Zabij a zachraň

 • Autor:
 • Nakladatelství: Polaris
 • Cena: 139 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Hickman Stephen
 • Počet stran: 226

V Illyrii jsou pořád nějaké problémy – draci, které je třeba zabít, černokněžníci a jiní zlosyni, které je třeba porazit a krásné princezny, které neustále potřebují, aby je někdo zachránil před osudem horším než smrt. Pro Neodolatelného korunního prince a profesionálního hrdinu, je zabíjení a zachráňování práce na plný úvazek. Nový objev na poli humorné fantasy.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. 88 strán/149 CZK… a nazvať dlhšiu poviedku krátkym románom…. hm hm hm

 2. To je těžké. Původní americké vydání,které stálo 13$, což je na tamní poměry taky dost, bylo roztažené na 126 stran. Měl byste z takové úpravy lepší pocit?

 3. 2 Alfi:
  Čím méně stran, tím horší bývá poměrově cena, tak to prostě chodí. Práva a pevná vazba něco stojí;-). A když nebylo povoleno přidat k téhle knížečce víc povídek, co se dá dělat? Buď koupit za daných podmínek nebo nekoupit. Já do toho jdu – s mrmláním nadávek mířených za oceán;-).

 4. Jasně, na tuhle knížečku se nedá nahlížet jako na standardní kus z produkce Laseru, který má jinak poměr strany/cena dosti slušný. Je to taková specialitka k Vánocům. Kdo chce mít Endera kompletního, ať koupí, kdo ne, jeho problém. Snaha přidat tam dosud nepublikované povídky z Enderova světa byla.

 5. .
  Tohle je ještě fajn cena, ale všimli jste si kolik stojí Saturnin ? Útlá knížečka, která vyšla v rozhodně daleko větším nákladu, bez překladu a protože je to dotisk tak bez další složité práce, riziko pro nakladatele poměrné malé a cena 260 Kč. I když, třeba jsou drahá autorská práva … Proč se člověk nic nedozví o problematice vydávaní knih na conech ? A nebo jezdím na špatné cony ? Je ještě 1000 USD obvyklá taxa za autorská práva ?

 6. 260 korun je jeste porad imho moc hezka cena. Tady nekdo evidentne nerozumi trznimu hospodarstvi. Paklize kupujici cenu akceptuje (tedy pokud se knizka za danou cenu prodava), je zvolena spravne. Jestli je ta cena “fer” nebo neni, to s tim vubec nijak nesouvisi. Jestli kupujici mrmla nebo nemrmla, to muze byt vydavateli taky u zadku. Vy si myslite, ze vsichni nakladatele jsou knihomolove, kteri to delaji z lasky k literature? Nejsou. Rada z nich to bere jako uplne normalni bussines, jako kazdy jiny. Chteji si vydelat tolik, aby takovehle debaty vubec nemuseli resit. Kazde vydani Saturnina se okamzite vyproda. Ted jeste bodoval v Knize meho srdce. Takze ho klidanko mohli prodavat za tri stovky a prodali by ho taky. Bud rad Polonie, ze to dopadlo takhle 😉

 7. Ja si to stejne koupim, Card je takova vzpominka pro me… A: delsi povidka = novela.

 8. Milý moi, samozřejmě že cena je smluvní záležitost, ale to neznamená, že se k ní nemůže každý z nás vyjádřit. A při podobných diskuzích se navíc většina vydavatelů chová, jako by to charita byla a opravdu to dělali z lásky k literatuře.A opět bych si rád plivnul na pevný obal, který zbytečně zvyšuje cenu knížky a nemá žádný skutečný význam. už se těším, až se vydávání knížek stane to stejné co hudebnímu průmyslu.

 9. Pevná vazba nemá význam jo…ty si dobrý paco (čti pako) Laco…a jestli přirovnáním k hudebnímu průmyslu myslíš mp3 – ebook tak to jsi korunovanejk …

 10. Díky waylandře, vždy mě potěší, když člověk svoji osobnost dokáže vyjádřit krátce a výstižně.

 11. Dobře, že aspoň u nějakých knih přetrvává pevná vazba – už vidím jak se Laco kochá svou knihovnou, kde Enderovský cyklus má jednu knihu vázanou a druhou ne.

 12. Enderovský cyklus v mojí knihovně vypadá dost komicky, protože z něj vyčnívá Xenocida jako kopnutí mezi nohy. A stejně tak bych třeba hned vyměnil svého přerostlého Drsného spasitele za jeho novou odtučněnou verzi – knihovna není nafukovací a ani batoh při cestách neunese všechno.

Zveřejnit odpověď