Scott Pilgrim 3 – Nekonečný smutek

Scott Pilgrim 3 - Nekonečný smutek
 • Autor:
 • Nakladatelství: BB art
 • Cena: 199 Kč
 • ISBN: 978-80-7381-911-8
 • Vyšlo: 26. 7. 2011
 • Žánr: komiks
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Bryan Lee O'Malley
 • Počet stran: 192

Pořád se něco děje… Nová přítelkyně Ramona Flowersová Scottovi dost komplikuje život. Jeden po druhém se objevuje jejích sedm ďábelských bývalých kluků a Scott s nimi musí bojovat o právo s Ramonou chodit. Todd Ingram, expřítel číslo 3, má navíc na Scotta další páku: chodí s jeho někdejší životní láskou! Envy Adamsová zlomila před rokem a půl Scottovi srdce. Teď je zpátky na scéně i se svou zkázonosnou art-rockovou kapelou The Clash At Demonhead. A chce, aby jim Scottova kapela za dva dny předskakovala – přesně tolik času má Scott na to, aby se utkal s Toddem, definitivně se přenesl přes rozchod s Envy, zajistil, aby s ním byla Ramona dál šťastná, odrazil návrhy bývalých holek a nacvičil nový setlist. * Nenechte si ujít nejnovější díl grafického románu na pokračování, který The Globe and Mail označuje za „kanadskou odpověď na Pancéřovou holku!”

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Scott Pilgrim 3 – Nekonečný smutek

Scott Pilgrim 3 – Nekonečný smutek
 • Autor:
 • Nakladatelství:
 • Cena: 0 Kč
 • Vyšlo: 1. 1. 1970
 • Žánr:
 • Provedení:
 • Autor obáky:
 • Počet stran:
Scott Pilgrim 3
Scott Pilgrim 3
Scott Pilgrim 3
Scott Pilgrim 3

Scott Pilgrim je vlastně milý kluk. Krom toho, že je budižkničemu a povaleč. V zásadě by mohl jít soutěžit do Super Star, ale on hraje na kytaru, takže má smůlu. A tak žije v Kanadě, bydlí s teplým spolubydlícím, který za něj táhne většinu životních nákladů, a přežívá.

To, že se věci dějí právě takhle, svádí na několik faktorů. Nejdůležitější z nich je jeho bývalá holka, která se proměnila ze stejně milé holky v děsivou mrchu a stala se slavnou zpěvačkou, zatímco Scott dál žije ve svojí průměrnosti. I když je to fakt milý kluk a klidně by z něj něco mohlo být, kdyby si ho někdo všimnul!

Všechno se znovu zkomplikovalo dvěma věcmi. První byla nevinná jako náctiletá láska. Vlasně, herdek, byla to náctiletá láska. Jmenuje se Kudlanka Čau a je do Scotta bezmezně zamilovaná. Jenže pak se do města přistěhuje Ramona, do které se stejným způsobem zamiluje Scott, a jedeme z kopce. Ramona má sedm bývalých kluků. Ti jsou ďábelští. A Scott je musí porazit, aby mohl s Ramonou dál chodit. Jako jak porazit? V souboji, který pokaždé více či méně připomíná počítačovou hru.

Kresba zase připomíná japonskou mangu, což je detail, o který filmoví diváci přišli. Ono ve Scottovi Pilgrimovi kde co připomíná kde co. Scott Pilgrim totiž brnká na všechny známé struny, které znáte. Seriály pro náctileté, komiksy, počítačové hry, kulty kolem pop hvězdiček… To všechno dělá neskrývaně, s nadhledem a humorem, což mu vyneslo obrovskou popularitu, kterou filmové zpracování (které mimochodem udělá krátký proces se všemi sedmi komiksovými svazky najednou) jenom podpořilo.

Co se děje ve třetím díle? Děj se zklidní a zpřehlední. Zatímco ve druhém nebylo úplně jasné, co se to vlastně děje, zde se čtenáři konečně začínají orientovat, kdo kdy měl co s kým a jak jsou na tom nyní. Pokud si přesto nejste jistí, na poslední stránce komiksu je nepřehledný graf, kde Bryan Lee O´Malley (všimněte si, že i samo jméno autora je pěkně mezinárodní mix) vysvětluje, co si nepamatujete, nebo co jste nestihli zaznamenat.

Třetí díl se celý točí kolem Envy Adamsové, která je slavná a zpátky ve městě. A její kluk je Ramonin bývalý kluk. To znamená, že s ním bude muset Scott zápasit, což bude nadmíru těžké, protože Todd Ingram, jak se hlavní padouch třetího dílu jmenuje, chodil na veganské lyceum, kde se naučil používat superschopnosti. Všichni přece víme, že vegani mají superschopnosti.

Nakonec to dopadne tak, že se nepopere jenom Scott s Toddem, ale bude to pěkná mela tak nějak všeobecně. A Scott to zase celé nějak přežije s krásnou vyhlídkou, že jednou se bude flákat životem v klidu s Ramonou po svém boku. Pokud se do toho nevloží Kudlanka Čau, která se Scotta ještě tak úplně nevzdala.

Pokud byste hledali nejlepší přirovnání, kterým Pilgrima popsat, bylo by to těžké. Nejblíže by možná bylo říci, že Scott Pilgrim je Beverly Hills 902 10 dneška převedené do akční počítačové hry. A ani to nevysvětluje veškeré šílenosti, které se na stránkách komiksu jen tak mimochodem dějí na každé stránce.

Všimněme si také toho, oč Scottovi celou dobu jde. Fantastickými a nadpřirozenými rvačkami se snaží probojovat k tomu, aby měl zase klid a dál mohl zevlovat se svojí kapelou kdesi na předměstí. V zásadě se příliš neliší od svého autora, který by zase rád jen jedl uzeného lososa a jinak vůbec nic nemusel. Dlužno podotknout, že díky Scottovi a jeho popularitě se mu to dost dobře daří.

Scott je totiž James Dean nového tisíciletí. Hezounek, který se umí prát, když je potřeba, a hrát na kytaru. Jenže na nějakou revoltu a vzpouru proti společnosti nepomýšlí. Proč by to také dělal? Žije si v ní prakticky bezbolestně a s vynaložením minimálních nákladů obstojně přežívá. To mu k existenci stačí. Tedy kromě Ramony, která je prostě úžasná. Má svoji partičku, na kterou se může spolehnout, a je prostě v pohodě. A o to tu přece jde, no ne?

Závěrem bychom měli vyjmenovat důvody, proč si Pilgrima koupit a číst. Předně je to hit. A abyste byli in, měli byste hit znát. Hloupý důvod? Ale pravdivý. Zadruhé: Pilgrim je s největší pravděpodobností o vás, milí čtenáři Fantasy Planet. Nebo aspoň o kousku ve vás, díky kterému se vám tohle čtení bude líbit. Třetí důvod je tu pro ty, kteří se právě rozčílili, že nejsou jako Scott (a možná skutečně nejsou). Vy si to přečtěte, abyste pochopili ty, kteří jako on jsou. On je to totiž vážně bezva život. I když se to celé jmenuje Nekonečný smutek.

Pořád se něco děje… Nová přítelkyně Ramona Flowersová Scottovi dost komplikuje život. Jeden po druhém se objevuje jejích sedm ďábelských bývalých kluků a Scott s nimi musí bojovat o právo s Ramonou chodit. Todd Ingram, expřítel číslo 3, má navíc na Scotta další páku: chodí s jeho někdejší životní láskou! Envy Adamsová zlomila před rokem a půl Scottovi srdce. Teď je zpátky na scéně i se svou zkázonosnou art-rockovou kapelou The Clash At Demonhead. A chce, aby jim Scottova kapela za dva dny předskakovala – přesně tolik času má Scott na to, aby se utkal s Toddem, definitivně se přenesl přes rozchod s Envy, zajistil, aby s ním byla Ramona dál šťastná, odrazil návrhy bývalých holek a nacvičil nový setlist. Nenechte si ujít nejnovější díl grafického románu na pokračování, který The Globe and Mail označuje za „kanadskou odpověď na Pancéřovou holku!” (anotace)

 • Scénář: Bryan Lee O’Malley
 • Kresba: Bryan Lee O’Malley
 • Formát: paperback
 • Počet stran: 192
 • Cena: 199 Kč
 • Vydal: BB/art, 2011
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď