Král je malý

  • Autor:
  • Nakladatelství: NETOPEJR
  • Cena: 145 Kč
  • Vyšlo: 1. 11. 2001
  • Žánr: Fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: PILCEROVÁ Martina
  • Počet stran: 374

Zatím není…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Jaktože už je Moon Called tady, když zbývá ještě 19 hodin do vydání? :-)))

  2. Ono se to vydává v sobotu? A já vůbec myslela, že ti oni vlastní fantasyu, že by už i fp? To jsou mi věci!!!

  3. to lara
    Fantom Print vlastní Fantasy planet už rok. To jste nevěděla? Sama šéfredaktorka to říká ve svém novém úvodníku

  4. To Fenris 13 a Robert Pilch
    Jestli ono to nebude spíš tím, že ta kniha opravdu vyšla o den dřív, než Fantom print plánoval 🙂

  5. Jo, už jsem si toho známení na jejich webu všimnul…”rychlejší než čas” :-)To je ale, koneckonců jedině pozitivní. Jen to chtělo odstranit i zdejší odpočítávání…

  6. Je moc dobře že vyšla dřív. Je to scifi a já mám scifi fantomprintu moc rád. Mockrát mě zklamali s fantasy, ale scifi si vždycky užiju, škoda že jí nevydávají víc.

  7. No jen drobnou poznamku, tohle je fantasy, ne cistokrevna, ale presto fanatsy. Tedy pokud se vlkodlaci, fae a upiri nestali znakem sci-fi.

  8. Podle mě vlkodlaci a upíři patří do scifi. Nevím jak je to v téhle knize, ale jestli to bude něco jako Krevní pouta nebo jiné známé příběhy s upíry, tak tam budou psát o tom, jak upíři vznikli, jak žijí, jak je zabít, zkrátka takové ty vědecké věci, i když tedy to bude nějaká paravěda. Dokonce někdy zacházejí i do takových detailů, jaké látky vylučuje organizmus upírobijce, aby byl silný a rychlý, a co mu udělat, aby nebyl. Tím se myslím různí scifi od fantasy, kde se vznik něčeho nevysvětluje vůbec, nebo tím, že to stvořil ten a ten bůh. Pro mě by upíři jako fantasy byla dost nuda.

  9. Jenomže sci-fi znamená, že se to ZAKLÁDÁ na vědě, ne že to má vědecké vysvětlení, to je rozdíl. Já taky můžu přinést vědecké vysvětlení existence Prstenu moci a pořád to bude fantasy 🙂 Upíři a vlkodlaci jsou prostě fantasy rasy, ať už vysvětlení jejich existence, zabití apod. bude sebevědečtější.

  10. Kdyby nějaká kniha pojednávala o tom, jak nějaký vědec kvůli tomu a tomu stvořil omylem upíra a autor k tomu přidal nějaké věrohodné vědecké vysvětlení, tak by se to možná dalo považovat za sci-fi, ale takovou dost na hranici s fantasy. Ale když dáš to knihy upíry a k tomu popíšeš jejich styl života, tak to z ní neudělá sci-fi.

  11. Někde jsem četl definici scifi a tam nebylo nic o tom, že se to má na vědě zakládat. Už nevím kde, možná Jan Vaněk by to věděl, ten je expert. Naopak definice fantasy byla nějak tak, že tam ty prvky nejsou. Když by DreamChaser byl autorem Pána Prstenů a dal tam vědecké vysvětlení existence Prstenu moci, tak je to něco jiného, ale když se snaží nějaký fanoušek něco vysvětlit jinde, než v té knize, to už ze samotou knihou nic společného nemá.

  12. Všude ve světě je tahle série řazena do “dark fantasy”, idioti, nepoznají čistokrevnou hard-SF 😀

  13. Když se to tak vezme, tak bude víc knih takových. Spousta příběhů se odehrává po katastrofě, po které lidi zmutovali ve všechno možné, démoni jsou podle vysvětlení, které budou lidi asi znát nejvíc(Buffy, Angel, …), obyvatelé jiných dimenzí, kde je divný tvor zase člověk a upír normální, magie zase esperská schopnost, možná taky zapříčiněná mutací po radiaci, nepřirození tvorové výrobky pro účely války a najdou se tam i jiné takové věci.

  14. No, možná jsem se vyjádřil trochu nešťastně, to já tak občas dělávám 🙂 Já rozhodně nechci překrucovat různé knihy, to s tím prstenem byl jen trochu blbý příklad. Já jsem jen chtěl prostě říct, že Upíři a vlkodlaci prostě nejsou sci-fi. Nehledě na to, že to co o nich píšou v různých knihách ani nejsou nějaké vědecké vysvětlení, ale spíš prosté popsání toho jak žijí, jak se dají zabít atd.

  15. A to si právě myslím že je ten vědecký prvek. To, že se zajímají o to odkud přišli, jak se mění člověk na upíra, proč nesmí na slunce atd. Nevím jestli mám pravdu, ale připadá mi to asi tak stejné, jako když tyhle věci píší o Vulkáncích nebo Klingonech, jen tedy s tím rozdílem, že k nám přišli nějakou bránou, někdy taky z vesmíru, ale brány jsou běžnější.

  16. Scifi x fantasy
    Díval jsem se po netu na definice scifi a fantasy, je v tom strašný zmatek, už o tom bylo hodně hádek, dokonce Sword & Magic nemá patřit do fantasy. Jedna definice byla podle ptostředí, středověk nebo něco, co ho připomíná, fantasy, nová doba scifi, podle toho by tohle scifi bylo, ale ta definice myslím pokulhává, protože scifi může být i v minulosti. Rozhodně jsem názoru, že hodně fantasy se jmenuje fantasy jen proto, že se to tak lepší prodávalo protože fantasy si lidi spojí se Sapkowskim nebo Gemmellem. I když Gemmell píše taky tu postkatostrofickou scifi, postavy tam nacházejí zapomenuté vědecké laboratoře, magii tam dělají pomocí šutrů z vesmíru, mají tam mutanty, tak nevím jestli nebude fantasy nakonec jenom menší část toho, co se do ní řadí.

  17. Ehm, a není škatulkování poněkud zbytečné? Co na tom, jestli je kniha sci-fi nebo fantasy, červená knihovna nebo pohádka….důležité je, jestli je dobrá nebo ne. A tomu žádná škatulka nepomůže. Poněkud mi to připomnělo hudební recenzenty, kteří se také snaží mermomocí nacpat každou kapelu do nějaké škatulky a pak z toho vycházejí takové zhůvěřilosti, jako označení nového alba kapely Voyager jako “progresivní/power/dark/pop metal v jistém hudebním měsíčníku. Neuvěřitelný blábol…

  18. Mimochodem -tady je definice sci-fi dle Wikipedie… HOWGH!!! 😉

  19. Wikipedie
    Tohle mi opravdu připadá jako škatulkování a je to spíš méně povedené než jiné definice, ale Království ohně je podle nich scifi, tak to budou upíři taky.

  20. …klasici pravděpodobně teď rotují ve svých kryptách a urnách, ale čas a jisté změny prostě nelze zastavit… Mixování stylů žánrů je zřejmě nutností, ať se někomu líbí nebo ne…

  21. Já tomuhle říkám současná městská fantasy, podobně třeba jako série o Anitě Blake. Jinak Měsíční píseň je fakt skvělá a doporučuju k přečtení. Jsem zvědavá, za jak dlouho vydá Fantomprint další díly, a zda bude i série Alpha a Omega.

  22. O této autorky už Fantom Print vydal román Riallina hra (1999). Nějaká šance na další knihy z tohoto světa?

  23. No, tak zrovna na fantasticfiction je Riallina hra (Steal the Dragon) vedena jako druhý díl trilogie…

  24. U nas to je az dnes k dostaniu.Stihol to uz niekto precitat?Nejaky Nazor by mi bodol.Dik

  25. Mercy je svérázná, vtipná, a když je to hodně třeba, tak i odvážná, ale zas ne jako Anita, že by zametla se všemi potvorami okolo. Uvěřitelnější. S komplikovaným osobním životem. Vychovaná ve smečce vlkodlaků, od kterých ale utekla, protože nesnášela podřízenost. Taky ráda popichuje souseda alfuvlkodlaka 🙂 A taky je tu ta zápletka ohledně únosu jeho dceru, do které se Mercy bezmyšlenkovitě zaplete. A taky jeden bývalý milenec, který se jí znovu plete do života.

  26. upír asi nestačí k tomu, aby to bola “fantasy”, aj keď samozrejme je tu plno teoretických nejasností tak napr. neoaddix by som radil určite k sci-fi aj napriek upírovi… ak to teda máme dávať do škatuliek…

  27. Žánr
    nevím, kde se pod tímhle titulem vzala diskuze o definici fantasy. podle toho, co jsem o tom slyšel a co jsem si přečetl tři komentáře výše, nejde o fantasy, ale další červenou knihovnu pro náctileté dívky zabalenou do fantaskního kabátku. 🙂

  28. Joska: Přečti si celou diskusi a zjistíš, proč se tu debatuje o škatulkách 🙂 A červená knihovna je přece fajn….té krve tam :-)Já se těším, až se mi ta kniha dostane do spárů, ale v Luxoru v Praze ji ještě neměli…

  29. Joska: Červená knihovna pro náctileté dívky? Tak to už opravdu má blíž k tomu sci-fi.

  30. Moje výrazové prostředky opět zklamaly. Pokus o nápravu:Uznávám, že červená knihovna je trošku blbost. Měl jsem na mysli dívčí románky a podobné zvrhlosti. Marně vzpomínám na jméno nějakého autora, abych přesně řekl, co mě to připomíná.Diskuzi sleduji od začátka. Větou “nevím,…” jsem chtěl říci, že mi přijde zbytečné diskutovat nad definicí fantasy pod titulem, který tam podle mě ne zcela patří. Fakt, že jsou v knížce použití vlkodalaci a upíři, ještě neznamená, že to je fantasy. Stejně tak by tam mohli být sloni a klokani. Je to prostě jen slovo, které označuje jakousi skupinu postav. Žánr se podle mě určuje i podle jiných skutečností.

  31. To Joska
    vlkodlaci a upíři jsou jen “skupina postav”? Já myslím, že fantasy je určena magií, a vlkodlak či upír “fungují” díky magii a žádným fyzikálním zákonům, takže tohle je podle mne fantasy. A co máš proti klokanům a slonům? Klidně si dovedu představit klokanodlaka :DBTW, na amazonu je to zařazeno mezi dark a urban fantasy, podobně třeba Anita Blake nebo True Blood.

  32. pokuď by někdo opravdu chtěl lpít na žanru, tak pravděpodobně dojde k tomu, že je to lehce detektivní urban fantasy

  33. Jde o to co se představuje pod pojmem magie. Tohle je podle všeho scifi, kde se nekladou takové meze jako dřív. Že to někde řadí do fantasy bude spíš pro to, že tím chtějí zvýšit prodejnost. Když by se nejlépe prodával horor, dali by to jako horor, když by něco jiného, tak to dají pod to. A je to celkem dobrá knížka, lepší než True Blood nebo Anita Blake, asi tak stejně dobrá jako Krevní pouta v knižní podobě.

  34. Zaprvé nemám nic proti klokanům a slonům. Za druhé, ano je to jenom skupina postav stejně jako lidé, elfové, trpaslící, roboti, kyborgové a další. Jenom to, že je někdo použije v příběhu, neznamená, že to je fantasy.Třeba tady mě přijde, že by šlo jednoduše nahradit vlkodlaky za lidi a na věci by se nic nezměnilo. Byl by to detektivní román odehrávající se vě městě.Fantasy musí být prorostlé fantaskní myšlenkou, která by se v našem světě jen těžko uchytila.

  35. A ještě upíři nemusí mít magickou podstatu. Nikdy jste neslyšeli o knížce, ve které upíři vznikli třeba po infikování nějakým virem?

  36. Joska
    Ano, to je naprostá pravda. Upíři jako produkt infekce jsou klasika. Když se popisuje přeměna v upíra třeba v Buffy, tak to také vypadá, že jde o infekci, přenesenou z upíra na člověka, předtím musí nejdříve jeho organismus zeslabit až téměř k smrti, aby infekce mohla přemoci jeho imunitní systém. Běžné je i že upíři jsou mimozemšťané. Osobně bych řadil tuto knihu jako thriller, pokud bych měl rozhodnout jestli scifi nebo fantasy, tak rozhodně scifi.

  37. Ehm že jsem tak smělý, kolik z vás už stihlo knihu přečíst že ji tak srdnatě škatulkujete?:-D Podle autorky jde o městskou fantasy, a já nevidím jediný důvod toto žánrové zařazení zpochybňovat

  38. re Norek
    Vy jste s ní mluvil? Ale určitě jste to nečetl, jinak poznáte že to je scifi.

  39. Ono je to složité. Našel jsem “Fantasy: termín používaný všeobecně pro fantastickou literaturu.” Jestli to někdo bere podle toho, tak by to fantasy byla a fantasy by bylo skoro všechno. Jenže tam taky bylo “Fantastická literatura: definuje všechnu literaturu, která není realistická. V užším pojetí se jedná o volně pojatou fantastiku, která nepatří do kategorie fantasy a science fiction.” Jedno odporuje druhému, nebo tomu nerozumím. Fantasy = Fantastická literatura ale Fantastická literatura nepatří do fantasy? Tak bych se spíš vykašlal na defince, tohle je science fiction jako trám a i když tomu někdo bude říkat fantasy, tak to přece nevadí, hlavně že to má to, co science fiction má mít, takové to vědecké pojetí.

  40. To JFKfan
    Nemusíme s Patty mluvit, stačí mrknout na její stránky http://www.patriciabriggs.com, kde je tahle série označena jako paranormal fantasy. Jak jsem psala výše, celou sérii už jsem četla a označení, které je použito i na amazon.com, jako dark urban fantasy, této knize sedí.Taky by mě zajímalo, že se tahle diskuze o žánru rozběhla zrovna u téhle knihy. Do stejné kategorie je řazena i Anita Blake nebo True Blood a tam nikdo výhrady k zařazení mezi fantasy neměl.

  41. Že se používá slovo fantasy špatně, takže Fantasy je i science fiction, to jsem vysvětlil už o příspěvek dřív. Důležité je co je uvnitř knihy, to je v tomto případě science fiction. Anita Blake je něco jiného, to by se dalo popsat jako nějaká odnož fantasy. Tohle je spíš jako Krevní pouta. Až si to přečtete, tak pochopíte. Kdo asi vymýšlí názvy jako paranormal fantasy nebo dark urban fantasy? Za chvíli bude mít každá kniha svou vlastní kategorii fantasy.

  42. Mně osobně připadá svět, ve kterém se odehrává Anita Blake i Mercy Thompson, téměř totožný. A rozdělení knih do jednotlivých odnoží fantasy je pro mne při hledání na amazonu důležité. BTW Krevní pouta jsou taky zařazena mezi fantasy a ne sci-fi. Nebavím se o tom, co je správné zařazení, ale v kterém “oddělení” tyhle knihy běžně najdete.

  43. ahojky hele nevíte někdo kdy vyjde druhej díl serie mercedes thomsnové?? předem díky za odpověď xD

Zveřejnit odpověď