Kolo času 12 – Bouře přichází

Kolo času 12 - Bouře přichází
 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 499 Kč
 • ISBN: 978-80-7398-341-3
 • Vyšlo: 17. 2. 2016
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky: Tod Lockwood
 • Počet stran: 576

„VŠE, CO BYLO, I VŠE, CO BUDE, JE ZAHALENO TEMNOTOU…“

… protože Temný se dotýká světa a Kolo času spěje k poslední otáčce!

Ale bude to otáčka spektakulární – Malkierové vyrazili k Morně pomstít své padlé království, Seančané ukončili smutek za zavražděnou císařovnu a pohlédli k Tar Valonu. Rozdělená Bílá věž se noří do nedůvěry a vzbouřenkyně začínají místo pomoci své uvězněné amyrlin bojovat o moc.

Jen hrstka lidí se stále snaží zastavit rostoucí šílenství a sjednotit země lidí proti bouři, která již přichází. V jejich čele stojí Rand al´Thor, Drak Znovuzrozený. Může ale lidstvo sjednotit muž, který odmítá cítit lásku? Muž, který se zatvrdil ve víře, že jen tak může dojít až k Poslední bitvě? Ovšem možná bude proti Temnému nakonec stát jen další monstrum, nebezpečnější než jakýkoliv Zaprodanec.

Ve svých vlastních vnitřních bojích ale pokračují i Randovi přátelé. Mat Cauthon už odmítá být pouze lodičkou v rozbouřených vlnách života. Jenže Temný se dotýká světa, mrtví ožívají, živí umírají a temní druzi mají rozkaz nenechat „hráče“ naživu. V ohrožení je i Perrin Aybara, který zjišťuje, že záchrana milované Faile se může rychle změnit v prohru.

Poslední bitva začala

Největší drama ovšem zažívá zajatá salidarská amyrlin, Egwain al‘Vere. Její pobyt ve Věži se stává opatrným tancem na ostří viděných i skrytých čepelí. Poprava či utišení číhají za každým rohem, ale přesto je třeba jednat a svrhnout Elaidu. Ovšem jak toho může dosáhnout dívka, která má postavení horší než otrokyně?

Dvanáctý díl Kola času sepsal podle poznámek Roberta Jordana jeden z nejobdivova­nějších autorů moderní fantasy – Brandon Sanderson. A je vidět, že jej kdysi Kolo času inspirovalo, protože se ve světě Draka Znovuzrozeného pohybuje jako ryba ve vodě. Pod jeho vedením se nitky sbíhají a každá scéna, každá stránka vibruje napětím. Již není kam ustoupit, karty jsou rozdány a boj začal. A s ním přicházejí i první oběti…

Anotace: Rand al’Thor, Drak Znovuzrozený, usiluje před Poslední bitvou o sjednocení roztříštěné sítě království a uzavřených aliancí. Zatímco se snaží zastavit postup Seančanů mířících na sever – a přitom si přeje, aby s vetřelci dokázal uzavřít alespoň dočasné příměří – jeho spojenci s hrůzou sledují stín, který narůstá v srdci samotného Draka Znovuzrozeného. Egwain al‘Vere, amyrlinin stolec vzbouřených Aes Sedai, je zajatkyní v Bílé věži a objektem rozmarů její tyranské vůdkyně. Zatímco vše směřuje k seančanskému útoku, o jehož bezprostřední hrozbě ví, snaží se Egwain spojit nesourodé frakce Aes Sedai a poskytnout jim vedení tváří v tvář narůstající nejistotě a zoufalství. Její boj prokáže odvahu Aes Sedai a rozhodne o budoucnosti Bílé věže – a možná i samotného světa.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentáře

 1. Překlad
  Sakra, proč změnili překladatelku? Vždyť Dana Krejčová přeložila prvních 11 knih skvěle. 🙁

 2. tuším, že dana krejčová je dost vytížená…
  mimochodem, píše se “todd” a ne “tod” lockwood…

 3. … tiež ma dosť mrzí, že tieto záverečné knihy Kola času neprekladá pani Dana Krejčová. To, že ságu nemohol dokončiť sám R.Jordan je samo o sebe dosť zlé pre celý príbeh, pre nás je to ešte “vylepšené” aj zmenou prekladateľky, čo ja osobne vnímam dosť negatívne, lebo prekladateľ je v podstate spolutvorcom výsledného diela (v prípade prekladu). Možno by som si radšej počkal až by bola pani Dana Krejčová voľná (čakal som dlho a tak by ma niečo naviac už “nezabilo”…) Zatiaľ mi to pri čítaní dosť vadí. Štýl je celkom odlišný, rovnaké sú už snáď len mená …

Zveřejnit odpověď