žánru tolik knih a jen málo jich je ke čtení, alespoň pro mě. Trpím zřejmě čtenářskou únavou…

 14. Ale taky… To je stejné, jako když některé holčiny poslouchají pop a jiné rock. Jedny nad druhými tahají nos, ale ten sexy upír tam být musí :)vycházejí i kvalitní věci, ale nejsem si jistá, jestli tam figurují upíři 🙂

 15. Upíry mám ráda, ale netrvám na nich. Vlastně čtu raději sci-fi než fantasy…

 16. Jak by ses dozvěděla v některé zdejší debatě, upíři JSOU sci-fi 😀 Ale potíž je vždycky s módní vlnou a Gaussova křivka funguje neomylně i v knihách, špičku tvoří pár knih a zbytek je rychle zapomenutelný (nebo taky ne :-))

 17. lara: Jak kdy, a jak kde. A v tomhle případě (dovolím si soudit podle jednoho dílu seriálu) jsou fantasy. Sci-fi upíři jsou možná v Říši strachu nebo v Já, legenda.

 18. Recenzuju to pro Pevnost a sci-fi to fakt není, dokonce ani fantasy ne. Je to taková ta růžová literatura 🙂

 19. Gaba
  Jo, to souhlasím. Jsou fantasy upíři co se mění v netopýry a spí v rakvi na starém hradě, a pak scifi upíři, těch je víc, co tyhle věci nedělají a jsou ve skutečnosti nějakou paranormální životní formou vzniklou nakažením lidí nějakým sajrajtem. Vlkodlaci je to samé. Takovou scifi bych nazval paranormální scifi nebo scifi Akta X, podle toho seriálu z kterého to zná nejvíc lidí, i když já z toho soudku mám nejraději Krevní pouta, hlavně televizní verzi.

 20. Lituju Petru, že čte knihu kvůli recenzi. Já mám k této knize takový divný postoj – mám sérii ráda, přestože vím, že není originální ani kvalitní – takže bych ji recenzovat nechtěla.

 21. No, já to “och Eleno, jak tě miluju” snáším dost těžko 🙂

 22. Dneska jsem to viděl v knihkupectví a vysázet to Laser svojí obvyklou sazbou, byla by to trochu delší povídka do Trochu divných kusů 😀

 23. DreamChaser: 🙂 To by čtenáři New Weirdu čuměli, takový divný kus pan Šust ve svých divnách kusech ještě neměl…

 24. Mnozí Upíří deníky považují jen za seriálovou verzi ságy Twilight. Zapomínají však na fakt, že L. J. Smith napsala Upíří deníky již v roce 1991, zatímco Stephenie Meyer Twilight vydala až v roce 2005. Upíří deníky jsou lépe propracované, zábavné (viz. postava Damon Salvatore) a mnohem napínavější. Narozdíl od Twilightu Upíří deníky překypují akcí. Seriálové zpracování The Vampire Diaries se sice od knižní předlohy drobně liší, ale i tak je kvalita seriálu hodně vysoká. Všem vřele doporučuji jak knihu, tak seriál. Nudit se rozhodně nebudete

 25. jen úplně mimo a na okraj – Gaussava křivka normálního rozdělení by se na knihy dala aplikovat spíš tak, že je pár vyloženě špatných knih, pár špičkových a nejvíc je vždy těch “průměrných” – a podle okolností (žánr, požadavky čtenářů, možnosti spisovatelů atd.) spadá ten “průměr” buď spíš mezi to horší nebo mezi to lepší v daném žánru, zemi apod.Stmívání jsem četla, to semi líbilo, i když je to VELMI růžové; nicméně první díl seriálu (podotýkám, že knihu jsem nečetla) se mi nelíbil, přišlo mi to až nechutně předvídatelné

Zveřejnit odpověď