Legenda o Ráhovi a Mudlech

 • Autor:
 • Nakladatelství: Adonai
 • Cena: 149 Kč
 • ISBN: 80-86500-38-1
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky:
 • Počet stran: 176

Tato autorka se proslavila tím, že žaluje slavnou Rowlingovou, autorku veleúspěšného Harry Pottera, za to, že ji přebrala téma.
A teď k této knize.V zemi zvané Aura se rozpoutala krutá válka, která vyvrcholila tím nejhorším možným způsobem – použitím jaderných zbraní. Kdo mohl, snažil se zemi opustit; ale bezmocné děti a staří, slabí a nemocní zde byli nuceni zůstat; zdálo by se, že jsou odsouzeni k smrti, ale jakýmsi zázrakem přežili a na pozadí apokalypsy se vyvinuli v nový živočišný druh – stali se z nich Mudlové. Mudlové vypadají trochu jako děti – jsou malí, křehcí a mají velké holé hlavy. Dlouhý čas žili v temné zemi, obestřené purpurovými mraky, přes které neprosvitl ani jediný paprsek slunce. Až jednoho dne se náhle všechno změnilo… po mořských vlnách k nim připlulo magické světlo, a spolu s ním i dva malí mlčenliví návštěvníci. Tak začíná první příběh o Mudlech z třídílné série. Zavede nás do bájného světa fantasie, do země, v níž kromě Mudlů žijí i prazvláštní zvířátka; píseční psi s hedvábnou srstí nebo dotěrní greblíci, šedí hlodavci připomínající krysy s králičími hlavičkami. Do jejich prostých životů nečekaně vstoupí Slunce a spolu s ním i dvě lidská děcka, synové vznešeného rodu, které jejich nešťastná matka poslala na prámu z lotosového listu po vodě, aby je uchránila před válkou, která zachvátila jejich kraj. Příchodem těchto tajemných hostů se v mudlím světě všechno změní. Na AMAZON.COM hodnotí na pouhých 20%.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. zajímavé
  Tuhle knihu musím prolistovat a jestli splní to co se píše v anotaci, koupím jí.

 2. na prolistování může být zajímavá, ale podle mě se nemůže rovnat dobrému recenzentovi..

 3. No to je zajímavá připomínka. Ale recenzent píše recenze v době, kdy je snímek aktuálně v kinech a vůbec nepíše jen o dobrých filmech. Tahle kniha by mohla být víc než jen pouhé recenze. Mohla by být takový jídelním lístkem každého SF labužníka. Napsána ideálně s nadhledem a jednotným tónem. Ale např. 100+1 filmová recenze od Pavlovského by mohla být také zajímavá kniha :)))

 4. Tyhle knihy jsou naprosto zbytečná záležitost, vhodná maximálně jako neosobní dárek, když vyloženě nevíte co koupit. Takovéhle knížky jsou vhodné pouze pro lidi, kteří neví, na co koukat. Což se v době internetu stát nikomu nemůže. Podobná topka vychází každou chvíli na nějakém fundovaném filmovém serveru (takže netřeba se obávat nějakého pochybného pisálka, který stvořil tohle), popřípadě existují stránky jako CSFD nebo IMDB, kde člověk navíc velmi snado vyfiltruje kousky, které nesedí jeho vkusu (sci-fi točená před rokem padesát zaujmou vzhledem k zastaralosti efektů a kulis (na kterých tenhle žánr dost závisí) asi jen ty opravdu největší fandy a tak podobně…). Takže za mě NEBRAT. Vyhozené peníze. Navíc jsem ji drel v ruce, prolistoval a ty doplňkové texty jsou opravdu povrchní, nabubřelé a všeobecně známé.

 5. I tohle je názor a já ti ho neberu. Vím, že jsou nejrůznější TOPky a žebříčky na internetu. Třeba teď koukám na ČSFD, že Star Trek TNG je na 29. místě z nejlepších SF seriálů a to je první umístění Star Trek od začátku žebříčku. Na prvním místě je Futurama po ní Červený trpaslík, … Dobrodružství rodiny Smolíkových je na 8 místě. Žebříček seřazený z jednotlivých hodnocení seriálů a podle osobní nostalgie je špatný. Některý seriál má jen 7 hlasujících a pro Červeného Trpaslíka hlasovalo 16.864 lidí. Ta kniha je možná povrchní a asi i bude, ale zase má výhodu, že je to kniha. Na internetu je skoro vše a přesto kupujeme časopisy a noviny. Kdo chce, ten si to koupí třeba jen na prolistování. A může to být i dobrý povrchní dárek jak píšeš. Ostatně, jaký nepovrchní dárek, pro fanouška SF bez znalosti žánrů a přesných preferencí koupit ?

 6. 101?
  Neexistuje 101 kvalitních SF filmů, odhaduji to tak na počet prstů (a to nevím na kolika končetinách). Většinou jsou to nehorázné sračky pro lidi intelektuálně na úrovni dítěte. Včetně SW a nahlouplých filmů o mutantech. Avatary pro blbce.

 7. Bohužel hodně
  Bohužel hodně, jsem filmový fanoušek. Gattacu, Blade Runner (to má ráda asi většina)na straně jedné a např. SW (1-3) na straně druhé? Nejlepší jsou filmy, které jsou sice sf, ale ve smyslu speculative fiction. Jako třeba Ozonův Ricky. Kde je jakýsi sense of wonder. Nechápu koho ještě baví vesmírné bitvy, roboti a komiksoví mutanti, samozřejmě. :-))

 8. 101
  101 vynikajících filmů asi neexistuje. Ale u takových knížek jde o tu nostalgii při listování.

 9. Vynikajících SF filmů je samozřejmě více jak 101. To, že se zrovna isaacovi či někomu jinému nelíbí, na tom nic nemění.

Zanechat odpověď