Běsnění Drákuly

 • Autor:
 • Nakladatelství: ADC Blackfire Entertainment, Fantasy Flight Games, Galakta
 • Cena: 1 399 Kč
 • Vyšlo: 26. 1. 2018
 • Žánr: horror
 • Provedení: krabice
 • Autor obáky:
 • Počet stran:

Nejdražší Quincey,

je tomu již osm let, kdy do Londýna přišel sám Ďábel, aby přebýval v Carfaxském opatství. Před osmi lety se má drahá přítelkyně Lucy stala jednou z nemrtvých a má vlastní duše byla zhoubným hrabětem Drákulou vystavena nebezpečí. Před osmi lety položil tvůj jmenovec Quincey Morris svůj život, aby se ujistil, že ono zlo je zničeno. Přála bych si, aby jeho oběť nebyla marná.

Trápí mne strašlivé sny – můj spánek je rušen vidinami jakéhosi hradu v Karpatských horách. Vídám kočár tažený čtyřmi černými koňmi a cítím vůni mořské soli a v ústech mám odpornou pachuť krve. Psala jsem profesoru Van Helsingovi ihned, jak se tyto sny objevily, a on potvrdil mé obavy: Hrabě se vrátil!

Jak sny dále pokračovaly, jedné noci jsem se probudila stojící v hale se starým nožem pana Morrise v ruce. Nevěděla jsem, jaké zlo řídilo ve snách mé kroky, že jsem se neprobudila, a ani netoužím tuto pravdu poznat. Sbalila jsem proto své věci, políbila jsem Tebe a Jonathana na rozloučenou a odjela jsem toho rána navštívit na venkov Arthura – lorda Godalminga. Doktor Seward a Van Helsing přicestovali brzy poté. A my, lovci upírů, jsme tak byli znovu sjednoceni. Jen Jonathan tam nebyl, zůstal s Tebou, můj synu, aby nad tebou držel ochrannou ruku.

Můj synu, nevíme, kde si Drákula vystavěl své doupě, ani nevíme, jaký je jeho nejzazší cíl, kromě toho, že je zlý a smrtelně nebezpečný pro celý svět. I přes naše snahy stále žije a jeho pomsta bude vskutku strašlivá.

Jonathanovy pokyny jsou takové, aby Ti tento dopis předal v případě mé smrti, až budeš dostatečně stár. Doufám, že tato slova nebudeš muset nikdy číst. Doufám, že se vrátím k Tobě domů. Obávám se však, že nikdo z nás běsnění Drákuly nepřežije.

S láskou, Tvá matka Mína

Dopis Míny Harkerové jejímu synovi Quinceymu, 1898

Herní doba: 120 min

Počet hráčů: 2 – 5

Věk: od 12 let

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

4 komentáře

 1. No nevím, ale už název ve mně vzbuzuje pochybnosti o tom, v jaké kvalitě bude překlad zbytku hry. Název otrocky přeložen a zní to hrozně (ačkoliv si uvědomuju, že je to subjektivní).

 2. Copak Dracula, ale počkejte až se jednou vrátí Babička od Boženy Němcové! To bude teprve terno!!! A nebo F. L. Věk kontra Lešetínský kovář….

 3. Tohle je desková hra, ne kniha. Nevím, proč tu poslední dobou začali uvádět hry mezi knihami 🙂

 4. Jo, Babička, myslím že měla krajně zajímavý a velmi pestrý milostný život :-)) Nakonec i Barunka, že.

Zanechat odpověď