Dryák

 • Autor:
 • Nakladatelství: Argo
 • Cena: 398 Kč
 • ISBN: 978-80-257-3312-7
 • Vyšlo: 27. 10. 2020
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky:
 • Počet stran: 424

Přemyslovské Trojkrálovství stojí na osudové křižovatce – buď přijme nadvládu námořních velmocí Anglie a Holandska a zůstane jen druhořadou kontinentální mocností, nebo je vyzve na souboj pomocí převratně zkonstruovaného a novou bojovou látkou vyzbrojeného loďstva. To vše se odehrává v alternativním 17. století, kde existuje pod vládou Přemyslovců mocná říše táhnoucí se od Baltu až po Jadran a od Labe až po Dvinu. František Novotný přichází se strhujícím příběhem, v němž významnou roli hraje alchymistická magie (tzv. alchy-punk) realizovaná nikoli pouhými kouzelnými formulemi a prací na Velkém magistériu, ale stavbou magických přístrojů, plody nauky, kterou lze nejvýstižněji popsat jako alchymické inženýrství. K němu se pak pojí znalost míchání elixírů, mezi něž patří i Dryák nesmrtelnosti, a soupeření tajných služeb o pradávný recept na utajovanou bojovou látku. Jak dopadne boj mezi západními námořními velmocemi a českým Trojkrálovstvím a kdo je strážným duchem, který napříč staletími bdí nad osudem Přemyslova rodu? Jak je to s Maharalovými golemy a co na to mylady de Winter? A kde se tu vzala Elina Makropulos? To vše a mnohem více se dočtete v románu Dryják. Stačí jediný doušek a neodložíte jej, dokud jej nedočtete do dna.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

 1. No, tedy, Novotný v plné formě a kráse. Rabi Löw, Golem, magistr Kelly … Trochu jsem měl obavy s čtivosti, která mě někdy dělala u p. Novotného problémy ale … dojem je jen jeden, paráda. Vše je nadávkované jak má být, příběh strhující, zápletka kvalitní, co víc si přát? Jen jedno, na konci autor dává trochu naděje na pokračování, tak to bych si moc přál … Konec konců, i p. Drnek vyslyšel přání čtenářů a skvěle rozvinul příběk Maxmiliána Habsburského do monumentální trilogie. Pro mě jsou obé knihy roku. Alespoň nějaké radosti v téhle neradostné době… A to je dobře. Člověk to k zachování trochy rozumu moc potřebuje.
  Jak se zpívá v tom populárním klipu : Korona virus, Korona virus, dám si Gambrinus !!!!

Zveřejnit odpověď