Hlubina

Hlubina
 • Autor:
 • Nakladatelství: Polaris
 • Cena: 349 Kč
 • ISBN: 978-80-7332-227-4
 • Vyšlo: 20. 8. 2015
 • Žánr: horor
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky: JRK Studio
 • Počet stran: 336

Lidstvo decimuje v globálním měřítku podivná epidemie lidově označovaná jako Róza. Ti, kteří ji dostanou, začnou zapomínat – nejprve jen maličkosti, jako kde si nechali klíče… pak už ne takovové maličkosti, jako jak řídit auto nebo písmena abecedy. Nakonec jejich těla zapomenou, jak fungovat. A moderní medicína je bezmocná.

Hluboko v Tichém oceánu, na dně Marianského příkopu, byla objevena neznámá substance pracovně nazvaná ‚ambrózie‘ – která podle prvních zpráv dokáže vyléčit cokoliv. Je docela možné, že právě tohle by mohl být lék schopný poradit si s Rózou.

Pro výzkum tohoto fenoménu byla jedenáct kilometrů pod hladinou oceánu vystavěna speciální výzkumná laboratoř Trieste obsazená trojicí špičkových vědců. Když se ale náhle přeruší spojení s ní, je do do temných vod oceánu vyslána dvoučlenná záchranná výprava v naději, že záhadu vysvětlí… a místo toho se setká se zlem temnějším, než si kdo vůbec dokáže představit.

Hlubina je dílem horor a dílem psychologická noční můra, kterou si nesmí nechat ujít žádný čtenář Stephena Kinga a Cliva Barkera – zvlášť pokud se bojí tmy.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Sakra
  zase dalších 350, já přece nekradu, a kdy se mám věnovat rodině 🙂

 2. to Racek
  tak se krást naučíš a pak skončíš u mě v pekle, pěkně ti křidýlka opečeme nad ohněm!! MUHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 3. Oddíl
  Četl jsem od tohoto autora horor Oddíl a bavilo mě to. Půjdu i do Hlubiny.

 4. >Podle anotace to zní jako solidní horror.

  Krásný dvojsmysl 🙂

 5. Dotaz na Polaris
  Tohle zrovna není můj šálek, ale pokud to tu někdo z Polarisu čte, tak si dovolím dotaz …. máte v plánu, ideálně na 2016:-), vydat Dark Intelligence od Ashera?

 6. Dotaz na Polaris
  ad MichaelS
  Rádi bychom to stihli, ale nejspíš budeme muset ještě předřadit sbírku povídek Gabble (Blábol), která vyplňuje mezery mezi romány v sériích o Cormackovi a Spatterjay. Koneckonců, je tam i povídka o Penny Royal (která nejspíš měla vyjít už před Technikem, ale stalo se). Takže v lepším případě Blábol na jaře a Temná inteligence na podzim.
  POLARIS

 7. RE:Miroslav Kocian
  Keď už tu máme človeka z Polarisu využil by som príležitosť a spýtal sa či je rozhodnutie o nevydaní Abercrombieho novej série už definitívne alebo sa ešte zvažuje možnosť že to predsa len vydáte?

 8. RE:Miroslav Kocian
  Jo a kdy vyjde novej Warhammer? 🙂 🙂 🙂

 9. Kulagin
  prosím, buď už z ticha. Všem se nám uleví

 10. Drž hubu, s tebou se nebavím. jsi stejná náplava jako já a Podchajda. jen se ptáš na hovadiny jako zvědavá ženská a ničemu nerozumíš. Jdi si hrát na píseček s bábovičkama, mladej. MUHAHAAAAAA

 11. Abys už mě neosloval, nestojím o to, pražáci se s náplavama bavit nebudou.!!! ato že pracuješ v nějakým vydavatelství tě neomlouvá!!

 12. ale já jsem přece nikdy neřekl, že pracuju ve vydavatelství…

 13. re zvídavec a ostatní slušní diskutující
  Protože spamování některých jedinců neustává, naopak se stupňuje a přidávají se k tomu další invektivy je asi nezbytně nutné začít aktivně upozorňovat redakci, která svým laxním přístupem toho zapříčinila. Lidově řečeno, otravovat redakci tk dlouho, dokud to nedá dopořádku.

  Dnešním dnem počínaje, začínám – a Vás ostatní slušné prosím o totéž – o všem (tj. o každém primitivním příspěvku), písemně (e-mailem) informovat šéfredaktora Jiří Šlofar js.fantasyplanet@gmail.com v kopii se zástupcem šéfredaktora Gabriela Kytková gabriela.kytkova@fantasyplanet.cz a vydavatele Libor Marchlík fantom@fantomprint.cz.

  Nenapadá mě jiné východisko, protože to co se s FP poslední dobou stalo, je k pobilití.

  Pokud to redakce nedá dopořádku (tj. ban pro Kulagina, Prochaljuzin a podobné primitivy co napadají ostatní a devastují diskuze spamem), nebo nezavedou přísné moderování diskuzí, pak mě napadá otevřený dopis podepsaný slušnými letitými návštěvníky na pastebinu nebo (což by bylo ideální, ale chce to odhodlání a chuť) přestat na měsíc navštěvovat FP a sundat tak výrazně denní návštěvnost tj. znehodnotit cenu webu jako takového, přestat komentovat knihy a cokoliv pro FP dělat.

  Protože když redakce sere na návštěvníky je jediným řešením vzájemná reciprocita v oboustraném sraní.

 14. pro JK
  Je to zajímavé rozhodnutí, ale za daného stavu asi není jiná možnost, jak s tím něco dělat. Druhá varianta – zjistit skutečné totožnosti + místa pobytu provokatérů a umravnit je tupým předmětem tak nějak nepřichází v úvahu, byť to tu před pár lety už někdo navrhoval jménem JWP.
  Vzhledem k původním plánům pana Marchlíka jakožto majitele, prezentovaným prostřednictvím šéfredaktora loni na jaře je zdejší vývoj dost mimo. Vzledem k tehdejším plánům měl v zásadě tři možnosti – zavřít to tu ze dne na den, prodat značku někomu jinému, nebo obsadit redakci placenými profesionály, kteří by to dělali na plný úvazek. Představa, že to někam (k výdělkům) dovedou nějací amatéři za svoje prachy, případně za spolupráce profíka odjinud, co to bude mít jako melouch evidentně ztroskotala. A pokud se mýlím a za tohle někomu platí, jde o vyhozené peníze. Včetně znehodnocení kdysi dobré značky.

 15. To Feris 13
  Jako nic proti ADB, ale já třeba tohle spíš nerad…jak někdo rozjede jednu sérii, tak nastoupení dalšího autora mne vždy spolehlivě znechutí. Ne že by to muselo být špatné, to vůbec, ale je to prostě jiné. A taky mi zrovna ADB přijde hodně jiná káva než byl WK, resp. LL, takže mám pocit, že Ragnar bude poněkud k nepoznání:-).

  V souvislosti s tím mne napadá, četl někdo toho nového Maluse od Wernera? Malus je pro mne kladný hrdina No.1:-), ale podle anotace mi přijde, že s tím původním Abnet/Lee to bude mít společné jen jméno hl hrdiny:-(. Navíc mne to naprdlo, bo jsem se furt těšil, jak se drazí autoři pochlapí a Malus si půjde pro duši. A ono akorát tak kulový …..

 16. to MichaelS
  Malus je bomba, nečetl jsem ho, doufám, že vyjde. Těším se na něj. ADB to rozjede určitě dobře!!

 17. to JK
  No redakce na toto bude muset reagovat. JK – Jiří Kulhánek?

 18. 🙂
  Malus už jaksi vyšel …. jaksi už v lednu:-))).

  ADB to rozjede tradičně tak, že všichni budou jak z cvokhausu:-). Což je třeba u nebožtíka Konráda samozřejmě fajn, u jistého milého pána s přepólovaným tištěným spojem v lebce také, ale chudák Ragnar, věrná a prostá mysl:-), si to podle mne nezaslouží:-).

 19. re Strelec
  Sance na napravu je vzdy, pokud se na tyden fantasyplanet a fantomprint odstrihne uplne od netu. $traty vzdycky privedli lidi k rozumu…DDoS
  /b/

 20. to ADB
  Uvidíme kam to povede! .-)

  Pomalu se blíží zima, tak to bude chtít i nějakých pár figurek. Slepit, namalovat a přidat do sbírky!

 21. to JK etc…
  Já myslím, že na tyhle veřejný maily jim musí chodit takový spamy, že už je ani nečtou. .-)

  A nechodit týden na FP. Hm… ti si toho ani nevšimnou. Vždyť můžeš psát příspěvky i když máš zakázané cookies. Z čehož plyne, že je jim vcelku jedno, kolik lidí sem zajde. A reklamu tady mají akorát pobočky spadající pod Fantom print, takže to se nikoho nedotkne. Tady si nikdo reklamu nezaplatil ani nepamatuji.

  Navrhuji dodržovat tyto zásady:
  1. Zvolit si svůj nick a neměnit ho. A nepoužívat již zadaný. (“Nekrást cizí nick!”)
  2. Nepoužívat vulgární a osobně dehonestující fráze a výroky.
  3. Alespoň prvních pět příspěvků psát k věci. (Komentovat novinku, nebo recenzi.)
  Potom už je to vcelku jedno, ta diskuse tak jako tak někam odbočí.

 22. to JK
  Komu říkáš primitiv, holoubku? Já nikdy nikoho nenapadl! Že někdo krade přezdívky, to je jiná věc!

 23. to KarelC
  Problém je v tom, že tvé zásady budou dodržovat jen normální lidé a ne ten mamlas, co tu pořád muhehuje.

 24. “Normální lidé” – to je u příznivců fantastiky dosti zavádějící termín. Možná, že my si svoji normálnost jenom namlouváme a nejsme schopni vidět věci skutečným pohledem. Možná že je normální on a my si to jenom namlouváme… .-)

 25. normální lidi
  scifisti nejsou normální lidé a ti, co se živi přodejem knih už vůbec ne. A karelC který utratí měsíčně přes 5000 za knihy jakéhokoliv druhu už vůbec ne, to není v dnešní době kradení všdho normální. Takže sem chodí jen nenormální lidi, kteří mají spousta času sem psát cokoliv, jen aby byla legrace. Je zcela jedno kdo sem bude psát, zda Muhaha nebo jaké je dnes hezké počasí nebo ta kniha je blbá nebo hezká. 99 procent nakupujících to od koupě knihy neodradí.

 26. to MichaelS
  Já se o Ragnara nebojím, mám v ADB naprostou důvěru, už ukázal, že Vlky psát umí (ačkoliv nejlepší SW kniha je podle mně Battle of the Fang).

  Malus od Wernera….Wernera mám rád, hlavně jeho trilogii o válce se skaveny. Ale série End Times mi přišla jaksi uspěchaná a šitá horkou jehlou, jakoby se GW nemohli dočkat ukončení jedné éry, prostě to utnout a rychle na trh s “novým” produktem, ať se prašule sypou. A bohužel Malus to odnesl – byť to nebylo zdaleka tak hrozné jako Malekith zprzněný Thorpem, některé pasáže jsou vskutku podařené. Z End Times jsem si asi nejvíc užil první knihu – The Return of Nagash a pak Rise of the Horned Rat.

  to KarelC: člověče, figurky….už tři roky se mi ve skříni povaluje rozdělaná BA Death Company squad a nějak se k tomu nemůžu dostat. Nějaký hlásek hluboko v hlavě mi vnucuje myšlénku, že by to mohlo mít něco do činění s mými ratolestmi (3 a 1 rok). Je to možné? 🙂 No a třeba Astoratha nebo Yarricka jsem raději ani nevyndaval z obalu 🙂

 27. to Podchaljuzin
  Jsi stejný primitiv jako Kulagin, Botulin a podobní lidi, kteří jen spamují, píší nesmysly a nic jiného neumí.

 28. to JK
  Falešný Kulagin, Botulin a “podobní lidi”, to je pouze jedna chorá osoba, holoubku 🙂 Nevím, čemu říkáš spamování, veselá příhoda z Černé vsi v sobě vždy skrývá i poučení! Zdá se mi, žes poněkud žlučovitý! A nenadávej poctivému mužiku do primitivů, u nás ve vsi jsme vzděláni, já sám vychodil nejméně pět tříd a pak se ještě leta u staříčka učil bandory pěstnírovat! Inu, jak se říká: Kdo se nad lidi vyvyšuje, ten si cestičku k Bohu zahrazuje!

 29. To Fenris 13
  Fang? Koukám, že vše pořád při stejném, kolik lidí, tolik chutí:-). I když je fakt, že já Vlky zrovna nemusím.

  Za ocenění Maluse díky, holt si jej dle očekávání odpustím.

 30. to Fenris 13:
  Je to možný, člověče! Musíš ještě chvilku počkat a potom je to nenápadně naučit. .-)

  Já, krom několika stále zatavených blisterů, chodím nábožně okolo krabice Wych Cult Swiftshard.

 31. Na rovinu: Psát o tom, jak kdo spamuje, je samo o sobě rovněž spamování.

  A diskutovat přísně k věci, to jsem nezažil ani na konferencích.

  to Podchaljuzin: A co pan řídící? Je ještě stále na světě? A drží se stále svého oblíbeného kréda: “Qui parcit virgae, filium non diligit ille!”

 32. Packers and Movers delhi
  Thanks for post this helpful post – Please visit for More information about https://www.youtube.com/watch?v=j_Pa7CQEiso
  Packers and Movers

  Packers and Movers

  Packers and Movers in Delhi

  Packers and Movers in noida

  Packers and Movers in gugaon

  Packers and Movers in bangalore

  Packers and Movers in Ambala

 33. A hele….
  Jsem se odp přihlásil, ale koukám, že systému jsem se nějak znelíbil:-) …. takže ten post Fenrisovi těsně před pátou jsem psal já:-).

 34. to MichaelS:
  Taky jsem systému nepadl do oka a nechce mě na moje staré přihlašovací údaje pustit.

  to JK: Není to spambot? Tady je to totálně nezabezpečené. Není tady ani kontrolní fráze.

 35. To KarelC
  U mne už v poho, možná jsem se fakt jen nepřihlásil. Ale to rozhodně ne, to určitě systém:-). Jak začne člověk hledat chyby u sebe, tak je konec.-))).

  Žádnej spambot, prostě stěhovák:-))))

 36. ad Bano
  Pokud jde o Abercrombieho trilogii, bylo nám řečeno, že ji koupilo nějaké české vydavatelství – které, to nám agent neprozradil. Zjistit se mi to nepodařilo a tak nám stejně jako čtenářům nezbývá než čekat, kdy se to někde objeví. Warhammery budou, jen jednání s Black Library je tradičně zdlouhavé a v létě, v době dovolených prakticky nulové. Netěší nás o nic víc než vás, že pořád ještě nevíme nic konkrétního, ale věřte, že děláme, co můžeme.
  Miroslav Kocián

 37. to KarelC
  Pan řídící je již na pravdě boží. V krčmě seděl, své tři lahvičky popil, s celým světem smířen, ale když jsem ho za kuropění vzal za rameno, že ho domů odvedu, byl studený jako led! Inu, jak se říká: Měj vždy všechno vyřízeno, nikdá nevíš, kdy tě ruka Smrti vezme za rameno!

 38. ad Polaris
  Toho Abercrombieho je škoda, polarisovská úprava se mi moc líbila a v knihovně je na čestném místě nejen pro literární kvality 🙂 Zpráva o novém vydávání WH/WH40k je fajn, ačkoliv já zůstanu u originálů, už jsem si nějak zvykl na původní terminologii 🙂 Ale je dobře že tu překlady budou, snad přitáhnou další fanoušky, kteří zatím neprozřeli a nepřijali milost Císařovu 🙂

 39. to Miroslav Kocián
  Ďakujem za odpoveď. S tým Abercrombiem je to škoda, uvidíme teda kto to nakoniec vydá.

 40. To Fenris 13
  Myslíš tu hnijící mršinu na trůnu:-)?

  Jinak je fakt, že když se do toho člověk víc začte, tak zjistí, že vydávat WH/WH40K je skoro za trest.

 41. to Warhammer et Miroslav Kocián:
  Císař budiž veleben! V temnotách warpu svitla chabá jiskřička naděje a počala zlehounka rozhánět hlubiny chaosu.

  Za sebe mohu prohlásit, že české překlady nezůstanou bez povšimnutí. Zejména WH40k!

  to MichaelS: Jak můžeš vypustit z úst něco tak kacířského? Hned teď se jdi potupně zmrskat a vážně se nad sebou zamysli! Nejlépe poblíž nějaké vhodně vystavěné hranice!

  Ale neupaluj se. Rozdělávat otevřené ohně na veřejném prostranství je zakázáno. Aby ti ještě městský úřad nenapařil pokutu.

 42. to Podchaljuzin:
  S tím člověkem to šlo z kopce od té doby, co mu žena s tím Turčínem utekla. Však o tom místní písmák složil i básničku:

  …”Skočil Turčín bystrým skokem
  do jelšiny nad potokem…”

 43. Jen bych rád s ohledem na Kulagina prohlásil, že my pražáci nejsme taková hovada, jak by se při zběžném pohledu mohlo jevit; a náplava jsme tak jednu až dvě generace dozadu taky skoro všichni.

  Jinak je skvělé, že tu majitel Polarisu diskutuje a nenechá se odradit!

 44. To modloslužebníci:-)))
  Ehm …. včera nad ránem(to zase bylo vstávání, kua:-) jsem dočetl Prince of Crows, a myslím, že třeba takový Sevatar by si nějaké setkání s Ordo Hereticus docela užil ;-).
  Jak Ordo, to si nejsem zrovna jist:-)))

  Jinak tedy koukám, že Imperial Truth vám moc neříká …. no, taky koukejte jak to vedete. Z Legií máte nějaké zaprděné Kapituly, z primarchů kdo nezařval, ten se stal raději Princem démonů(až na Russe, který je tak senilní, že z Oka netrefí domů:-), a nebýt celý Trůn ve stázi, tak si toho vašeho Císaře tak max nametete na lopatku;-P.

 45. WH
  Co to vidí oko mé? Že by se zadařilo prolomit ledy s BL a Wahrammer zase začel vycházet? Tak jak nechlastám, tak si zítra na oslavu koupím jedno malé nealko pivo a ožeru se po něm jako prase 🙂

  Držím palce a jak WH začne znovu vycházet, tak se hlásím jako pravidelný zákazník všeho co v ČR vyšlo.

 46. to Kacíř
  Kacíři! Rouhači! Nepotřebujeme Primarchy, abychom udrželi výměšky Chaosu uvnitř Oka. Tebe už nespasí ani Císařova milost. Čeká tě oheň.

  Jinak jo, Sevatar je taky sympaťák… 🙂

 47. to Michael Bronec:
  Nejeden ortodoxní Brňák má v Práglu byt! .-)

 48. to KarelC
  To je hezké Karle, a my z toho budeme mít co? 🙂

 49. To Fenris 13
  To je alibi pro manželku, musí to na někoho svést. :-)))

  Navíc taktně nedodal, že BL to střihá jak Baťa cvičky a třeba z bookdepository to pak má doma do týdne ;-P.
  Holt když máš doma tolik ženských, tak se bez trochy kreativního myšlení neobejdeš:-).

 50. To je calvados. A pokud jde o manželku, tak u nás je to spíš ona, kdo si vymýšlí konzumně alkoholická alibi. 🙂 Takže doufám, že to vydají rychle!

 51. Asi to nebude k věci, já vím
  ale dopustil jsem se věci podivné a zde zřejmě dost nevídané – já totiž tu Hlubinu konečně přečetl, byvše s kočkou (13 let) na chalupě a přežívajíc tam vedra ( uvnitř za metrovými zdmi nepřesáhla teplota 22 stupňů Celsia) .. No, co říci ke knize, začíná dobře, pak se objeví záhada, no a pak se začne rozebírat dětství a život hrdinů, všelijak narušený a plný halucinací … no, to pokračuje na místě činu a asi třičtvrtě románu, no a pak začne konečně ta obyčejná sprostá HRůZA … a pak se dovíme co za tím stojí a proč vlastně se to předchozí vlastně stalo .. no a pak konec, šokující … a bude to mít pokračování? Nebo nebude, neb vlastně vše už skončilo a je rozhodnuto? Toť otázka …
  Je to hutné a přitom docela těžké a složité čtivo. Není to do tramvaje. Nejlíp za klidných večerů kdy je kolem božské ticho s vrnící kočkou sedící na klíně … a pak si to užijete. Jako já.

 52. to Racek:
  Tvoje poznámka se zcela nevhodně týká prezentované knihy, což tady absolutně není cool! .-)

  Ale díky ti za ni, neb tak výstižný komentář jsem už dlouho nečetl.

 53. No ano
  máš pravdu, ale myslím, že nikdy není pozdě se upřímně omluvit za narušení intelektuálně neobyčejně hodnotné diskuse nějakým pokusem o minirecenzi nějaké naprosto nezajímavé knihy.Všem kterým jsem způsobil intelektuální újmu, se upřímně omlouvám a doufám, že mě nikdo z Vás nebude kvůli tomu žalovat.

 54. to Racek
  My mužíci se hororů nebojíme, vezmeme na potvory klacek a je po nich.

 55. I moje pětiletá dcera ví, že neexistuje strašidlo, nebo obluda, kterou by neumravnil kvalitní bolter! 🙂

 56. to falešný Podchaljuzin
  Zase se ti nepovedlo mě napodobit, holoubku. Každý ví, že mužíci nemají TV, tak se nemohou bát hororů!

 57. to KarelC
  To nejsem já, ale zas nějaký ubožák, co krade nicky.

 58. to falešný Podchaljuzin
  Zase je tu více Podchaljuzinů a nikdo neví, kdo je ten pravý!!!

 59. to Podchaljuzin
  Tebe pořád někdo napodobuje. To jsi populární osobnost.

 60. to Podchaljuzin:
  Já vím který je pravý.

  Proto jsem svoji hororovou poznámku k nikomu nesměroval.

 61. No, holt mě zaee nějakej trotl napodobuje. Poslední dva jsem nebyl já
  tímto se neomlouvám trotlům a prasatům. Ve svém věku opravdu nechápu jejich pohnutky, snad jen nedostatečnost mozková?? No, dobře, chceš trotlovat, nemusím se tedy nadále účastnit. Stačí ti to, vole? máš co si chtěl?

 62. to falešný Kulagin
  Vždyť neumíš dát dohromady ani kloudnou větu 🙂 Inu, jak se říká: Komu to mnoho nemyslí, blekoťánkuje nesmysly!

 63. zajímavé jak Podchaljuzin mluví sám se sebou. Dočteno, dobrá kniha.

Zanechat odpověď