Runovládci 9 – Proroci chaosu

Runovládci 9 - Proroci chaosu
  • Autor:
  • Nakladatelství: Classic
  • Cena: 299 Kč
  • ISBN: 978-80-86707-59-4
  • Vyšlo: 23. 11. 2011
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Jon Sullivan
  • Počet stran: 432

Drsné, temné a elegické pokračování Farlandovy fantasy ságy Runovládci se soustřeďuje na hrdiny Borensona a Myrrinu, těsně po udatném boji proti představitelům ztělesňujícím čiré zlo. Fallion, ohňotvůrce, syn největšího Krále Země, který kdy žil, spojuje zničený Jeden svět, přičemž Borenson splývá s Aaath Ulberem, gigantickým berserkerským bojovníkem. Jak se světy a osobnosti prolínají, Borenson ztrácí své lidství a rodinu, ale získává nadlidský úkol: musí pomoci Fallionovi sloučit všechny světy tak, že sjednotí lidské kmeny a navždy porazí wyrmlingy. V pochmurném světě plném krutosti předkládá Farland neurčitou linií mezi ctí a posedlostí na místě, kde se za soucit platí cena nejvyšší. S narůstajícím napětím série vyvstává naléhavost příběhu, která přitahuje čtenáře, holdující filozofickým úvahám a složitým intrikám procházejícím bahnem a krví…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Zatim nejslabsi kniha serie
    Runovladce povazuji za sve nejoblibenejsi fantasy a proto jsem velmi citlivy na vyvoj teto sagy. Zmenu pribehu s prichodem Falliona jsem si poradne uzil az pri druhem cteni cele sagy a podobne pocity mam i u nejnovejsiho dilu Proroci chaosu.

    Farland je genius a kazda jeho kniha je zazitkem. To plati i pro Proroky chaosu. Nicmene prave tim, jak vysokou latku nasadil jinymi dily, tak tento misty pokulhava a mozna i trochu zklame.

    Vyprava je jako vzdy uchvatna. Sledujeme Borensona a jeho rodinu, opet se setkame s jeho citlivou a ztrapenou dusi. Nemuze chybet ani spousta krve, zmaru a mocnych bytosti. Fallion a cely predchozi dej je tentokrat mimo a mluvi se o nem jen mimochodem.

    Co me hlavne zklamalo, byla jakasi “datadiskovost” pribehu, prehnane vyuzivani odkazu (napr runa vule je zde pouzita uplne samozrejme, coz vime ze neni jen tak) a take opet trochu kontroverzni preklad, ktery me uz ale neprekvapuje a prekousnu ho vzdy 🙂

Zveřejnit odpověď