Hrdinové Normandie: Edice Velká červená 1

  • Autor:
  • Nakladatelství: ADC Blackfire
  • Cena: 1 599 Kč
  • ISBN: 8595680302848
  • Vyšlo: 19. 4. 2024
  • Žánr: hra desková
  • Provedení: krabice
  • Autor obáky:
  • Počet stran:

Hrdinové Normandie: Velká červená 1 přináší herně zpracované malé souboje na normandském venkově. To vše ve stylu hollywoodských fil­mů.

Je léto roku 1944 a na normandské živé ploty svítí sluníčko. Větřík si příjemně pofukuje, louky se barví květinami a v pozadí slyšíme romantické ranní staccato kulometné palby. Zkrátka typická krajina francouzského venkova, ve které se v blízké době střetnou tisíce mužů. Mnoho z nich zařve. Někteří pak odvážně jako hrdinové, jiní jako zbabělí srabi. Záleží ale pouze právě na hrdinech. Takových, které znáte z válečných filmů hollywoodského Zlatého věku. V takových filmech totiž leží inspirace ke hře Hrdinové Normandie. Co tedy tato hra nabízí? Divoké a svižné bitvy, radost z kosení nepřátel kulometem, možnost rozdrtit ty nacistický parchanty pod tunami olova, no zkrátka spousta krve a násilí.

Hrdinové Normandie jsou v zásadě miniaturová hra, akorát bez miniatur. Tedy rychlá strategická válečná hra z období 2. světové války, která se inspiruje hollywoodskými válečnými filmy. V malém taktickém měřítku postaví tato deskovka proti sobě dva hráče a tedy dvě armády, kdy na jedné straně budou stát Němci a na druhé Američané. Hráči zde budou pomocí specifických ukazatelů určovat iniciativu jednotek, ale i blufovat. Každý souboj zde vyřeší jedna šestistěnná kostka, ale všechno tu mohou patřičně opepřit akční karty. Potají tedy spřádejte plány na svoje útoky, přelstěte protivníka, vykryjte jeho strategii a pak ho překvapte. Vydejte se do boje a neotáčejte se za sebe.

Hra Hrdinové Normandie: Edice Velká červená 1 obsahuje:

4 kompletní čety s možností náboru (2 americké a 2 německé)
2 důstojníky (1 americký a 1 německý) – tanky, lehká vozidla, těžké zbraně, rozlišovací insignie, vybavení a rozkazy pro obě armády
6 hrdinů (3 američtí a 3 němečtí)
28 dřevěných ukazatelů rozkazů
2 americké kostky
2 německé kostky
6 oboustranných herních desek
1 počítadlo tahů a speciální značky
2 balíčky po 50 kartách
3 zničitelné domy
7 terénních prvků
1 knihu scénářů

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď