Vězněná

Vězněná
 • Autor:
 • Nakladatelství: Argo
 • Cena: 279 Kč
 • ISBN: 978-80-257-1632-8
 • Vyšlo: 2. 11. 2015
 • Žánr: horor
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky: MIlan Malík
 • Počet stran: 234

Vězněná je hororový thriller temného stylu, jakých je na české scéně zoufalý nedostatek. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží.

Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Jako jo, tohle si i koupím, abych zjistil, jak se PU podařil odskok od urban fantasy. Jen při té zmínce o Kingovi se musím ošívat, nejde psát anotace bez odkazu na něj? Naposledy to bylo u Panteonu při té monstrózní propagační akci na produkt s názvem Mysterium Tremendum a tam to působilo hodně divně. A Fantasy Planet, bude na Mysterium někdy recenze, jak už se tu kdysi někdo ptal?

 2. Jo taky jsem alergickej na podobné odkazy.

  Ale Renčína si koupím. To je zkušený autor, tomu věřím.

 3. King…
  je nutné počítat s tím, že valná většina lidí jméno Pavla Renčína nezná… ale když uvidí v anotaci srovnání s Kingem, tak se chytnou. Musíte to brát i z tohohle pohledu. ta knížka musí vydělat a tohle jí v tom pomůže…

 4. Hmmm hmmmm po dlouhé době něco od pana Renčína. Těším se moc už od Nepohádky je to jeden z mých nejoblíbenějších tuzemských autorů. Taky věřím, že žánrový přesun zvládne na jedničku.

 5. Ta anotace připomíná trochu staré “Stopy hrůzy”: “Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát.”
  “klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie” – horor bez malé holčičky/ malého chlapečka by asi ani nebyl horor.

 6. to Bond
  Recenze na Mysterium zatím v plánu není, ale můžu se redakce poptat, jestli někdo nemá zájem 🙂

 7. Súdiac podľa Renčínovej tvorby; najmä Beton, kosti a sny; toto by mohla byť stávka na istotu.

 8. Já mám kolikrát dojem, že ty anotace píše někdo, kdo se s obsahem knihy snad ani neseznámil.

 9. Anonymous
  No, protože jak se na záložce uvádí, je to inspirované skutečnou událostí, kdy šlo o skutečnou holčičku, tak to bez malé holčičky fakt nejde.

 10. No, neřekl bych
  že bych zrovna TOHLE chtěl číst. Ne že bych byl útlocitný, to ne. Ale fakt nemám potřebu. Trochu jsem do toho nakoukl…
  Samozřejmě, mluvím pouze za sebe.

 11. to Racek
  Já do toho nakoukla trochu víc. Nemám slov. Respektive slov mám, ale ne vyřknutelných nahlas. Proč tohle někdo píše????? Nedočtu to, ne že bych se při čtení tolik bála, jenom nevěřícně zírám, a opravdu nechápu proč.

 12. I ja ji zacala cist
  I já knížku začala číst a přibližně za čtvrtinou jsem přestala. To se nedalo. Kdo není sadista a má děti tohle číst nemůže. Třeba se pletu a knížka si vyvyne jinak, ale bohužel se bojím, že ne, tak radši dál nečtu.
  Knížka je to čtivá, ale bože ten obsah….

 13. malé zklamání
  Tak dočetla jsem a …. Dvě povídky (nebo novely? už si nepamatuju ty definice .-/ ). Jedna vynikající, přesně to co jsem čekala, druhá slabý nadprůměr následně obě násilím spojené odfláklým oslím můstkem. Smůla od takto zkušeného autora jsem čekala asi trochu víc.

Zveřejnit odpověď