Maková válka

  • Autor:
  • Nakladatelství: Host
  • Cena: 549 Kč
  • ISBN: 978-80-275-1025-2
  • Vyšlo: 14. 2. 2022
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky:
  • Počet stran: 535

Vyškolili ji pro válku. Ona ji hodlá ukončit.

Když Rin složila kche-ťü — zkoušky určené pro nejnadanější žáky v říši — na výbornou, byl to šok pro všechny: pro hodnotitele neschopné uvěřit, že válečná sirota z provincie Kohouta by mohla projít bez podvádění, pro Rininy poručníky, plánující svou svěřenkyni vhodně provdat a přijít touto cestou k bohatství, i pro samotnou Rin. Té došlo, že se konečně osvobodila ze života v porobě. To, že se dostala na Sinegard — nejprestižnější vojenskou akademii v Nikanu —, bylo ještě překvapivější.

Ale překvapení nejsou vždy příznivá. Být na Sinegardu snědá venkovská holka z jihu totiž není lehké. Rin při boji s předsudky soupeřících spolužáků zjistí, že oplývá smrtonosnou, nadpřirozenou mocí — vlohami pro bezmála bájné umění šamanství. Při důkladnějším poznávání svého nadání se navíc dozví, že bohové, považovaní za dávno mrtvé, jsou živí až příliš a na ovládnutí jejich schopností závisí víc než jen přežití ve škole.

V nikanské říši totiž vládne mír, ale za úzkým mořem stále číhá Mukenský svaz. Ten po první makové válce okupoval Nikan celá desetiletí a ve druhé prohrál vládu nad světadílem jen tak tak. A zatímco se většina obyvatel v klidu věnuje svým životům, někteří vědí, že třetí maková válka může vzplanout kdykoli…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Tak tady máme Opiovou válku v novém světě … Tedy, co říci? Už dlouho jsem nic tak dobrého nečetl. Mám jen superlativy … No jo, já vím, Čínu a její dějiny mám rád… už víc jak 65 let, jasně … Ona autorka je mladá Číňanka co přišla do USA ve 4 letech, ale, znáte to. Jednou Číňan, vždycky Číňan…
    A co se mi nelíbí? Je to trilogie a už v prvním díle je toho tolik vč. mrtvých hrdinů, mám trochu obavy aby to autorka v dalším nenatahovala, znáte to. No ale je mladá a takoví nápady nešetří. A svět Číny a její mytologie a dějin … tam je tedy co brát a ani si nemusíme vymýšlet, že. Mimochodem, je zde dost skutečných osob či odkazů na jejich dílo, i popis jejich systému škol a úřednických zkoušek je popsán fakt dobře. Jo, docela dobrou tradicí ve starí číně bylo, že neúspěšný student spáchal sebevraždu, aby uchránil rodinu ztráty cti. Zajímavý nápad, že…

Zveřejnit odpověď