Zeměplocha 24 – Pátý elefant

 • Autor:
 • Nakladatelství: Talpress
 • Cena: 228 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Josh Kirby
 • Počet stran: 489

Pátý elefant! Mýtické zvíře. Podle trpasličí legendy kdysi v pradávných dobách spadl v oblasti Uberwaldu. Proto se tam dnes vyskytuje obrovské tukové a jiné podzemní bohatství. A především tuk je nedostatkový artikl dokonce i v Ankh-Morporku. Uberwaldští trpaslíci a s nimi trpaslíci většiny Zeměplochy mají volit dolního krále. Ze dvou kandidátů: konzervativního a pokrokového. Podle toho, který to bude, se bude chovat k lidem i celé trpaslictvo. Volbu (a pak samozřejmě obchodní politiku) může ovlivnit nově jmenovaný Ankh-Morporský velvyslanec v Bjonku, jeho excelence, vévoda Ankhský, sir Samuel Elánius, za vydatné pomoci své ženy. Jedna z politických frakcí však chce udržet Uberwald a snaží se v tom siru Elániovi zabránit. Stojí tedy proti němu trpaslíci – zpátečníci, Anguini příbuzní – vlkodlaci a místní upíři. Angua mizí. Karotka najme jako stopaře a tlumočníka Gaspodu (biftek ke každé večeři) a vydá se po jejich stopách. Ankh-Morporská hlídka pod vedením serž-pardon, kapitána Tráčníka se rozpadá! Milion dobrodružství! Napětí! Hrůza! Láska! Přírůstek do rodiny! Jediný slon!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Ja chci Divoký a zlý!!!A jinak. Na kdy se chystá něco nového? Teď když je Mistr pod Crwi, tak by to snad už nemuselo trvat tak dlouho, ne?

 2. Mistr dopsal nový román, Vyhlídka na věčnost a teď se dělají korektury. Což ještě nějaký čas zabere, takže pokud všechno dobře půjde, tak na Vánoce.

 3. Pokud všechno půjde dobře, tak na které Vánoce přesně je to odhadováno?

 4. Mno, vzhledem k tomu, že Stroncium bylo ohlášeno půl roku dopředu, jako že je už vše OK. A pak to Mistr ještě rok zdržoval… Tak to vyjde, když budeme mít štěstí, na Vánoce 2010. 😉

 5. Hlavní je, že to vyjde a my budeme mít, co si nadělit pod stromeček. 🙂

 6. Pokud to ale bude vydávat CREW, nevíme pod kterej… 😀 …při jejich dodržování edičních plánů…

Zveřejnit odpověď