Pavučina snů

  • Autor:
  • Nakladatelství: Beta
  • Cena: 269 Kč
  • ISBN: 80-7306-041-8
  • Vyšlo: 22. 4. 2002
  • Žánr: Horor
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky:
  • Počet stran: 612

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry (dějišti klasických románů To a Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali se ke statečnému činu. K činu, jenž je všechny změnil způsobem, který nikdy nebudou schopní pochopit. Teď, o pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí muži, každý se svým vlastním životem a vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto přetrvalo. Každou loveckou sezónu se čtveřice znovu schází v lesích severního Maine. Letos do jejich chaty zabloudí dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné blouznění se brzy ukáže až nepříjemně blízké pravdě. Zanedlouho jsou čtyři přátelé vtaženi do děsivého souboje se stvořením z jiného světa. Jejich jediná naděje na přežití leží ve společné minulosti – a v pavučině snů…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Što takóje “grafický román” (tedy kromě snahy vytřískat z uvadajícího pipikultu ještě nějaké chechtáky)? Je to leporelo? Je to komiks? Je to prostě knížka s ilustracemi?

  2. Na komiks slušná cena při počtu stránek… Tím neříkám, že do toho jdu – téma i manga styl mě míjí, akorát mě zaujal ten obrat “grafický román” (něco jako kosmetička podlahových krytin či softwarový architekt:-))

  3. Je fajn, že ty postavy nevypadají jako filmoví herci. Náhled je třeba na Amazonu.

  4. Re: grafický román
    Jano, chcete fakt říct, že vám doteď existence toho termínu, resp. konceptu nebyla známa?!?

  5. Pojem grafický román se už i u nás běžně používá, zní to vznešeněji. 🙂

  6. Hele, oni už tomu přestali říkat sága, když zjistili, že to sága není… Jsem zvědavej u maturit, jak některé pipimozky budu motat literární termíny díky tomuto… 🙂

  7. Uuuch. Sním, či mi má paranoia konečně přerůstá přes hlavu? CO TO JE?!Věru, “grafický román” zní podstatně ušlechtileji než prostý “komix”, kterýžto pojem si mnozí ne-čtenáři spojují hlavně s Kačerem Donaldem. Předpokládám, že čtenář (prohlížitel?) grafického románu se cítí sofistikovanější oproti čtenáři, jenž čte prostý komix na motivy románu či román ve formě komixu (což je zkrácený název pro námět románu zpracovaný v komiksové podobě). Není nad malou masáž ega, což?

  8. Grafický román je terminus technicus pro komiks, který nevyšel původně jako jednotlivé sešity nebo rozporcován v časopise a teprve později byl spojena do podoby knihy – byl vytvořena s úmyslem vydat celé dílo jako knihu (viz například “Smečka z Bagdádu” nebo “Grandville”)… CO JE NA TOM DIVNÉ? 😛

  9. Mně se líbí termín, jak Jana667 píše pipikult, a zařadila bych celou tuhle věc pod pipiromány. A teď to nemyslím útočně proti těm, kdo si Stmív. přečetli mezi dalšími desítkami knih, ale proti těm, co přečetly jen to, a zvýšily si tak své ego, že čtou ságu a nyní grafický román. :-)Uvědomujete si, že tomu hodně z nich neodroste a budou číst jen pipivěci. Alespoň si nebudou muset knihkupci lámat hlavu, co objednat na krám. 🙂

  10. knihkupče, to právě chtějí, abyste si mysleli! Ale v praxi to až tak jednoduché nebývá; třeba Strážci, uvádění jako příklad GR par excellence, původně rozporcováni vyšli.

  11. Jane, nejde o to co si myslím – vycházím jen s používané terminologie, která vychází z názvosloví bande dessinée (frankofonních obrázkových seriálů a to je území BD ((komiksu)) zaslíbené) a byla posléze převzata i amíky (a pokud si vzpomínám, i Scott McCloud ve své knize “JAK ROZUMĚT KOMIKSU” a Thierry Groensteen ve STAVBĚ KOMIKSU – PRŮVODCE TEORIÍ o tom píší). Vím, že je to slovíčkaření, ale mělo by se to dodržovat – už proto, že my komiksáci to bereme dost vážně :-D. U STRÁŽCŮ se jedná o částečné pokroucení významu GR – původně vyšel ve 12-ti sešitech, ale to snad Tobě jako redaktorovi českého vydání nemusím vysvětlovat… GR je taktéž používán v případě převedení původně beletristického útvaru do podoby komiksu, což STMÍVÁNÍ jistě splňuje … to že je to mizerný komiks či manga (co se dá u takového námětu taky dělat, že?) je pak už úplně něco jiného…

  12. Díky všem za vyčerpávající informace – až příště uvidím grafický román, stejně ho od prachsprostého komiksu nerozeznám :-D.

  13. Ad Grafický román
    Já ten termín vždy chápal jako označení pro něco, co splňuje základní rysy klasického románu – tedy v případě komiksu především uzavřený děj (může mít pokračování, které bude děj rozšiřovat a znovu uzavírat, ale nemůže to být nekonečný seriál jako Batman, Superman a spol. – což tedy neznamená, že nemůže být napsaný uzavřený příběh o některém z klasických seriálových superhrdinů, ke kterému není třeba načíst milion jiných textů). To, že román vycházel někdy před tím na pokračování podle mě není důležité – například mnohé romány devatenáctého století vycházeli nejprve časopisecky na pokračování.

  14. Jsem s Thomasem
    a jeho strukturalisticky-marketingovým náhledem. Co do teoretického vyfutrování mi stačí heslo Graphic novel ve 2. vydání Science Fiction Encyclopedia, jehož hlavním autorem je Neil Gaiman: “It should be noted, too, that many graphic novels are initially published episodically in comic-book format, whether or not originally conceived as a single narrative, only subsequently reaching the state which readers tend to recognize as that of a graphic novel; that is, a large (often quarto-sized), usually perfect-bound volume of anywhere from 50 to 300 pages.”

  15. Náš dějepisář na gymplu vždycky říkával, že válečný komunismus je vlastně komunismus ve válce. Grafický román bude tedy pravděpodobně románem v grafech 😀

Zveřejnit odpověď