Válka Řádu – sága Samota 3.

 • Autor:
 • Nakladatelství: Classic books
 • Cena: 249 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Royo Luis
 • Počet stran: 593

V tomto románu odehrávajícím se v Modesittově světě, kde dobro a zlo, chaos a řád jsou v neustálém konfliktu, přichází mladý čaroděj postupem doby na to, že jeho osudem je najít a udržet tyto dvě síly v rovnováze, ovšem za cenu nesmírných osobních ztrát. Modesitt rozvíjí s každou novou knihou ságy Samota složitější a dokonalejší systém, magie a souběžně s ním i systém technologie, kterými Samota ožívá… Modesitt nám opět nabízí nový pohled na téma chaosu a řádu, což je jeden z důvodů, proč si jeho sága získává stále větší oblibu. Autorova schopnost soustředit se na vnitřní prožitky svých hrdinů, stejně jako jejich činy, které ovlivňují další vývoj celého světa, dává hloubku a neuvěřitelnost jedinečnému prostředí fantasie.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Hurá!! Spolu s Hořícími přízraky česká knižní událost roku. Už se těším na Vánoce, tohle najdu pod stromkem 🙂

 2. Hura, hura, hura! Na tohle jsem se hodne tesil, uz abych to mel doma!

 3. Jak se vůbec překládá ze slovenštiny; tam je to doslovný pouze ze změnou tvaru slov, nebo dochází k radikálnějším úpravám.

 4. DreamChaser
  Sorry, ale česká knižní událost roku byla už na jeho začátku, když vyšel Asfalt…

 5. HEX
  No, to hlavně záleží na každém čtenáři 🙂

 6. No, je to prostě fakt, tohle je česká událost roku…

 7. Marian: Dobrý preklad je samozrejme zložitejší, a tento dobrý je (hoci originál je vždy len jeden ;-)).

 8. Česká událost? 😀 Ale jinak – událost to rozhodně je!!!

 9. SV dvakrát
  Asi chyba na mé straně přijímače, přehlédla jsem to, usoudila, že se objevila v systému díra a nahrála knížku ručně. No, aspoň tu máme hezčí obálku než na Fantasyi a Fantasyshopu. 🙂

 10. Přečetl už to někdo? Jsem napjatý, co tomu říkáte 🙂

 11. Zábavný cestopis, Mayovky jsou lepší. Chvílemi mě to docela nudilo.

 12. 2 Robert Pilch:
  Je to série, takže můj obvyklý postup sklerotika je: až to Ďuro dopíše komplet, tak si to přečtu a budu trousit zasvěcené pochvaly (nebo pomluvy;-)). Do té doby mi na to bude v knihovně sedat prach:-).

 13. Petr: Díky za názor.Jana677: To se načekáš. V plánu je přibližně 7 dílů s frekvencí cca jedna kniha ročně 🙂

 14. Jana: To ako mieniš čakať celé tie roky? Táto séria nemá určený počet dielov. Budem písať, kým ma to bude baviť a kým o to budú čitatelia stáť… Každý diel série je viac-menej samostatný, je to spojené len hlavnou postavou a tými historickými udalosťami v pozadí.

 15. Robert: Nie, nie je v pláne 7 dielov. Len som povedal, že mám v hlave námety na zhruba 7 dielov. Môže to skončiť po 5. časti, môže to mať aj 20 dielov. 🙂

 16. Ďuro: marná snaha, z těch 7 dílů se už nevykroutíš 🙂

 17. zatím jsem četl od červenáka jenom černokněžníka a teď přemýšlím, jestli další knihy přeskočit a načít tuto sérii. Ale z recenze na Sardenu mi nepříjde, že by šlo o něco zásadního, kromě doby, ve které se příběh odehrává

 18. Fenris: Len sa snažím poukázať na to, že ide o voľný cyklus viac-menej samostatných románov, ktorý môže mať toľko dielov, koľko sa mne (a vydavateľovi) zachce. Čiže nejaké čakanie na “komplet” nemá vôbec žiadny zmysel.sicco: Bohatier a Báthory sa od Černokňažníka dosť zásadným spôsobom líšia.

 19. Pan Špaček a Miroslav
  To by mě zajímalo, proč se podobné nesmysly objevují prakticky jen v diskuzím K Ďurovým knihám… :-/

 20. Ďuro: tak pokud mi ještě slíbíte, že bude v příštích částech krátké, ale hezké shrnutí těch předošlých, tak do toho jdu už teď :o)

 21. veverka: To je dobrý nápad. Pouvažujeme nad nejakou prijateľnou formou. ;-)DreamChaser: Tentokrát sú ale tie provokácie nejaké slabé. Aby som sa nad jeho (zjavne je to stále jedna a tá istá osoba) kreténizmom začal rozčuľovať, bude musieť vytasiť ťažší kaliber. 😉

 22. Koupil jsem dnes, rozečetl a líbí. Kvalitní dobrodružný příběh, jenom nevím, proč je to tady – na webu věnovaném scifi a fantasy. Ten zatím jediný fantastický motiv – zázračně rychlé Korneliusovo uzdravení po řežbě a útěku před poturčenci,, na mne moc dojem neudělal. Ale znovu opakuji – výborný dobrodružný příběh. Pokud si celý udrží vysoce nastavenou úvodní laťku, je to dobrá koupě.

 23. Ďuro, Fenris: Proto jsem napsal “přibližně” sedm dílů. Pod slovo “přibližně” schováte jak pět, tak (pravda, s přimhouřením všech očí) i těch dvacet. :)sicco: Recenze na Sardenu je psána z pohledu člověk, který zná celou Ďurovu tvorbu. Ten posun od Černokněžníka je obrovský.

 24. LOJR: Fantasy prvkov tam bude viac. A v dvojke, ktorú práve píšem, asi výrazne viac. Hoci v základe to je naozaj klasický historicko-dobrodružný román.

 25. Mně jde hlavně o to, aby si celý příběh udržel nastavený vysoký standard – vždyť je to docela špalek. Jako ctiteli především hard scifi je mně naopak ukradený, zda se bude čarovat. A když už jsme u těch posunů, vidím velký posun i od Sekery z bronzu. Dopředu, samozřejmě. Jenom škoda, že knihu nikomu nedoporučím, z mých vrstevníků už by to asi nikdo nečetl a děti jsou ještě příliš malé (už čtou obě, začínám přemýšlet, čím ze žánru by desetiletá dcera měla začít) 🙂

 26. LOJR: Ja dúfam, že sa bude štandard nielen udržiavať, ale aj zvyšovať. ;-D

 27. Bohatýra mám doma a četl. Ted valím po “nocích” rouno. Potřebuju víc? Ano. Potřebuju i toto, takže koupím napřímo přes vydavatele(ušetřím doooost) a věřím, že i tutu knížku budu sebou nosit (Duro sorry ) na místo, kde i císař pán chodil pěšky. Určo to bude stejně výživná. Přeju do budoucnosti nevysychající kalamář.

 28. On už byl vyditelný posun od černokněžníka jedničky k trojce znatelný. K dobru samozřejmě… tuhle knihu najdu pod stromečkem a těším se moc jen by mě zajímalo jestli se autor v dohledné době vrátí k černokněžníkovi???

 29. pííís: Práve som dopísal 60-stranovú novelu o Roganovi a Goryvladovi, ktorá bude súčasťou poviedkovej zbierky Kámen a krev (vyjde na jar). Nové romány o černokňažníkovi však “v dohledné době” neplánujem (aj keď námetov je plno). Skôr sa dočkáte prepracovanej reedície pôvodnej trilógie.

Zveřejnit odpověď